NB II osztályozók: dráma Sopronban, döntő Cegléden
04
2019
2019. június 4.  |  21:20

A Cegléd és a Szolnok simán, kettős győzelemmel, a Pénzügyőr nagyot küzdve, idegenbeli sikere után saját pályáján 1 ponttal alulmaradva, de összességében biztosan jutott túl az NB II osztályozóin a négyes döntőbe. A legtöbb izgalom a Soproni Tigrisek-Gödöllői EAC SzIE párharc visszavágóján adódott, hiszen az első meccset 8 ponttal nyerő soproni gárda görcsösen kedve hamar 7 pontos hátrányba került összesítésben a 15-0-s "repülőrajtot repesztő" gödöllőiekkel szemben. Összesítésben volt már 10 pontos is a GEAC előnye, ám végül hazai pályán 3 pontos vereséget szenvedve mégis a soproniak léptek tovább. Lássuk a részleteket!

Szolnoki Olaj KK II - TFSE 96-63

Különösen a két középső negyedben játszott nyomasztó fölényben, s szerzett Tóth Zoltán (22/9 pont, 6 lepattanó, 8 gólpassz), Samuel Taiwo (19 pont, 11 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Szabó Norbert (16/3 pont, 7 lepattanó), valamint Csák Bence (11/9 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz) vezérletével megnyugtató, 33 pontos előnyt a Szolnok a fővárosi visszavágóra az Armaghani Ármin (19 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz)-Világi Kristóf (11/9 pont, 4 lepattanó)-Laman Richárd (11/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) trió vezette TF ellen.

TFSE - Szolnoki Olaj KK II 68-89

Azok után, hogy a Szolnok 33 ponttal nyert, formalitásnak tűnt a visszavágó, de az Olaj II - biztos, ami biztos - Szabó N. (15 pont, 10 lepattanó), Frank Áron (10/6 pont, 3 lepattanó), Kókai Dávid (10/6 pont, 3 eladott labda) és Frikker Marcell (10 pont, 5 gólpassz) vezetésével 9 pontos előnyt szerzett az első negyedben. A TF azonban bizonyítani akarta, hogy nem érdemtelenül lett csoportgyőztes, s jórészt Armaghani Ármin (21 pont, 6 lepattanó), Reinis Scerbinskis (14 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), valamint Krály Zalán (10 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda) hatékony játékának köszönhetően a harmadik negyed közepén 2 pontra felzárkózott. Ekkor lépett elő Tóth Zoltán (24/18 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz), akinek két triplája egy 16-2-es szolnoki rohamot indított útjára, amelyre már nem volt válasza a TF-nek, így a visszavágót is fölényesen nyerve jutott a négyesdöntőbe az Olaj II.

Továbbjutott: a Szolnoki Olaj II kettős győzelemmel.

Dombóvári KSE - Pénzügyőr SE 47-59

A küzdelmes találkozó harmadik negyede után 2 ponttal még a Fetzer Maximilián (14/6 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda) vezette hazai gárda állt jobban, őt azonban társai nagyon magára hagyták pontszerzésben. A záró etap közepén egy 6-0-lal fordított a leginkább Mihalics Gábor (17/6 pont - 22 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda) és Fehér Ákos (11/9 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) eredményességében bízó, a pattanózást 53-38-ra megnyerő Pénzügyőr. A hazaiak próbálták tartani a lépést a fővárosi együttessel, és ez sokáig sikerült is nekik. Másfél perccel a befejezés előtt csupán 3 pont volt a vendégek előnye, akik azonban a végjátékot sokkal jobban bírták, s egy 9-0-lal lezárva az összecsapást végül "tízen túli" előnyt szereztek a visszavágóra.

Pénzügyőr SE - Dombóvári KSE 48-49

A Dombóváron nagy hajrával 12 pontos előnyt szerző Pénzügyőr a visszavágón ott folytatta, ahol Dombóváron abbahagyta, s Dobos Viktor (15/9 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda), valamint Kiss Lajos (12-12 pont és lepattanó, 3 szerzett labda) vezérletével 6 pontos előnyt szerzett a visszavágó első negyedének végére. Ezt követően azonban támadásban mintha "elvágták volna a fonalat" a fővárosiaknál - szünetig egyenlített a Dombóvár, amelynek vezére ezúttal is Fetzer M. (16/6 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda) volt. A második félidő - különösen a harmadik negyed - fogcsikorgató, nagy küzdelmet, s kevés kosarat hozott. A hazaiak nagyon gyengén dobtak távolról, (4/27, 14,8%) a dombóváriak valamivel jobban (5/20, 25%), s a záró etap elején 4 ponttal el is lépett a Dombóvár. Ennél nagyobb előnyt azonban nem tudott szerezni a lepattanózást 48-31-re nyerő Pénzügyőrrel szemben, amely ugyan elveszítette a visszavágót, de továbbjutása nem forgott veszélyben.

Továbbjutott: a Pénzügyőr SE 107-96-tal.

Szent Pál Akadémia - Ceglédi KE 93-100

Szünetig közel 20 pontos előnyt szerzett a főként két amerikai légiósa, Darrel Miller (34/3) és Jarrod Floyd Johnson (22/3), valamint Csákvári Csaba (13) ponterősségére építő Cegléd, amelyből azért még 3 játékos is eljutott 9-9 pontig. Térfélcsere után "felpörgött" a tavaly négyesdöntőt játszó hazai együttes, amely Kulifai Máté (26), Tulkán Máté (25/18), Mogyorósi Bálint (13/9) és Zöldesi Ádám (13/3) vezérletével szorossá tette a meccset, de fordítani nem tudott, így a Cegléd 7 pontos előnyt szerzett a hazai visszavágóra.

Ceglédi KE - Szent Pál Akadémia 94-75

A visszavágót 7 pontos előnnyel kezdő vendéglátó Cegléd a 33-16-ra megnyert első negyeddel gyakorlatilag el is döntötte a továbbjutás kérdését, a félidőben pedig már több mint 20, összesítésben pedig 29 pontos előnye volt a D. Miller (27/3)-J. F. Johnson (25/3)-Mándoki Tamás (17/15)-Tóth Péter (10/6) kvartett vezette vendéglátó Ceglédnek. Térfélcsere után feljavult, s a harmadik negyedet "elvitte" az elsősorban Kéri Tamás (24/3), Kulifai M. (18/6) és Mogyorósi B. (11/3) kosaraira alapozó SzPA, de sem a Cegléd győzelmét, sem a továbbjutását nem tudta megakadályozni.

Továbbjutott: a Ceglédi KE kettős győzelemmel.

GEAC SzIE - Soproni Tigrisek 57-65

A küzdelmes találkozón Bakk Krisztián (16/9) vezérletével az első negyed végén, s a második elején zsinórban 5 triplát elsüllyesztő soproniak 13 ponttal elléptek, de szünetre 4 pontra visszajött a Drevenka Dávid (14/12)-Kovács Marcell (14/3) kettős vezette vendéglátó gödöllői együttes. A harmadik negyed második felében a Bakk találatai mellett jórészt Halász Tamás (15/3), Pojbics Szabolcs (12/6) és Panta István (11/3) kosaraira építő soproniak újra 10 pont fölé "hizlalták" előnyüket, majd a záró etapban végig tartva egy 5 és 10 pont közötti különbséget 8 pontos előnyt szereztek a soproni visszavágóra.

Soproni Tigrisek - GEAC SzIE 68-71

Szédületesen kezdett Sopronban a saját pályáján 8 pontos hátrányba kerülő gödöllői együttes, amely Drevenka D. (23/18), Daru Gábor és Timkó Norbert (9/3-9/3), valamint Kovács M. (9) vezérletével a 7. percben 15-0-ra vezetve összességében 7 ponttal továbbjutásra állt a bénultan, görcsösen kezdő soproniakkal szemben. Később oldódott a feszültség a rutinos játékosok alkotta hazai csapatban, a vendéglátók is be-betalálgattak, ám az összesített állást nemhogy nem tudták átbillenteni a maguk javára, hanem a második negyed közepén 18, összesítésben pedig 10 pontos hátrányban voltak a magabiztosan játszó, jól dobó gödöllőiekkel szemben.

A harmadik negyed közepéig magabiztosan tartotta továbbjutást érő "tízen túli" előnyét a GEAC, a hazaiak előtt a negyed hajrájában csillant föl egy kis reménysugár, amikor Erdősi Gyula (13/3) vezérletével egy 11-3-as "részhajrával" összesítésben 1 pontra feljöttek. A záró etap elején ismét megugrott a GEAC, ám Forrai Dániel (8/6) két triplája a hajrára hatalmas lökést adott a hazaiaknak, akik a végén elsősorban Halász Tamás (16) ponterőssége révén ha a visszavágót otthonukban el is veszítették, összesítésben a végletekig kiélezett csatában megnyerték a párharcot.

Továbbjutott: a Soproni Tigrisek 133-128-cal.

A döntő időpontja: 2019. június 7-9. (péntek-vasárnap)
A döntő helyszíne: Gál József Sportcsarnok (2700, Cegléd, Rákóczi út 33.)