Férfi NB I B: A hét nyertesei a Nyíregyháza és a Cegléd
25
Jan
2021
2021. január 25.  |  15:48
Két rangadót nyert idegenben, s a Vasas, majd a Salgótarján legyőzésével megerősítette vezető pozícióját az NB I B piros csoportjában a Nyíregyháza. Közvetlen üldözői közül a Veszprém is "botlott", méghozzá az alsóházban "tanyázó", de ezúttal roppant erős összetételben pályára lépő PVSK-Cargate otthonában, a Vasas pedig Nagykőrösön is kikapott. A TF-BP együttesét Nagy Botond triplaparádéjával fölényesen legyőző BKG viszont tapad a listavezetőre, a MAFC pedig pár nap alatt mindkét baranyai együttest megverte. A zöld csoportban a Cegléd előbb fölényesen verte a csoport csúcsrangadóján az Óbudát, majd ha nehézkesen, de Sopronban is nyerni tudott. Hosszabbítás után verte a Bonyhád a Békést, a Pápa pedig a Pénzügyőr otthonában győzött, méghozzá simán.

MAFC - PVSK-Cargate 87-70

A 28-14-re megnyert harmadik negyednek, a lassan megszokottá váló Csapai Péter (30 pont, 10 lepattanó)-Tóth Péter (25/3 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz)-Polgárdy Ádám (14/6 pont, 10 lepattanó, 6 gólpassz) trió eredményes, hatékony játékának, no meg a 45-25-re megnyert lepattanócsatának köszönhetően győzte le a MAFC a Bíró Levente (33/9 pont, 3 gólpassz) és Martinez Ralf (11/6 pont, 3 lepattanó) vezette PVSK-fiatalokat.

Salgótarjáni KSE - NKA Pécs 69-80

Néhány nappal a nagy hátrányból megfordított hazai mérkőzés után a pécsi fiatalok a páratlan negyedekben nyújtott pontos, jó játékukra, valamint Benke Krisztián (15/9 pont, 4 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda), Sedin Karavdic (15/6 pont, 5 lepattanó), Kollár Bence (12/9 pont, 3 lepattanó) és Kocsis Zalán (10 pont, 8 lepattanó) kosaraira építve idegenben is legyőzték a Salgótarjánt. Az igen gyengén (2/17, 11.76%) triplázó hazaiaknál ezúttal csupán Sömenek Martin (13 pont, 4 lepattanó) és Joó Tamás (11 pont, 7 lepattanó) jutott túl 10 ponton.

Vasas Akadémia - Hübner-Nyíregyháza Blue Sharks 69-72

A 28-14-re megnyert második negyedre, Tóth Gergely (25/3 pont, 4 lepattanó) és Kiss Benedek (15/9 pont) eredményességére, valamint Bus Iván (8-8 pont és gólpassz, 5 lepattanó, 4 eladott labda) mezőnymunkájára alapozva a harmadik negyed végére megnyugtatónak mondható, 17 pontos előnyt szereztek a vendég szabolcsiak. Talán meg is nyugodott a vendég együttes, a Vasas viszont a negyedik negyedben óriási hajrába kezdett: 9 perc alatt írd és mondd 2 ponton tartotta a ritmust vesztő Nyíregyházát, és Radics Gerzson (17/6 pont, 10 lepattanó), Boros Márk (13/3 pont, 5 gólpassz) és Krasovec Ádám (10 pont, 6 lepattanó) vezérletével az utolsó percre már csak 2 pontos hátránnyal fordultak. A végén hat büntetőből ötöt értékesítve a nyíregyháziak nyerték meg a rangadót.

MTK-Elite Basket - Budapesti Honvéd SE 75-94

Bár Láncos Krisztián (19 pont, 7 lepattanó), Jakab Péter (15/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) és Takács András (10 pont, 5 lepattanó) vezérletével a két középső szakaszban felnőtt a feladathoz, és egyenrangú ellenfele volt a Honvédnak az MTK, a vendégek a nyitó és a záró szakaszban dominálva, főként Tanoh András (19/6 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz, 2-2 blokk és eladott labda), Tichov Dominik (14/3 pont), Pintér Dávid (19 pont, 9 lepattanó) és Stefán Dávid (12 pont, 3 lepattanó) eredményességének köszönhetően biztosan győztek.

Nagykőrösi Sólymok KE - Vasas Akadémia 78-59

A jelek szerint sokat, nagyon sokat kivett a Vasasból a hétközi, Nyíregyháza elleni rangadó. A Nagykőrös a 28-10-re megnyert első negyedre, továbbá Lakosa Ákos (22/3 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Molnár Miklós (18/12 pont, 3 gólpassz), Mácsai Károly (12/6 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda) és Bartos Bálint (11/6 pont, 10 lepattanó) hatékony, jó játékára, valamint a 47-34-re megnyert lepattanózásra építve egyik legjobbja, Kovács Soma nélkül is biztosan győzte le a kamaraerdei alakulatot. A Vasastól ezúttal csak Boros Márk (16/3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda) és Radics Gerzson (14 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) jutott 10 pont fölé.

NKA Pécs - MAFC 65-85

Jól kezdett, s az első negyedben 7 pontos előnyt szerzett az elsősorban Sedin Karavdic (14/6 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) és Benke Krisztián (11/6 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) találataira támaszkodó NKA, amely szünetben is jobban állt ellenfelénél, igaz már csak 2 ponttal. Térfélcsere után aztán döntésre vitte a dolgot a szokott Csapai Péter (25/3 pont, 7 lepattanó)-Tóth Péter (22/12 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda)-Polgárdy Ádám (20/6 pont, 8 lepattanó) trió vezette MAFC, amely 17 ponttal nyerve a harmadik negyedet végül biztos, 20 pontos győzelmet aratott.

Salgótarjáni KSE - Hübner-Nyíregyháza Blue Sharks 72-93

A szezont jól kezdő, de az utóbbi hetekben hullámvölgybe kerülő Salgótarján elsősorban Sömenek Martin (18/9 pont, 5 lepattanó), Joó Tamás (17/9 pont) és Valentino Karanfilovski (14 pont, 3-3 lepattanó, gólpassz és eladott labda) révén egy negyeden át tudta tartani a lépést a Nyíregyházával, amelyet a jelek szerint annyira nem viselt meg a hétközi rangadó, mint a Nagykőrösön simán alulmaradó Vasast. A szabolcsiak Kiss Benedek (17/9 pont), Bazsó Brúnó (16/12 pont, 12 lepattanó), Tóth Gergely (14 pont) és dr. Mohácsi Máté (12/3 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével a két középső szakaszban több mint 20 pontot vertek a vendéglátókra, így a vártnál jóval könnyebben szerezték meg újabb győzelmüket.

BKG Príma Akadémia - TF-BP 111-78

A 42-16-ra megnyert első szakasznak, valamint a 66%-os találati aránnyal triplázó Nagy Botond (47/42 pont - 14/21 tripla -, 3 szerzett, 5 eladott labda, 8 gólpassz),Nagy Benedek (14/6 pont, 3 szerzett, 4 eladott labda, 17 gólpassz), Reizer Roland (14 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Armaghani Ármin (12 pont, 5 lepattanó) eredményes játékának köszönhetően simán nyert a BKG. A TF-BP a második félidőben Karosi Gergely (18/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Nagy Szabolcs (14/6 pont, 6 lepattanó), Somogyfoki Péter (12/6 pont, 5 eladott labda, 3 gólpassz) és Kerkai Ákos (12 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 8 gólpassz) jóvoltából már egyenrangú ellenfele volt a hazai csapatnak, de a BKG fölényes győzelmét nem tudta kétségessé tenni.

PVSK-Cargate - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 94-82

Három negyeden át fej-fej mellett haladtak a felek, majd a záró szakasz első felében egy 11-0-lal elléptek az ezúttal a legerősebb összetételükben játszó pécsi fiatalok. A vendéglátók e rohamnak, valamint Bíró Levente (25/6 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz 5 szerzett, 4 eladott labda), Meleg Gergő (25 pont, 8 lepattanó), Rátvay Balázs (15 pont, 6 lepattanó), Alekszej Carev (13/3 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) és Martinez Ralf (11/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) eredményességének köszönhetően a Nebojsa Dukics (28/15 pont, 6 lepattanó 3 eladott labda), Orgona Gergő (17/6 pont, 7 lepattanó), Madár András (15/12 pont, 3 lepattanó, 7 gólpassz) és Szabó Péter (15/3 pont, 4 lepattanó, 8 gólpassz) pontjaiban bízó Veszprém ellen véget vetettek 8 mérkőzéses vereség-sorozatuknak.

Ceglédi KE - Óbudai Kaszások KA 91-66

A csoport csúcsrangadóján nekiesett ellenfelének, s már a nyitó etap közepén 10 pontos előnyt szerzett a Cegléd, amely az egész első félidőben nyomasztó fölényben játszva Fekete Viktor (27/15 pont, 3 lepattanó), Tóth Zoltán (10/3 pont, 3 szerzett labda, 11 gólpassz), Csákvári Csaba (10/3 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda), valamint Kovács Bálint (10 pont, 8 lepattanó) vezérletével szünetig 26 pontos előnybe került. A második félidőt egészen más félfogásban, harcossággal kezdte, mint ahogy az elsőben játszott az Óbuda, amely a harmadik negyed első felét 12-2-re nyerve faragott tetemes hátrányán. Úgy tűnt, a szakasz második felében rendezte sorait a hazai együttes, amely újfent 20 pont fölé hizlalta az előnyét. A negyed végén azonban egy 8-0-lal 13 pontra jött föl, azaz megfelezte szünetbeli hátrányát a Kaszások csapata. Lendületben maradva, a negyedik negyedet 5-0-lal indítva 10 ponton belülre került a Varga Dániel (18 pont, 12 lepattanó), Bencsik Barnabás (17/3 pont, 3 lepattanó) és Vámos László (15/6 pont, 3 lepattanó) ponterős játékára alapozó Óbuda. A felzárkózás azonban sokat kivett a vendégekből, akik elkészültek erejükkel, így 73-65 után a hajrá egyértelműen az új erőre kapó ceglédi együttesé volt: a hazaiak egy 18-1-es utolsó 7 percet produkálva végül 25 ponttal győztek.

Pénzügyőr SE - SMAFC 70-47

A hazaiak egy 11-3-as "repülőrajttal" szinte állva hagyták a tompán kezdő, büntetőit sorra elhibázó soproniakat, s a szakasz végéig tartották is gyorsan szerzett előnyüket. A második etapot remekül kezdték a vendégek, akik a szakasz első felét 13-4-re nyerve ledolgozták hátrányukat. Ekkor azonban következett egy újabb 11-3-as hazai roham, s végül 7 pontos előnnyel fordult a Pénzügyőr. Szünet után állandósult az 5 és 10 pont közötti hazai vezetés, majd a harmadik negyed hajrájában 5 pontra feljött a Papp Barna (12/6 pont - 15 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda)-Kovács Benedek (10-10 pont - 11 mezőnykísérlet - és lepattanó) kettős vezette SMAFC. A szakasz azonban két hazai triplával, s 11 pontos Pénzügyőr-vezetéssel zárult. Azzal a két triplával a harmadik negyed végén a hazaiak megtörték a SMAFC ellenállását. A negyedik negyedben újra egyértelműen irányították a játékot, és végül Horváth Barnabás (17/3 pont), Koflanovics Kristóf (15/15 pont), valamint a tripla-duplától csupán 2 ponttal elmaradó Szekeres Ábel (8 pont, 11 lepattanó, 10 gólpassz) vezérletével 23 ponttal győztek.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - DEAC U23 85-81

A második negyed közepére apránként ellépve ellenfelétől 8 pontos előnyt szerzett az alsóházi rangadón a Tiszaújváros, de ezt a félidő hajrájában egy gyors 7-0-lal szinte teljesen "eltüntették" a debreceni fiatalok - szünetben 3 ponttal "mentek" a borsodiak. A második félidőt 10-2-vel kezdve két és fél perc alatt fordított és ellépett 5 ponttal a DEAC Neuwirth Bence (25/15 pont, 4 lepattanó)-Asszú Ádám (16/6 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda)-Ságodi Róbert (10/3 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) trió vezette U23-as csapata. Erre egy 10-0-lal reagált a hazai gárda, amely a szakasz második felében tartotta szűk előnyét, s 5 pontos vezetéssel fordult a záró etapra. Ennek elején egy 9-1-es részhajrával 10 pont fölé növelte előnyét a nagyrészt Kovács Zoltán (22/6 pont, 4 lepattanó), Szabó Norbert (18/3 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz), Molnár Bence (11/9 pont, 9 lepattanó, 8 gólpassz), Szilasi Bence (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és eladott labda), valamint Orliczki Bence (11-11 pont és lepattanó) kosaraira alapozó vendéglátó együttes. A debreceni fiatalok nagy hajrába kezdtek, s egy 16-5-ös "száguldással" bő 1 perccel a rendes játékidő letelte előtt ledolgozták hátrányukat. A végjátékban aztán a hazaiak voltak pontosabbak, s egy 6-2-vel megnyerték az alsóházi, északkelet-magyarországi rangadót.

Atomerőmű KSE Bonyhád - Békési SzSK 82-76 hosszabbítás után

A második negyed közepéig a hazai gárda akarata érvényesült: 11 ponttal megugrott az elsősorban Verasztó Péter (18/6 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Baki Sándor (15/9 pont, 5 eladott labda), Gébert Attila (15 pont, 3 eladott labda) és Pajor Dávid (14/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda) eredményességére építő Bonyhád. Egy 8-0-lal szorossá tette az állást a Békés, majd érdekes üldözőverseny alakult ki: újra elléptek 10 ponttal a vendéglátók, de szünetre 5-re csökkent előnyük. A második félidő hullámzó játékot hozott: a harmadik szakasz közepén egy 14-0-t "repesztve" fordított, s el is lépett Meleg Károly (23/3 pont, 17 lepattanó) és Danijel Krsztics (14/9 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) vezérletével a Békés. Erre egy 10-0-lal reagált, s a záró etapot 1 pontos előnnyel várhatta a Bonyhád. Ennek elején 6 ponttal megugrottak a hazaiak, majd tapadt vendéglátójára, sőt a hajrában fordított is a Békés, végül mégis a vendégek mentették hosszabbításra a találkozót. A ráadás hazai hármassal indult, amelyre azonban 5 ponttal felelt a lélektani előnyben lévő Békés. A túlóra második felében azonban a vendégek nem tudtak pontot szerezni. A Bonyhád egy 8-0-lal végül ellenfele fölé kerekedett, s megnyerte az izgalmas, fordulatos találkozót.

SMAFC - Ceglédi KE 66-78

A negyedik negyed közepéig üldözte, s tartotta a lépést többször is 10 pont fölötti hátrányból felállva a Kovács B. (17 pont, 14 lepattanó, 3 gólpassz, 2-2 blokk és szerzett labda)-Papp B. (14/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz)-Bakk Krisztián (13/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda)-Simon Balázs (11/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) kvartett vezette SMAFC a listavezető Cegléddel. Bár a leginkább Tóth Z. (21/15 pont, 3 lepattanó), Fekete V. (16 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) és Nárai Bence (14 pont, 8 lepattanó) találataira támaszkodó vendégek a harmadik szakasz végén egy 13-3-as rohammal tízen túli előnyt szereztek a záró szakasz előtt, a szívósan küzdő soproniak ennek közepén egy 8-2-vel 3 pontra felzárkózva izgalmassá tették a hajrát. A végét a Cegléd bírta jobban, egy 9-0-s rohammal eldöntötte a meccset a maga javára, s ha a vártnál jóval nehezebben is, de "legyűrte" a soproni egyetemi együttest.

EKE Eger KOK - Újpest-MT 62-103

Az egyik legjobb, legeredményesebb játékosukat, Máté Balázst nélkülöző hazaiak Szabó Martin (20/15 pont, 8 lepattanó) és Ungi Keve (14/3 pont, 4 lepattanó) vezetésével csak a két középső, de leginkább a második negyedben tudtak felnőni a feladathoz, s voltak egyenrangú ellenfelei az Újpestnek. A nagyrészt Ivosev Tamás (24 pont, 5-5 lepattanó és szerzett, 4 eladott labda), Horváth Ákos (20/12 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Mészáros Bence (15/9 pont), Kelemen Balázs (11/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda), valamint dr. Franczva Ádám (10 pont, 5 lepattanó) kosaraira alapozó vendégek különösen a záró szakaszban játszottak nyomasztó fölényben. Az utolsó játékrészben gyakorlatilag megduplázták az első 30 percben szerzett előnyüket, így végül 40 pont fölötti győzelmet arattak.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Vásárhelyi Kosársuli 80-92

A két középső negyedben több mint 20 pontot verve ellenfelére tudott nyerni a Hódmezővásárhely Varga Ákos (24/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Pavlovic Vuk (13 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Bálint Erik (12 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda), Molnár Bence (11/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Rostás Imre (11 pont) és Varga Zalán (10/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 6 szerzett labda, 5 gólpassz) vezetésével. A záró szakaszban leginkább Geiger Bálint (17/9 pont, 4-4 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda), Kámán Bálint (15/6 pont - 16 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és gólpassz), Földesi Marcell (11/6 pont, 3 gólpassz), Lógár Bence (11 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda) és Berneczei László (10-10 pont és lepattanó) jóvoltából kozmetikázott veresége mértékén a Győr.

Pénzügyőr SE - Conoil Motax KC Pápa 60-81

A Baranyi Péter (12 pont - 13 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó, 3 szerzett labda)-Szálas Gábor (10/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 14 lepattanó)-Horváth Barnabás (10/6 pont, 4 eladott labda) trió vezette hazaiak a második negyed közepéig tartották a lépést a Pápával. A főként Horváth Attila (18/12 pont, 4 lepattanó), Sonyák Béla (17/6 pont), Murai Gábor (15/3 pont, 6-6 lepattanó és szerzett labda, 4 gólpassz) és Koma Dániel (10 pont, 3 eladott labda) pontjaira építő vendégek ekkor egy 12-0-lal elléptek. A második félidőt egy újabb 12-0-lal indítva 20 pontos előnyt szereztek a vendégek. Ettől kezdve 15 pontnál nem tudott közelebb kerülni ellenfeléhez a Pénzügyőr, a záró szakaszban pedig állandósult a 20 pont körüli különbség, s végül a vártnál jóval simább vendég siker született.

Óbudai Kaszások KA - DEAC U23 102-75

Minden negyedet megnyerve győzött Varga Dániel (21 pont, 11 lepattanó), Kovács Barnabás (16/6 pont, 7 lepattanó), Puszta Dávid (15/3 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 7 gólpassz) és Bencsik Barnabás (14 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz) ponterős játékára alapozva az Óbuda a Fábián Szabolcs (21/3 pont, 13 lepattanó)-Asszú Ádám (16/6 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda)-Kalassai Martin (13/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3 eladott labda) és Nemes Ákos (10/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) kvartett vezette debreceni fiatalok ellen.