Női Amatőr Nemzeti Bajnokság: Csak a Szombathely nyert otthon
30
2020
2020. november 30.  |  11:43
A Hepp-kupa fordulója miatt a héten csupán négy mérkőzést rendeztek a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. A piros csoportban mindkét mérkőzésen vendég siker született: a szekszárdi fiatalok Pécsett arattak magabiztos győzelmet, a Vasas pedig Győrben győzött. A zöld csoportban a Szombathely csaknem 100 pontot szerezve, egy kosarakban gazdag találkozón, a Kiss Lenke KA ellen is megőrizte veretlenségét, a TFSE-MTK fiataljai pedig Szolnokon győztek.

NKA-Pécs-PEAC - Atomerőmű KSC Szekszárd II 57-76

Az első három negyedben Anamaria Pop (26/12 pont, 9 lepattanó, 5-5 gólpassz és szerzett, 3 eladott labda, 41-es teljesítményindex), Istókovics Adél (12 pont, 9 lepattanó), Horváth Dóra (12 pont - 13 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó), Andi Hanna (10 pont - 15 mezőnykísérlet -, 5 eladott labda, 3 gólpassz), Németh Lili (8 pont, 10 lepattanó, 2 blokk) és Haag Panna (8 pont, 9 lepattanó) jóvoltából fölényben játszó, a lepattanócsatát 50-28-ra megnyerő szekszárdiak még úgy is simán nyertek, hogy a záró szakaszra "kiengedtek". Ekkor a leginkább Édes Emese (12/6 pont, 4 lepattanó), Drávecz Boróka (9 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), valamint Habling Lara (9 pont, 3 szerzett labda) kosaraira építő pécsi fiatalok valamit "kozmetikáztak" vereségük mértékén.

UNI-Győr SzESE - Vasas Akadémia II 68-75

Bár Nadia Smailbegovics (25 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) személyében a vendégektől csupán egy játékos jutott 10 pont fölé, a fővárosiak apránként, fokozatosan ellépve a győriektől 12 pontos előnyt szereztek a harmadik negyed végére. A Fűzy-Antolovics Adél (19 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz)-Rozmán Lilla (12/6 pont, 5 gólpassz)-Baffy Fanni (11/3 pont, 4-4 lepattanó, gólpassz és eladott labda)-Révész Boróka (11 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda) kvartett vezette, csapatként egységes hazai alakulat a mérkőzés végén 10 ponton belülre került, de nem tudta igazán szorossá tenni a találkozót. A Vasasnak amellett, hogy három játékosa is 8-8 pontot szerzett, a "döntő fölénnyel", 47-23-ra megnyert lepattanózásra is nagy szüksége volt a győzelem begyűjtéséhez.

Szombathelyi Egyetem - Kiss Lenke KA 97-77

A bátran, jól kezdő fővárosiak Nagy Andrea (20 pont, 9 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Nagy Zsófia (14 pont - 17 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó, 7 eladott labda, 5 gólpassz), Kertész Zsófia (10 pont) és Ozsvárt Kata (9/3 pont, 4 szerzett labda, 6 gólpassz) jóvoltából az első negyedben meglepték veretlen vendéglátójukat. A második etapban a már a félidőben dupla-dupla közelében (16 pont, 8 gólpassz) járó Kovács Georgina (33/21 pont, 5 lepattanó, 6 szerzett, 4 eladott labda, 14 gólpassz, 47-es teljesítényindex) vezetésével fordított, s a szünetre 7 pontos előnyt szerzett a Szombathely, amely szünet után egy 9-3-as két és fél perc szerette volna gyorsan "lerendezni" az összecsapást. A folytatásban állandósult a 10 és 15 pont közötti hazai vezetés, majd a negyedet egy 7-0-lal zárva közel 20 pontos előnnyel várhatta a záró szakaszt a vasi hölgykoszorú - amelyben szünet után még Preisinger Boglárka (22/12 pont, 4 szerzett labda, 6 gólpassz), Szabó-Haklits Zsuzsanna (16/9 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Balogh Viktória (12 pont, 7 lepattanó) és Plózer Petra (11 pont, 12 lepattanó) tett sokat a sikerért. Az utolsó 10 perc nagy dobópárbajt hozott, s végül kerek 20 pontos hazai sikerrel ért véget az összecsapás.

Szolnoki MÁV SE - TFSE-MTK U23 55-72

Az első félidőben a Vörösházi Jázmin (19/9 pont, 5 lepattanó), Takács Emese (16/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz)-Kelemen Barbara (11 pont - 16 mezőnykísérlet -, 17 lepattanó, 6 gólpassz) trió vezérletével megnyugtató, 16 pontos előnyt szereztek a vendég fővárosiak. Szünet után elsősorban Frank Fanni (16 pont, 5 lepattanó, 2-2 blokk és szerzett labda) és Munkácsi Adél (9 pont, 5 lepattanó) jóvoltából a hazaiak felnőttek a feladathoz, és egyenrangú ellenfelei voltak a lepattanócsatát 52-36-ra megnyerő fővárosi fiataloknak, de a biztos fővárosi sikert nem tudták megakadályozni.