Budafok-Veszprém döntő lesz a férfi Hepp-kupában
15
2020
2020. február 15.  |  19:55
Ha a bajnoki tabellát vesszük alapul, akkor érvényesült a papírforma a Hepp-kupa ceglédi négyesdöntőjének első napján, az elődöntőkben: az NB I B piros csoportjának 3. helyén álló Budafok, s a címvédő, jelenleg 4. Veszprém került a sorozat fináléjába. A budafokiak a vendéglátó zöld csoportos Cegléddel, a veszprémiek pedig a közelmúltban a bajnokságban őket Veszprémben simán legyőző Bajával szemben egyaránt a szünet után döntötték el a maguk javára elődöntőjüket.

Budafok - Ceglédi KE 87-78

Színvonalas találkozón, a kiegyenlített első félidő után elsősorban a 19-11-re megnyert harmadik etapnak, no meg Kovács Soma (23/15 pont, 8 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Puszta Dávid (20/6 pont, 5 lepattanó) és Lados Erik (14/6 pont, 5 lepattanó) ponterős játékának köszönhetően győzte le a Budafok a Tóth Zoltán (20/12 pont, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz)-Fekete Viktor (14/6 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz)-Csákvári Csaba (12/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz)-Nárai Bence (11 pont, 6 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda) kvartett vezette vendéglátó ceglédieket. A hazaiakat minden dicséret megilleti, mert zöld csoportos csapatként is nagyot harcoltak a piros csoportban a 3. helyen álló budafokiak ellen, s akkor sem adták föl, amikor a záró etap közepén 12 pontos hátrányba kerültek - egy 11-3-as rohammal 4 pontra feljöttek, de ennél már nem tudtak közelebb kerülni a Budafokhoz.

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - Bajai Bácska FKE 89-80

Ahogy tavaly, idén is a sorozat elődöntőjében találkozott a két együttes. A két csapat legutóbbi, veszprémi találkozójához - amely a Sugovica-parti alakulat magabiztos győzelmével zárult - hasonlóan a második negyed közepéig ezúttal is kézben tartotta a játék irányítását az ezúttal a Jakab Péter (29/3 pont, 7 lepattanó)-Milos Vukicsevics (20 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz)-Pongó Martin (9 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 6 gólpassz) trió vezette bajai gárda, amely a 17. percre 10 pontos előnyre tett szert. Innentől azonban "borult" a korábbi forgatókönyv: a félidő hajrájában egy 10-0-s négy perccel ledolgozta hátrányát a Hepp-kupa címvédő Veszprém, amely a második félidőben csapatként "több lábon állva", Völgyi Marcell (24 pont, 8 lepattanó), Michael McCall (16/6 pont, 4-4 szerzett labda és gólpassz), Madár András (13/6 pont, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Szabó Péter (11/6 pont) és Czirbus József (10 pont) vezérletével ellenfele fölé kerekedett.