Női Amatőr: Megizzadt a Vasas Kecskeméten
08
2019
2019. április 8.  |  15:45
Két végsőkig kiélezett, szoros mérkőzést játszottak a múlt héten a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában. A Vasas egy "jól időzített" triplával győzött Kecskeméten, a diósgyőri fiatalok pedig a végjátékban értékesített büntetőkkel múlták felül a debrecenieket. A forduló rangadóján a BKG "legyűrte" az Ajka együttesét. A zöld csoportban a Sportdarázs gond nélkül nyerte a Szeged elleni rangadót - a szegediek Szombathelyen is kikaptak -, az ELTE Fortis pedig meglepetésre simán legyőzte a Nagykanizsát.

PINKK SE - ELTE-BEAC Újbuda 47-66

A két erősen tartalékos csapat összecsapását a páros negyedekben fölényben játszó fővárosiak nyerték meg Kiss Anna (13 pont - 14 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) és Csernik Zita (10 pont, 4-4 lepattanó és szerzett, 3 eladott labda, 7 gólpassz) vezérletével a Temes Boglárka (12/6 pont, 4-4 eladott labda és gólpassz)-Szabó Laura (9/6 pont - 11 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó) kettős vezette PINKK otthonában.

Kecskeméti KC - Vasas Akadémia 65-67

A kiegyenlített első negyedet követően a harmadik szakaszban pontosabban játszó Vasas Budácsik Dorottya (28 pont, 12 lepattanó, 3 eladott labda, 4 blokk) és Nadia Smailbegovics (11/3 pont, 6 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz) vezetésével 7 pontos előnyt szerzett. A negyedik negyedben magára talált a Kecskemét, amely a Burján Laura (16/9 pont - 18 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó)-Kurtz Kamilla (16/6 pont, 14 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott, 6 szerzett labda) trió vezérletével a hajrára a maga javára fordította az állást. A roppant izgalmas végjátékban az utolsó szó azonban Smailbegovics triplájával a vendégeké volt.

Vasas Akadémia - PINKK SE 72-49

Sara Heljic (27 pont, 15 lepattanó, 3 eladott labda) extrája mellett Madár Kata (8 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) hasznos játékára, valamint Mudra Viola (9/3 pont) és Vígh Bernadett (8 pont) "segédpontjaira" építve minden negyedet megnyerve győzte le biztosan a Vasas a Vári Zita (12/3 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Jáhni Zsófia (11 pont - 18 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó) és Szűcs Lilla (9 pont, 6 lepattanó) találataira alapozó PINKK csapatát.

Aluinvent DVTK Miskolc U23 - DEAC DSI 65-63

A három negyeden át roppant szoros csata záró negyednek első felét 11-0-ra "hozva" a záró etap közepén biztos győztesnek látszott az ekkor 61-49-es előnyben lévő, a Vég-Dudás Anna (17 pont, 10 lepattanó)-Ocsenás Flóra (11 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz)-Bacsó Zsófia (10 pont, 4 eladott labda) trió vezette hazai együttes. Ezt követően azonban a jórészt Göttlinger Anna (20/6 pont, 8 lepattanó), Gál Annamária (12 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda, 7 gólpassz) és a hibátlanul dobó Hendon Anna (11/3 pont) kosaraira alapozó Debrecen egy 12-0-lal ledolgozta a hátrányát. A végjátékban Bacsó keze nem remegett meg a büntetővonalon, s bár a DEAC-nak volt labdája az egyenlítéshez vagy a fordításhoz, végül a diósgyőri fiatalok örülhettek.

Tatabányai KC - TFSE 50-88

Három negyeden át fölényben játszva, egységes csapatmunkával, elsősorban Németh Alma (17 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda), Fuisz Viktória (14 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda), Miháczi Diána (11/3 pont, 3-3 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda) és Kováts Gabriella (11 pont, 4 gólpassz) ponterőssége révén simán győzött a TF az eléggé "egyemberes" csapat benyomását keltő Tatabánya otthonában. Hazai részről egyedül Farkas Fanni (17/6 pont, 3 lepattanó) jutott 10 pont fölé, Horváth Szilvia 8 ponttal és 3 labdaszerzéssel zárta a találkozót.

Kecskeméti KC - Nyíregyházi Kosársuli 76-57

Az első negyedet 7, a hátralévő hármat pedig 4-4 ponttal megnyerve győzött a Burján Bianka (22/6 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda)-Kurtz Kamilla (16/6 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz)-Burján Laura (15/9 pont, 6 lepattanó) trió vezette Kecskemét az alsóházi rangadón a leginkább Ványi Kinga (11 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) és Karakó Dorina (10 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) találataira építő nyíregyháziak ellen.

BKG DSE Szigetszentmiklós - Ajka 60-49

A BKG kezdte jobban, 8-0-lal a forduló rangadóját, az "óriásölő", a közelmúltban a TF veretlenségét elvevő, a Vasast pedig több mint 30 ponttal legyőző Ajka ellen. A nyitó etap második felében magukra találtak, s 3 pontra feljöttek a Balsay Anna (11/3 pont, 5 lepattanó), Pap Regina (11 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 2-2 blokk, szerzett és eladott labda) és Székely-Horváth Zsuzsanna (10/3 pont, 7 lepattanó) kosaraira alapozó vendégek. A második negyed közepéig "tapadt" az Ajka a BKG-ra, ám a félidő utolsó négy percében egy 14-4-gyel jelentős előnyt szereztek az Aldazabal Laura (13 pont, 14 lepattanó, 4 eladott labda)-Shirian Fatime (11 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) kettős vezette szigetszentmiklósiak. A küzdelmes harmadik negyedben tartotta 10 pont körüli előnyét a BKG. A záró etap elején 6 pontra feljött az Ajka, de a szakasz középső periódusában két jó triplára építve egy 11-0-lal végképp lerázta üldözőjét a BKG.

Sportdarázs - Szegedi KE 76-41

A Zsíros Liza (12 pont - 14 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 3 szerzett labda) és Horváth Zsanett (11/3 pont, 5 lepattanó) találataira építő vendég szegediek egy negyeden át tudták tartani a lépést a rangadón a soproni csapattal. Az összecsapás lényegében a második negyed első 6 és fél percében el is dőlt: ekkor egy 16-2-es "száguldást" mutatott be a Bakó Patrícia (20 pont, 10 lepattanó)-Kocsis Fanni (16 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda)-Varga Sára (15/3 pont, 4 gólpassz) trió vezette Sportdarázs. A soproniak ezt követően végig kézben tartva az irányítást, a vártnál jóval nagyobb különbséggel múlták felül riválisukat.

ELTE Fortis - Kanizsai Vadmacskák SE 82-59

Nagy meglepetésre a tabella utolsó előtti helyén álló ELTE Fortis a parádés játékkal 29-10-re megnyert második negyedre, továbbá Tarnai Klára (20 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Vágvölgyi Fanni (16/12 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda), Stekler Kamilla (14/3 pont, 13 lepattanó, 5 gólpassz), Varga Anna (12/12 pont, 3 lepattanó) és Némedi Flóra (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 5 gólpassz) jó és eredményes játékára építve simán verte a stabil középcsapatnak számító Nagykanizsát. A lepattanózást 47-37-re megnyerő vendégektől Holló Tamara (17 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Zsámár Lili (15/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Bánhegyi Beatrix (10 pont - 14 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó) és Budai Dorina (10 pont - 19 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó) próbálta a legtöbbet tenni a vereség elkerüléséért - kevés sikerrel. A biztos hazai sikerben jelentős szerepe volt az ezen a szinten kitűnőnek mondható (9/14, 64,3%) triplázásnak.

Szombathelyi Egyetem - Szegedi KE 77-69

Az első etap után 4 ponttal az esélyes vendég Szeged vezetett, ám a két középső negyedben pontosabban játszva a Szabó-Haklits Zsuzsanna (28/15 pont, 10 lepattanó 6 szerzett, 4 eladott labda)-Jakubovics Dóra (20 pont, 3 eladott labda, 6 gólpassz)-Fekete Tünde (11 pont, 3 eladott labda)-Plózer Petra (8 pont - 9 mezőnykísérlet -, 14 lepattanó) kvartett vezette Szombathely 7 pontos előnyt szerzett a záró szakasz előtt. Szűk négy perccel a vége előtt 2 pontra feljöttek a nagyrészt Kőházi Fanni (17/6 pont, 9-9 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz), Horváth Zsanett (17 pont - 20 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 4 eladott labda) és Nagy Lili (16/3 pont - 17 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz) eredményességére építő vendégek, de a felzárkózás a jelek szerint sokat kivett a szegedi lányokból, ugyanis a hajrában egy 11-0-s rohammal eldöntötte a meccset a maga javára a Szombathely. Érdekesség, hogy lepattanózás tekintetében a Szeged jócskán (53-39) felülmúlta a hazaiakat, ám ezt "ellensúlyozandó" az eladott labdák rovatában is a vendégek mellett szerepelt a nagyobb szám (14-21).

Tatai SE - Széchenyi KA Győr 59-104

Minden negyedet megnyerve, a páros negyedekben szinte nyomasztó fölényben játszva győzött a több korábbi győri kosarast is felvonultató tatai együttes otthonában egységes csapatjátékkal, Biczó Laura (21 pont, 11 lepattanó), Keita Aya (18 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 7 gólpassz), Rozmán Lilla (13/6 pont, 5 gólpassz), Nagy Rebeka (12 pont - 14 mezőnykísérlet, - 8 lepattanó, 3 eladott labda, 2-2 blokk és gólpassz), Bánszegi Borbála (10 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) és Simon Anikó (10 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) eredményes, jó játéka révén a Széchenyi KA. Hazai oldalon leginkább Kiss Judit (18/6 pont, 10 lepattanó, 5 eladott labda), Kuller Violetta (13 pont - 14 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó) és Chroméj Hajnalka (8 pont - 13 mezőnykísérlet -, 6 szerzett, 7 eladott labda, 12 gólpassz) dicsérhető.

ZTE NKK II - Sportdarázs 47-70

A Bakó Patrícia (15/3 pont, 8 lepattanó, 2-2 eladott labda és blokk), Kocsis Fanni (14/3 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Szeli Kitti (12 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 blokk) belső hármasának hatékonysága révén az első három negyedben egyértelműen kezében tartva a játék irányítását győzött biztosan a Sportdarázs a Jurkó Noémi (11 pont - 12 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó)-Hersics Adrienn (10-10 pont és lepattanó) kettős vezette Zalaegerszeg otthonában.

Szolnoki MÁV SE - MAFC 54-66

Három negyeden át Baczuk Virág (14/6 pont - 21 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 5 gólpassz) és Munkácsi Enikő (11/3 pont, 11 lepattanó, 4 eladott labda) vezérletével a hazaiak tartani tudták a lépést a vendég fővárosiakkal. A 32. és a 37. perc között azonban a Fülep Csilla (16/6 pont, 10 lepattanó, 6 gólpassz)-Aradi Zsanett (16 pont, 14 lepattanó, 6 gólpassz)-Horváth Enikő (15/6 pont - 17 mezőnykísérlet -, 3 eladott labda)-Hercze Szandra (10/6 pont, 4 lepattanó) kvartett vezette MAFC egy 14-0-lal eldöntötte a mérkőzést.

MTK Budapest II - Bajai NKK 69-74

Végig szoros, kiélezett találkozón a záró etap közepéig úgy vezettek váltva a felek, hogy hol egyik, hol másik csapatnak voltak jobb szakaszai. A negyedik negyed közepén a Kucsora Réka (21 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz), Szöllősi Boglárka (19/15 pont, 4 lepattanó), Hilcz Alexa (15/15 pont) és Domokos Kinga (10 pont, 13 lepattanó) hatékony játékára alapozó Baja egy 7-0-lal ellépett, s ezt követően a hajrában a Földi Anna (15/9 pont, 6 lepattanó)-Gróf Tímea (12/3 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz)-Schirohy Szonja (12/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) trió vezette hazaiak 3 pontnál jobban már nem tudták megközelíteni.