U20: Nagy meccsen nyert a Sopron és a Szedeák is
01
2020
2020. november 1.  |  11:25
A Morgen Ferdinánd U20-as Emlékbajnokság hétvégi fordulójában négy mérkőzést rendeztek meg, és mindössze egyetlen találkozón győzött az a csapat, amelynek később a felnőtt együttese is diadalmaskodni tudott. A Falco U20 legyőzte a pécsi fiatalokat, a körmendi, a soproni és a szegedi utánpótlás-gárdák azonban sikerrel vették a hétvégi akadályokat - a Sopron-ASE és a Szedeák-DEAC meccsek kifejezetten izgalmasan alakultak, mindössze kettő és egy pont döntött ezeken a találkozókon.

9. forduló

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 - PVSK-VEOLIA U20 77-64 (17-19, 18-17, 16-14, 26-14)

Az első két negyed során nagyrészt a Rátvay Balázs (25 pont, 10 pattanó, 6 eladott labda) vezette pécsieknél volt az előny, de összességében véve kiegyenlített volt az összecsapás - a Falco nem nagyon szakadt le, amikor meg igen, utána gyorsan vissza is kapaszkodott. A harmadik negyedben már többnyire a Rédei Péter (30 pont, 5 pattanó), Gosztola Gábor Donát (11 pont, 6 pattanó, 9 gólpassz, 5 eladott labda) és Takács Zsolt (10 pont, 12 pattanó, 3 gólpassz) vezette Falco állt jobban, de a záró felvonás előtt sem volt nagy különbség a csapatok között (51-50). Az utolsó 10 perc aztán sokkal jobban sikerült a szombathelyieknek, akik így nagyobb izgalmak nélkül győztek.

KTE-Duna Aszfalt U20 - Egis Körmend U20 72-93 (19-21, 11-26, 21-28, 21-18)

Ez volt a hétvége legsimább összecsapása, miután az Andrich Clemens Habel (23 pont, 8 pattanó), Viktor Kelechi Okoh (20 pont, 4 pattanó), Balogh Máté (16 pont, 5 pattanó), Németh András (7 pont, 8 pattanó, 9 gólpassz) és Kiss Benedek (12 pont, 6 pattanó, 4 szerzett labda) vezette körmendiek a középső két negyedben egyértelmű fölényben játszottak. A Botka Botond (22 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda) és Lukács Döme (19 pont, 5 pattanó, 3 szerzett és 4 eladott labda) vezette KTE az első negyedben még jól tartotta magát, utána azonban nem tudta tartani a lépést ellenfelével, így 21 pontos vereséget szenvedett.

Sopron KC U20 - Atomerőmű SE U20 82-80 (19-15, 23-17, 15-23, 25-25)

Az első félidőben úgy tűnt, hogy a Hajnal Kristóf (27 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz, 5 eladott labda), Csendes Péter (21 pont, 4 pattanó, 10 gólpassz, 7 eladott labda), Schöll Richárd (9 pont, 11 pattanó) trió által vezetett Sopron ha nincs is óriási fölényben, de kezében tartja az összecsapást - a félidőben 10 ponttal vezettek a hazaiak (42-32). A fordulás után változott az összkép: a Verasztó Péter (21 pont, 14 pattanó, 7 gólpassz, 5 szerzett és 6 eladott labda), Kalmár Viktor (11 pont, 14 pattanó, 5 eladott labda), Pajor Dávid (16 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz) és Renkecz Máté (15 pont, 4 pattanó) vezette paksiak a 25. percre már fordítottak (45-46), és csak két ponttal voltak lemaradva 10 perccel a vége előtt (57-55). A negyedik negyed nagy részében vezettek a soproniak, de az utolsó percben Pajor triplájával kétpontos paksi előnyt mutatott az eredményjelző (78-80). Erre Csendes rögtön válaszolt egy hármassal, majd egy büntetőt is szerzett, és mivel a tripla után Kalmár eladta a labdát, a büntetőt követően pedig már nem jutott el rádobásig a Paks, így végül két ponttal győzött az SKC.

Szedeák U20 - DEAC Kosárlabda Akadémia U20 80-79 (23-21, 20-20, 21-23, 16-15)

Ez a találkozó végig kiegyenlített volt: az Uros Slavcec (14 pont, 7 pattanó, 4 eladott labda), Kass Ferenc (15 pont, 4 pattanó, 5 gólpassz, 3 szerzett és 4 eladott labda), Kamenik Bálint Imre (15 pont, 14 pattanó, 4 eladott labda), Tráser Nándor Zoltán (6 pont, 7 pattanó, 4 szerzett labda) és Polányi Kristóf (18 pont, 5 pattanó) vezette Szedeák, valamint a Balázsi Soma Bence (7 pont, 11 pattanó, 8 gólpassz, 7 eladott labda), Neuwirth Bence (18 pont, 7 pattanó) és Kurucz Ádám (16 pont, 6 pattanó) vezette DEAC nem talált fogást a másikon. Az utolsó percig végig fej-fej mellett haladtak a felek, ahol Kamenik egyetlen büntetőjével győzött a vendéglátó.