Női NB I: Hosszabbítás után egyenlített a Győr
21
2019
2019. április 21.  |  08:00
Hosszabbítás után egyenlített a Győr

A Győr kezdett jobban, az első negyedet meg is nyerte 23-15-re. DVTK-kosárral kezdődött a második tíz perc, majd Török találatával folytatódott. A vendégek egy 8-0-ás sorozattal kiegyenlítettek, majd Gray sportszerűtlen faultja után át is vették a vezetést (27-31). Raksányi egy triplával törte meg a miskolciak 14-0-ás rohanását. A félidőben hat ponttal mentek a borsodiak (36-42).

A fordulás után a DVTK gól jó, plusz faulttal kezdett, a hazaiaknak viszont kimaradt három triplakísérlete is. Skoric újabb kosarával tíz pont fölé nőtt a különbség, a Győr nem tudott faragni a hátrányon, sőt, Szabó triplája után időt kellett kérnie Milos Pavlovicsnak (26. perc: 38-52). Hiába, a találkozó kezdett nagyon kicsúszni a bronzérmes kezéből (38-55). Gray hosszú kosárcsendet tört meg, a harmadik negyed vége előtt nem sokkal a lélektani tíz pont közelébe került csapata, az utolsó tíz perc előtt 61-49-re vezetett a DVTK.

Raksányiék elkezdték faragni hátrányukat, Cziczás László időt is kért 56-63-nál. Spanou, majd Gray triplájával már csak egy pont volt a különbség. Rendkívüli izgalmak voltak a végén, Spanou 1:26-tal a vége előtt kiegyenlített (68-68). A vendégek edzője időt kért, ami után Szabó Fanni volt eredményes. Gray büntetőkkel egalizált. Mandics eladta a labdát, amiből a DVTK ismét előnyt szerzett (70-72). Pavlovics kért időt 12 másodperccel a vége előtt. Gray öttel a vége előtt egyenlített. Újabb időkérés következett, de a folytatásban már újabb pont nem született, jöhetett a hosszabbítás (72-72).

Czank két kosarával hosszú idő után megint a Győr járt előbbre. Kevesebb, mint másfél perc volt hátra, amikor már öt ponttal vezettek a vendéglátók (81-76). Zele és Raksányi is hibátlanul büntetőzött, Szabó Fanni kosara 10 másodperccel vége előtt még fokozta az izgalmakat (85-82), Raksányi viszont újra büntetőket dobhatott, s mivel mindkettőt bedobta, eldőlt a meccs - derült ki a gyorikosar.hu-ról.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1-1. A sorsdöntő harmadik mérkőzést kedden (18:30) rendezik Miskolcon.

CMB Cargo-UNI Győr - Aluinvent DVTK 87-82, h.u. (23-15, 13-27, 13-19, 23-11, 15-10)

Női bajnokság, elődöntő, 2. mérkőzés
Győr, Egyetemi csarnok, 350 néző
V.: Kapitány, Tőzsér, Tóth C.

Győr: Mandics 3, Raksányi 18/6, Török Á. 10/6, Spanou 11/3, Gray 34/3. Csere: Nagy D. 3/3, Krnjics 4, Czank 4.

DVTK: Medgyessy 19/3, Walker-Kimbrough 17/3, Skoric 9, Putnina, Mokango 16. Csere: Zele 8/6, Szabó F. 12/3, Szűcs R. -, Kiss A. 1, Kányási -.

Papírforma Vasas-siker

Célegyenesbe érkezett a női élvonal play outja, egy hét leforgása alatt sorozatban harmadik budapesti fellépésére készült az utolsó előtti helyen szerénykedő PINKK, a Vasas pedig utolsó hazai találkozóját játszotta.

Hiába volt már számára tét nélküli a meccs, villámrajtot vett Földi Attila együttese, amely a második negyedben már húsz ponttal vezetett. Végig uralta a meccset a Vasas, ilyen arányban is teljesen megérdemelten nyert.

Hiába volt húsz(!) eladott labdája a piros-kékeknek, jobban dobott a fővárosi együttes, a palánk alatt hatalmas fölényben volt, és nem mellékesen csapatként egységesebb volt, mint ellenfele - írta a BB1.hu.

Vasas Akadémia - PINKK Pécsi 424 79-53 (23-13, 18-10, 17-19, 21-11)

Női play out, 5. forduló
Budapest, Pasaréti Sportcentrum
V.: Pozsonyi, Csabai-Kaskötő, Balogh

Vasas: Dombai 16/9, Tóth 10/3, Böröndy 7/3, Karakasevics 10, Heljics 10. Csere: Vukov 1, Budacsik 4, Smailbegovics 6, Madár, Boros 2, Varga 13/3.

PINKK: Szűcs L. 8/6, Jáhni 8, Sánta 6, Cukic 12/3, Markovic 10/3 Csere: Vári, Zsilinszki 4, Raus 3/3, Molitor 2.

Közel volt az MTK, de nem engedett a BEAC

Bár az első félidőt abszolút az MTK uralta - a nyitó negyedet 17-15-re nyerte, majd a második játékrészt egy 10-2-es szériának köszönhetően 13-7-re -, végül megszerezte zsinórban hatodik győzelmét az ELTE-BEAC Újbuda, amely a szezon során négyből négyszer verte fővárosi riválisát.

A fordulatot a harmadik negyed hozta meg: 33-23 után Balogh Judit együttese egy 25-6-os szériát repesztett. Az utolsó negyed már a BEAC-ról szólt, bár nem adta fel a hazai gárda, de már csak az eredmény kozmetikázására futotta erejéből.

A BEAC a Vasassal a kilencedik helyért, az MTK pedig a PINKK-kel a bennmaradásért harcol a záró körben - írta a BB1.hu.

MTK Budapest - BEAC Újbuda 63-67 (17-15, 13-7, 12-28, 21-17)