Női Amatőr: Szekszárdi bravúr a Csata ellen
25
2021
2021. január 25.  |  11:50
Több igen izgalmas mérkőzést is játszottak a múlt héten a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. Az MTK-TFSE jól kezdett, s a záró szakaszban is volt egy nagy futása, így legyőzte az Ajka csapatát. Szekszárdon meglepetés született: a három negyeden át hátrányban játszó, s ezúttal igen erős "egységgel" pályára lépő helyi fiatalok parádés negyedik negyedükkel fordítottak és legyőzték a Csata fiataljait. Valami hasonlóval próbálkozott a Nagykanizsa is a PINKK otthonában, de végül egyetlen pont megmaradt a baranyaiak a harmadik negyed utáni 15 pontos előnyéből. A BEAC ezúttal a legerősebb összetételében pályára lépve közel 120 pontot dobott a Bajának. A zöld csoportban a Tata ráijesztett a listavezető Szombathelyre, de végül érvényesült a papírforma. A Kiss Lenke KA végig szoros csatában győzött Szolnokon, a TFSE-MTK második csapata pedig 10 ponttal győzött a Törekvés otthonában.

NKA-Pécs-PEAC - PINKK-PVSK U23 69-75

A 22-9-re megnyert második negyednek, Jáhni Zsófia (16 pont, 15 lepattanó, 3 gólpassz), Horváth Zsanett (16 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), Tenyér Zsófia (14/3 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz, 2-2 blokk és eladott labda), Pucz Eszter (12/6 pont - 13 mezőnykísérlet) és Kovács Kitti (12 pont - 15 mezőnykísérlet -, 17 lepattanó, 3 szerzett labda) eredményességének, és az 51-37-re megnyert pattanózásnak köszönhetően nyerte meg a PINKK-PVSK a megyei rangadót a Milica Popovic (21 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz)-Szűcs Luca (15/9 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz)-Habling Lara (12/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 4 eladott labda)-Nagy Réka (10 pont) kvartett vezérletével nagyot hajrázó NKA-Pécs-PEAC csapatát, amely ugyan feljött, de nem tudta igazán szorossá tenni a baranyai derbit.

MTK-TFSE - Ajka 65-56

Nekiesett az MTK-TFSE a rangadón az Ajkának, s villámgyorsan, két és fél perc alatt elhúzott 10-2-re. A folytatásban nagy dobópárbaj mellett tartotta 5 és 10 pont közötti előnyét a hazai együttes. A második negyed az elsőnél jóval keményebb, küzdelmesebb játékot hozott, s ebből az Ajka jött ki jobban: a vendégek 8 ponton tartva a hazaiakat szünetig 5 pontosra faragták a hátrányukat. A küzdelmes jelleg a harmadik negyedben is megmaradt, s az ajkai hátrány is csökkent, de csupán 1 ponttal. A záró szakasz elején aztán a jórészt Szeitl Vanessa (12/12 pont, 3 lepattanó), Sólyom Sára (11/3 pont), Munkácsi Enikő (10 pont, 4 lepattanó) és Benke Sára (9/9 pont) kosaraira építő hazaiak triplákkal alaposan "megszórva" az Ajka csapatát egy 14-2-es három perccel eldöntötték a rangadót a maguk javára. A végén ugyan 10 ponton belülre kerültek a lepattanózást 48-37-re megnyerő, ám a duplákat a hazaiaknál (12/28, 42,8%) gyengébben (18/52, 34,6%) dobó vendégek, akiktől csak Székely-Horváth Zsuzsanna (16/6 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz) jutott 10 pont fölé, de nem tudták igazán szorossá tenni az összecsapást.

Vasas Akadémia II - Ajka 42-49

Apránként ellépve a harmadik negyed végére leginkább Foltin Blanka (22 pont, 15 lepattanó, 5 blokk) és Lendér Lilla (10/3 pont, 5 eladott labda) kosaraira, valamint a végül 47-35-re megnyert lepattanózásra alapozva 10 pont fölötti előnyt szerzett a vendég Ajka. A záró etapban a nagyot hajrázó hazaiak elsősorban Kuncz Petra Laura (9/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 2-2 blokk gólpassz és eladott, 3 szerzett labda), valamint Van Rijs Luca (8 pont, 3-3 szerzett és eladott labda) jóvoltából bő három perccel a befejezés előtt 4 pontra feljöttek, de ennél már nem tudták szorosabbá tenni a találkozót.

NKA-Pécs-PEAC - Sportdarázs-SMAFC 58-74

Szűcs Luca (13/3 pont, 6 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda), Laczkó Sára (11/6 pont) és Milica Popovics (11 pont - 15 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 eladott labda) vezérletével az első félidőben a pécsi fiatalok még egyenrangú ellenfelei voltak a soproni együttesnek. Szünet után azonban Bakó Patrícia (30 pont, 18 lepattanó, 3 gólpassz, 2-2 blokk, szerzett és eladott labda) és Pfeiffer Virág (10/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 45 eladott labda, 6 gólpassz) eredményességének, no meg az 52-37-re megnyert lepattanózásnak köszönhetően a vendégek magukhoz ragadták a játék irányítását, s végül biztosan győztek.

Atomerőmű KSC Szekszárd II - Csata DSE 78-68

Rakita Lili (18/6 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda, 7 gólpassz), Balogh Liza (18 pont, 4 lepattanó) és Toman Petra (14/9 pont, 10 lepattanó) jóvoltából a papírformának megfelelően simán "elvitte", 10 ponttal megnyerte a kosarakban igen gazdag első 10 percet a Csata. A folytatásban fokozatosan magukra találtak, és a Miklós Melinda (24/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz)-Holcz Rebeka (17 pont, 6 lepattanó)-Vincze Nikolett (16/9 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) trió vezetésével fokozatosan csökkentették hátrányukat a szekszárdi fiatalok. A záró szakasz előtt 3 ponttal még a Csata "ment", de nagy meglepetésre a hazaiak sokkal jobban bírták a befejező 10 percet, amelyben gyakorlatilag felőrölték a fővárosiakat - a maguk javára fordítva a találkozót értékes, szép győzelmet arattak. A Csata DSE meccsein ritkán fordul elő, hogy nem az ellenfél ad el több, sőt jóval több labdát. Ezúttal azonban míg a szekszárdi fiatalok csupán 5, addig a csatások 14 alkalommal veszítették el a játékszert, s ennek nagy szerepe volt a hazai sikerben.

PINKK-PVSK U23 - Kanizsai Vadmacskák SE 75-74

Három negyed után biztos győzteseknek látszottak a PINKK fiatalja, akik addigra már 15 pontos előnyt szereztek Kovács Kitti (27/3 pont, 17 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 blokk), Pucz Eszter (13/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz) és Jáhni Zsófia (13 pont, 9 lepattanó, 4-4 gólpassz, szerzett és eladott labda, 2 blokk) vezérletével. A negyedik negyedben azonban óriási hajrába kezdett a Nagykanizsa, amely Baa Dominika (31 pont, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott, 7 szerzett labda), Jurkó Noémi (17/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda) és Fuisz Viktória (13/6 pont - 15 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó, 3 gólpassz) ponterős játékával fokozatosan csökkentve hátrányát izgalmassá tette a végjátékot. A vendégek 1 pontra feljöttek, de fordítani nem tudtak, s ebben az is közrejátszott, hogy a lepattanóharcot 52-39-re nyerték a hazaiak.

Radobasket - MAFC 51-78

A hazaiak Gróf Tímea (14/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 4 eladott labda) és Schiroky Szonja (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 14 lepattanó) kosaraira építve a második negyed közepéig tudták tartani a lépést a MAFC-cal. A 14. és a 18. perc között azonban egy "teniszes" 15-0-lal megnyugtató előnyt szerzett szünetre az elsősorban Aradi Zsanett (17 pont, 13 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Horváth Enikő (13 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) és Hegyi Hanna (10/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) találataira, no meg a végül 49-37-re megnyert lepattanózásra támaszkodó vendég csapat. Szünet után is a MAFC akarata érvényesült, amely végül sima, közel 30 pontos győzelmet aratott.

BEAC Újbuda - Bajai NKK 117-75

A legerősebb összeállításukban pályára lépő BEAC-fiatalok végig nagy kedvvel kosarazva, minden negyedet megnyerve, Laufer Gabriella (24/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 2 blokk), Mérész Beatrix (23 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz), Boros Júlia (22/6 pont, 4 lepattanó, 7 gólpassz), Juhász Angéla (16 pont, 5 lepattanó) és Zsámár Lili (14/6 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz) jó és eredményes játéka révén fölényes győzelmet arattak a Pap Regina (21 pont, 7 lepattanó)-Tamás Gréta (20/15 pont, 3 eladott labda) kettős vezette bajaiak ellen. A látványos találkozó érdekessége, hogy összesen 21 hárompontos kosár született, amelyet a csapatok nagyjából hasonló találati aránnyal célozva (10/24, ill. 11/26) "hoztak össze".

DEAC - BKG Príma Akadémia 43-65

Minden negyedet megnyerve, a páratlan szakaszokban ellenfelénél pontosabban kosarazva győzött elsősorban Pál Szandra (14/6 pont, 5 lepattanó), Laura Aldazabal (12 pont, 7 lepattanó) és Nyulasi Barbara (11/9 pont) kosarainak köszönhetően a BKG a páros szakaszokban a feladathoz leginkább Mezei-Göttlinger Anna (12 pont - 14 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3 eladott labda) és Szabó Zita (10/6 pont, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) jóvoltából felnövő DEAC otthonában.

Szombathelyi Egyetem - Tatai SE 100-63

Korántsem úgy indult az éllovas és az utolsó előtti csatája, hogy végül a papírformának megfelelő, fölényes hazai győzelemmel zárul, hiszen a 8. percben 8 ponttal még a Horváth Dóra (18 pont, 9 lepattanó)-Rabi Kiara (12 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda)-Gyöngyösi Eszter (10 pont, 15 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) trió vezette, a lepattanózást végül 56-39-re megnyerő Tata vezetett. A szakasz végére feljött 3 pontra, s fokozatosan átvette az irányítást a Szombathely, amely Kovács Georgina (22/6 pont, 4 lepattanó, 7 szerzett, 3 eladott labda, 20 (!) gólpassz, 45 VAL), Szabó-Haklits Zsuzsanna (20/6 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Balogh Viktória (16 pont - 17 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 szerzett labda), Mezősi Anna (15/3 pont, 5 szerzett labda) és Koltay Dorottya (12/6 pont, 3 lepattanó) ponterős játékával, negyedről negyedre nagyobb és nagyobb fölénybe kerülve győzte le végül biztosan ellenfelét.

Szegedi KE - Dávid Kornél KA 60-72

Az első félidőben még Perényi Lídia (23/9 pont, 4 szerzett, 3 eladott labda) és Horváth Gréta (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 5 szerzett labda) vezérletével a szegediek teljesen egyenrangú ellenfelei voltak a fehérvári együttesnek. Térfélcsere után védekezésén szigorítva a Balsay Anna (18/3 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda)-Tamás Jázmin (15/3 pont, 4 lepattanó)-Ehmann Dalma (11 pont)-Balsay Rita (10/6 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz, 2-2 blokk, szerzett és eladott labda) kvartett vezetésével fokozatosan elhúztak, s a hajrára már csaknem 20 pontos előnyt szereztek a vendégek. A végén egy 7-0-lal "kozmetikázott" veresége mértékén az utolsó pillanatig küzdő Szeged.

Szolnoki MÁV SE - Kiss Lenke KA 58-62

A küzdelmes, szinte végig szoros találkozó 33. percéig elsősorban Munkácsi Adél (16/9 pont, 5 lepattanó), Emel Gyöngyi (12/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és eladott labda, 6 gólpassz) és Bede Petra (9 pont, 13 lepattanó, 6 eladott labda, 4 gólpassz) kosaraival a szolnokiak "tapadtak" a fővárosiakra. A 34. és a 37. perc között egy 9-0-s rohammal 10 pontos előnyre tett szert a Nagy Andrea (22 pont - 23 mezőnykísérlet -, 14 lepattanó, 4 szerzett labda) és Ozsvárt Kata (13/3 pont, 5 eladott labda) eredményességére, valamint Opitz Kitti (8 pont - 9 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 9 gólpassz) és Nagy Zsófia (6 pont - 12 mezőnykísérlet -, 17 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) mezőnymunkájára építő vendégek, akik végül 4-et megtartottak ezen előnyükből a nagyot hajrázó szolnokiakkal szemben.

DVTK Miskolc U23 - Kecskeméti KC 84-61

A szünetig megszerzett közel 20 pontos előnyének, valamint leginkább Frindt Nikolett (23/9 pont, 3-3 lepattanó ls eladott, 5 szerzett labda), Peitl Fruzsina (10 pont, 8 lepattanó) és Márkusz Lilla (10 pont, 5 lepattanó) eredményes játékának köszönhetően arattak magabiztos győzelmet a diósgyőri fiatalok a játékot szünet után Bibók Liza (17 pont, 14 lepattanó, 3 eladott labda) és Kiss Virág (12/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 4 szerzett, 6 eladott labda) jóvoltából kiegyenlítetté tevő kecskemétiek ellen.

Törekvés SE - TFSE-MTK U23 61-71

Érdekes, küzdelmes mérkőzésen úgy győztek 10 ponttal a jól küzdő, Egri Zsófia (13 pont - 15 mezőnykísérlet -, 15 lepattanó, 3 gólpassz)-Szilvási Kincső (11 pont - 12 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) kettős vezette Törekvés otthonában Kelemen Barbara (24 pont, 12 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda, 4 gólpassz) és Takács Emese (23/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) ponterős játékának köszönhetően a TFSE-MTK fiataljai, hogy minden negyedet - sorrendben 2, 4, 3 és 1 ponttal - megnyertek.