Férfi NB I: A Szolnok nyerte a megyei derbit
15
2020
2020. január 15.  |  22:15
Ezúttal az irányító Davis maradt ki a Szolnok hat légiósa körül. A papírformának megfelelően a piros-feketék kezdtek jobban, a hazaiak az első negyedben alig találtak be, tíz perc után 10-20 állt az eredményjelzőn.

A folytatásban aztán Pantelics is megkezdte a pontgyártást, de a Szolnok egyre nagyobb különbséggel vezetett. Nagyon gyengén dobtak a kék-fehérek, ráadásul kilenc eladott labdájuk is volt, ez persze dicsérte a vendégek védekezését is. A második etap derekán, 16-27-nél időt kért a debütáló Miljan Csurovics. 20-38-as állással vonultak öltözőbe a csapatok.

A fordulás után feljavult a hazaiak támadójátéka. Volt honnan. Pantelics volt a kulcsfigura, a harmadik negyedet 24-15-re megnyerte csapata, így látótávolságon belülre került a Jászberény. 44-53-ról indult a záró felvonás.

Három perc alatt 2-6-os szériát mentek Juhosék, nem csoda, hogy hamar időt kért Csurovics. Hiába, csapatát nem tudta felrázni, a végére pedig átgyalogolt megyei riválisán a Szolnok. Érdekesség, hogy a négyből három negyedet tíz ponttal zárt a sereghajtó, amely továbbra is nyeretlen hazai pályán - írta a BB1.hu.

Jászberényi KSE - Szolnoki Olajbányász KK 54-75 (10-20, 10-18, 24-15, 10-22)