ESBA senior Eb: Először győzött férfi 55+-os csapatunk
14
Jun
2019
2019. június 14.  |  12:50
Két férfi együttesünk lépett pályára csütörtökön az ESBA senior Európa-bajnokságon. A Paks néven szereplő alakulat a 45+-os korosztályban újra kikapott, viszont az 55+-os együttes megszerezte első győzelmét, fölényesen verve olasz riválisát.

Férfi 45+

Paks - Donbass (ukrán) 59-78

Az alsóházi rangadó lényegében az első félidőben eldőlt, szünetben 21 ponttal "ment" az ukrán együttes, s ez nyerőnek bizonyult számára. A Fejes János (16/3 pont, 3 gólpassz) vezette magyar alakulat szünet után nőtt föl a feladathoz, s a második félidőt ugyan megnyerte, de az ukrán együttes biztos győzelmét nem tudta kétségessé tenni. Antal András 8/6 pontig és 5 lepattanóig jutott, druszája, Munteán pedig 7/3 ponttal és 11 pattanóval zárta az összecsapást.

Férfi 55+

Maxibasket Milano (olasz) - Magyarország 38-75

Megszerezte első győzelmét 55 éven felüli válogatottunk. Az alsóházi rájátszásban a magyar együttes a nyitó és a befejező 10 percben helyenként nyomasztó fölényben játszva, a dupla-duplát elérő Kovács Attila (22 pont, 12 lepattanó), Judik Béla (12 pont, 3 lepattanó, 6 gólpassz), Szűcs Sándor (8 pont, 6 gólpassz, 3 szerzett labda) és Dobi Antal (8 pont) vezérletével magabiztos, közel 40 pontos győzelmet aratott olasz ellenfelével szemben.

A női torna lebonyolításán annyit változtattak, hogy a csoportmérkőzések után különszedték az addig egy viadalként zajló 40-45 éves korosztályt. Ez azt jelenti, hogy a két, még összevont csoport győztese, a Kolibri, s a csoportmérkőzéseken ellenfeleit imponáló magabiztossággal legyőző orosz Nova Arena játssza majd a 40+-os finálét. A két csoport 2-3. helyezettjei tegnap keresztjátékkal döntötték el, mely két együttes szerepelhet majd a 45+-os döntőben.