U20: Az Egis Körmend, az Alba és a Falco sem hibázott
14
2020
2020. december 14.  |  18:53
12 mérkőzést rendeztek a múlt héten a Morgen Ferdinánd U20-as Emlékbajnokság A csoportjában. Az első három helyezett, az Egis Körmend, az Alba Fehérvár és a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20-as együttese sem kapott ki ezeken a találkozókon - a vasi piros-feketék kettő, utóbbi két gárda pedig 1-1 győzelmet szerzett. Nézzük, mi történt az egyes meccseken!

8. forduló

OSE Lions U20 - Szolnoki Olaj KK U20 61-84 (13-25, 25-17, 13-25, 10-17)

Az első félidő még hullámzóan alakult: a hazaiak Pap Attila (19 pont, 6 pattanó) és Nagy Balázs (11 pont, 5 pattanó) vezetésével szépen visszajöttek a meccsbe a nagyszünetre. A fordulás után azonban egyértelműen az Arnóth Zoltán (10 pont, 8 pattanó), Nagy Dömötör (14 pont, 7 pattanó) és Gilszki Erik (24 pont) vezette Szolnok akarata érvényesült, amely végül sima sikert aratott.

5. forduló

Sopron KC U20 - Kaposvári KK U20 75-66 (16-11, 23-23, 22-17, 14-15)

A Schöll Richárd (26 pont, 15 pattanó) és Csendes Péter (13 pont, 8 pattanó, 6 gólpassz) vezette vendéglátó az első negyedben kisebb előnyt szerzett. A második felvonás első fele a Fehér Benjamin (16 pont), Takács Arnold (13 pont, 5 pattanó, 9 gólpassz) és Paár Márk (8 pont, 6-6 pattanó és gólpassz, 4 eladott labda) vezette Kaposvárról szólt, fordítottak is a somogyiak. A Sopron visszavette az irányítást a félidő végére, a harmadik negyedben pedig jóval jobban játszott, csak a végén jött vissza 10 pontra a KKK. A záró felvonásban ugyan megpróbált visszakapaszkodni a vendég gárda, de nem tudta igazán megszorongatni ellenfelét.

PVSK-VEOLIA U20 - Jászberényi KSE U20 65-61 (10-8, 23-18, 16-16, 16-19)

A Rátvay Balázs (10 pont, 10 pattanó), Bor Sándor (5 pont, 7 pattanó, 5 szerzett labda), Aleksej Carev (13 pont, 6 pattanó) és Franko Josip Juric (12 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) vezette Pécs gyakorlatilag a meccs teljes időtartama alatt 10 pont alatti előnyben kosarazott. Végig meg tudta azonban tartani előnyét, így a Kovács Vilmos (12 pont, 8 pattanó), Kaszás Márton (10 pont, 14 pattanó) és Rékasi Bojta Bendegúz (11 pont, 8 pattanó, 5 eladott labda) vezette Jászberény hiába nem szakadt le egy percre sem, nem tudott fordítani.

4. forduló

Zalakerámia ZTE KK U20 - Atomerőmű SE U20 104-71 (40-15, 23-13, 19-21, 22-22)

Simó Bence (44 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) és Csuti Kornél (20 pont, 11 pattanó, 3-3 blokk és gólpassz) kiemelkedő teljesítményének köszönhetően a ZTE gyakorlatilag egy negyed alatt eldöntötte az összecsapást. Az ASE-től Renkecz Máté (19 pont) és Arnold Botond (16 pont, 12 pattanó) jó statisztikákat produkáltak, de a lényegen, a sima hazai győzelmen nem tudtak változtatni.

1. forduló

Egis Körmend U20 - Szedeák U20 63-59 (13-16, 16-13, 11-18, 23-12)

Az első félidő nagyon kiegyenlített játékot hozott a Kiss Benedek (15 pont, 8 pattanó), Martinez Ralf Ádám (14 pont, 9 pattanó) és Balogh Máté (15 pont, 6 pattanó) vezette Egis Körmend, valamint a Szedeák között. A harmadik negyed után úgy tűnt, hogy a vendégek Polányi Kristóf (19 pont, 6 pattanó) vezetésével győzhetnek. A 33. percben 45-56 is állt az eredményjelzőn, ekkor azonban egy 13-2-es rohammal egyenlített a vasi alakulat. A Szedeák még egyszer vezetett ezután (58-59), Kenéz Csaba és Kiss kosaraival azonban a hazaiak nyertek végül.

13. forduló

PVSK-VEOLIA U20 - Szolnoki Olaj KK U20 72-67 (17-16, 19-13, 13-17, 23-21)

A Franko Josip Juric (17 pont, 15 pattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), Bor Sándor (13 pont, 4 pattanó) és Rátvay Balázs (14 pont, 9 pattanó) vezette Pécs a második negyedtől kezdve gyakorlatilag végig vezetett a mérkőzésen. A Gilszki Erik (19 pont, 6 pattanó) és Nagy Dömötör (15 pont) vezette Szolnok többször is visszajött a meccsbe, 2-3 pontokra megközelítette ellenfelét, de a végjátékban nem volt már esélye fordítani.

Alba Fehérvár U20 - Atomerőmű SE U20 115-42 (36-12, 28-16, 35-8, 16-6)

Végig nyomasztó fölényben játszott a Takács Erik (21 pont, 5 pattanó) vezette, de rengeteg jó teljesítményt felvonultató Alba, így kiütéses sikert aratott. A paksiaktól megint Renkecz Máté (22 pont, 15 pattanó és eladott labda) és Arnold Botond (16 pont, 8 pattanó) voltak a legjobbak.

Kaposvári KK U20 - Zalakerámia ZTE KK U20 98-70 (26-17, 22-13, 28-17, 22-23)

A hazaiak Paár Márk (24 pont, 8 pattanó) és Fehér Benjamin (22 pont, 5 pattanó, 3 gólpassz) vezetésével, de több jó egyéni teljesítményt is felvonultatva végig irányították az összecsapást, amelyet nagyobb izgalmak nélkül meg is nyertek. A vendégeknél Simó Bence (26 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda), valamint Csuti Kornél (22 pont, 9 pattanó) voltak a legjobbak.

OSE Lions U20 - Jászberényi KSE U20 49-82 (11-30, 21-19, 10-21, 7-12)

A Szőke Péter Soma (14 pont, 10 pattanó, 4 szerzett labda), Kovács Ákos (16 pont), Kovács Vilmos (20 pont, 8 pattanó) és Rékasi Bojta Bendegúz (13 pont) vezette Jászberény a páratlan negyedekben sokkal jobban játszott az Oroszlánynál, így simán nyertek is a vendégek. A hazaiak a páros negyedekben felnőttek ellenfelükhöz, de egyedül Pap Attila (11 pont) jutott 10 pont fölé.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 - DEAC U20 88-79 hosszabbítás után (25-18, 19-14, 22-28, 11-17, 11-2)

Az első félidőben úgy nézett ki, hogy könnyed győzelmet arat a Kovács Levente Hetény (16 pont, 10 pattanó, 15 gólpassz, 6 eladott labda) és Takács Zsolt (21 pont, 14 pattanó) vezette Falco. A fordulás után azonban rákapcsolt a Ságodi Róbert (23 pont, 6 pattanó) és Kiss Kolos (16 pont, 4 pattanó) vezette DEAC, így hosszabbításba torkollott az összecsapás. Itt már egyértelmű volt a hazai fölény, így végül nyert a szombathelyi alakulat.

Egis Körmend U20 - Sopron KC U20 79-69 (16-18, 24-13, 17-23, 22-15)

A második negyedben közel 10 pontos előnyt szerzett magának a Balogh Máté (17 pont, 12 pattanó) vezette Egis Körmend, a harmadik negyedben azonban visszajött a meccsbe a Schöll Richárd (12 pont, 8 pattanó, 5 gólpassz), Csátaljai Barna (14 pont, 7 eladott labda) és Csendes Péter (14 pont) vezette soproni alakulat. A záró 10 perc aztán megint a körmendieké volt, akik végül nagyobb izgalmak nélkül győztek.

7. forduló

Szedeák U20 - PVSK-VEOLIA U20 82-69 (21-18, 27-13, 20-28, 14-10)

Úgy tűnt, hogy a Szedeák már az első félidőben elrendezi a vitás kérdéseket: a nagyszünetben 17 ponttal vezetett Káposzta Kristóf (17 pont, 10 pattanó), Balogh Szilárd (16 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda) és Tráser Nándor Zoltán (10 pont, 8 pattanó) vezette szegedi együttes. A leginkább Aleksej Carev (15 pont, 7-7 pattanó és gólpassz), valamint Rátvay Balázs (15 pont, 12 pattanó, 6 eladott labda) húzta Pécs a harmadik negyedben még megpróbált visszajönni a meccsbe, de el is fáradt a harmadik 10 perc során, így végül nyertek a hazaiak.