AAK: Döntőben a Körmend!
12
2019
2019. március 12.  |  22:30
Magabiztos, 20 pontos előnnyel a tarsolyában várhatta az Alpok Adria Kupa elődöntőjének második mérkőzését az Egis Körmend, miután egy hete hazai pályán 105-85 arányban legyőzték a lengyel csapatot. Hazai pontokkal indult az összecsapás, két és fél perc játékot követően 9-3-ra vezetett a Gliwice. Price és Delas találataival zárkóztak a piros-feketék, a játékrész feléhez érve 15-12-t mutatott az eredményjelző. Hammonds egyenlített egy triplával, innen pedig felváltva estek a kosarak - 22-21-gyel ért véget az első negyed.

Ez a forgatókönyv folytatódott a második felvonásban is, 29-29 után Thomas büntetőivel, majd Ferencz trojkájával tett szert ötpontos előnyre a Körmend, de a hazaiak egy 8-0-s etappal visszavették az előnyt (37-34). Delas és Bradford válaszoltak a lengyel találatokra, majd a faultok és időkérések miatt maratonira nyúló utolsó fél perc már nem változtatott érdemben az eredményen - minimális hátránnyal mehetett nagyszünetre a magyar együttes (46-43).

Mindkét csapat jól célzott távolról az első 20 perc során, a hazaiak 6/13-mal (46%), míg a vasiak 5/12-vel (41%). Lepattanózásban egyértelmű lengyel fölény mutatkozott (22-10), de a Gliwice 9 labdát adott el a körmendi hattal szemben, ezért alakulhatott ki ez a szoros állás.

A fordulás után nem volt más dolga a Zollner-legénységnek, mint tartani az egál körüli eredményt - három perc telt el a harmadik negyedből, és kettővel előrébb is jártak Ferenczék ellenfelüknél (48-50). Itt még egy komolyabb futást is összehoztak a körmendiek, 59-52-re léptek el, nagyjából eldöntve a vitás kérdéseket - összesítésben 27 pontos hátrányban volt már a Gliwice, másfél negyed alatt kisebb csoda kellett volna ennek ledolgozásához. Nem roppant meg a házigazda, de érezhető volt, hogy komolyabb játékerőt képvisel a magyar csapat - a harmadik tíz perc 59-66-os állással ért véget.

A zárónegyed gyakorlatilag formalitás volt, bátran vethette be fiataljait is Zollner mester - bár a végén zárkóztak a lengyelek, sőt Radwanski triplájával végül győztek is, ez már nem osztott, nem szorzott. Összességében teljesen megérdemelten jutott be az Alpok Adria Kupa döntőjébe az Egis Körmend, amelyhez ezúton is gratulálunk!