Női Amatőr: Papírforma a piros, üldözők verte dobogósok a zöld csoportban
04
2019
2019. március 4.  |  17:10
Érvényesült a papírforma, az esélyesek biztosan nyertek, s csupán a Tatabánya-BEAC mérkőzés volt igazán szoros a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában. A zöldben viszont akadtak meglepetések. Nem volt jó napjuk a dobogós együtteseknek, amelyek közül csak a Sportdarázs győzött, a Szeged Baján, a Győr pedig a MAFC otthonában maradt alul, az üldözők tehát közelebb kerültek a dobogó(sok)hoz. A Szombathely-Tata mérkőzés valóságos kosáresőt hozott, a két csapat egy híján 180 pontot hozott össze.

Ajka - Csata DSE 55-69

A 27-16-ra megnyert első negyedre, továbbá elsősorban Pálinkás Enikő (16 pont, 7-7 lepattanó és szerzett labda), Mányoky Réka (12/6 pont, 7 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda) és Boros Júlia (11/9 pont, 5 lepattanó) eredményes, hatékony játékára alapozva tudott nyerni a Csata Ajkán. A lepattanózást 53-40-re megnyerő hazai csapat részéről Pap Regina (18 pont, 5 lepattanó) eredményesség tekintetében kiemelkedett, Székely-Horváth Zsuzsanna 9/3 pontig - 13 mezőnykísérletből -, 6 lepattanóig és 4 gólpasszig jutott, Balsay Anna 9 ponttal, 8 lepattanóval, 3 eladott labdával és 4 gólpasszal, Lendér Lilla pedig 8 ponttal és 6 lepattanóval zárta az összecsapást.

Aluinvent DVTK Miskolc U23 - Vasas Akadémia 52-79

Bár a hazaiak főként a Kababik Bianka (12/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda)-Vég-Dudás Anna (10-10 pont és lepattanó)-Bacsó Zsófia (10 pont 5 lepattanó, 6 eladott labda) trió eredményessége révén a páros negyedekben felnőttek a feladathoz és ellenfelükhöz, a Vasas Vígh Bernadett (17 pont, 4 lepattanó), Sitku Zsuzsanna (16 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda), Varga Alíz (13 pont, 5 lepattanó) és Budácsik Dorottya (12 pont) vezérletével minden negyedet megnyerve biztosan győzött.

Kecskeméti KC - BKG DSE Szigetszentmiklós 48-72

Ellentétes félidők mérkőzésén szünetben 6 ponttal még a Buzánczky Fanni (10 pont, 6 lepattanó)-Burján Laura (9/3 pont, 3-3 szerzett és eladott labda) kettős vezette hazai együttes állt jobban. A második félidő azonban egyértelműen a vendég BKG csapatáé volt, amely Lakatos Dóra (22/18 pont, 9 lepattanó), Katona Bianka (14/9 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Shirian Fatime (13 pont, 12 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 7 eladott labda), Nyulasi Barbara (12/3 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda) és Bodnár Fanni (11/3 pont, 6 lepattanó) vezérletével, a lepattanózást 52-37-re nyerve végül magabiztos győzelmet aratott.

TFSE - Nyíregyházi Kosársuli 95-31

A papírformának megfelelően fölényesen nyert a minden negyedben jobb éllovas tartalékos szabolcsi riválisa ellen. A 64 pont különbségű TF-siker fő letéteményesei Sándorfi Réka (21 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda), Fuisz Viktória (16 pont, 5 szerzett labda), Kováts Gabriella (14 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Herman Alíz (12/6 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda) és Németh Alma (11 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz) voltak. A vendégek két legeredményesebb játékosa Borza Laura (7/3 pont - 9 mezőnykísérlet -, 9 eladott labda) és Bíró Petra (7 pont - 11 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) volt.

Tatabányai KC - ELTE-BEAC Újbuda 64-66

Három negyeden át egyértelműen a Dúl Panka (18/12 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz)-György Tímea (16 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz)-Angyal Nikolett (9 pont, 4 lepattanó)-Kovács Vanessza (9 pont, 9 lepattanó) kvartett vezette, a lepattanózást 41-29-re megnyerő vendég fővárosi alakulat akarata érvényesült. Még a 37. perc elején is 11 pontos BEAC-vezetést mutatott az eredményjelző, amikor óriási hajrába kezdett a Doktor Anna (16/3 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 gólpassz), Csáktornyai Fanni (13 pont, 3 lepattanó), Horváth Szilvia (12 pont, 6 lepattanó) és Szamosi Rita (9/9 pont, 3 szerzett labda) hatékony játékára alapozó Tatabánya, s egy 9-0-lal 2 pontra felzárkózott. Egyenlíteni vagy fordítani azonban - bár több lehetősége is volt - nem tudott.

DEAC DSI - Dávid Kornél KA 76-61

Hiába bizonyult Laufer Gabriella (28/3 pont, 13 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) messze a mezőny legeredményesebb, legértékesebb játékosának, pontszerzésben érdemi segítséget csak Nagy Annamáriától (16/6 pont - 17 mezőnykísérlet -, 6 eladott labda, 3 gólpassz) és Szabó Esztertől kapott, így a hazaiak a "lehengerlő", 24-7-re megnyert második negyednek, illetve Földvári Andrea (18 pont, 10 lepattanó), Foltin Blanka (12 pont, 6 lepattanó, 2 blokk) és Gál Annamária (10 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 11 gólpassz) eredményes, jó játékának köszönhetően, lepattanózásban 48-30-ra felülmúlva a fehérváriakat, biztosan győztek. A 12 pályára lépő hazai játékos közül 11 szerzett pontokat.

Bajai NKK - Szegedi KE 65-61

Az első negyed hajrájáig egyértelmű fölényben volt a Baja, ám 20-11 után egy 6-0-lal szorossá tette a meccset a legjobb, legeredményesebb játékosát, a sérült Kecskés Fannyt nélkülöző, távollétében nagyrészt Nagy Lili (23/6 pont, 11 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda), Horváth Zsanett (13/3 pont - 18 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 5 szerzett labda), Kőházi Fanni (11/6 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) és Boros Eszter (10 pont - 17 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) találataira építő Szeged. A második etap közepén 6 ponttal ellépett a hazai csapat, ám a félidő hajrájában egy 13-5-ös rohammal fordított, s 2 pontos előnnyel térhetett pihenőre a Szeged.

Szünet után a kelleténél jóval tovább "maradt az öltözőben" a Baja, a harmadik negyed első felét 16-2-re nyerve megnyugtató előnyt szereztek a vendégek. A szakasz második felében azonban egy 14-2-vel szorossá tették a mérkőzést a Kucsora Réka (22/6 pont, 5 eladott labda)-Hilcz Alexa (17/9 pont - 21 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó)-Domokos Kinga (11 pont, 10 lepattanó) trió vezette, a lepattanózást 53-47-re megnyerő vendéglátók. A záró etapban lendületben is maradtak, s a negyed első felét 11-2-re nyerve 5-tel vezettek. Izgalmasan alakult a hajrá: egyenlítettek a vendégek, aztán a hajrában már csak Kucsora szerzett pontokat, így hazai siker született.

Szombathelyi Egyetem - Tatai SE 99-80

Valóságos kosáresőt hozott a találkozó, amelynek első félidejében még két Szombathelyhez is kötődő játékosa, Orsós-Bogdán Lívia (25/9 pont, 4-4 eladott labda és gólpassz) és Gusztafik Lilla (19 pont, 13 lepattanó, 6 eladott labda, 4 gólpassz), valamint Kuller Violetta (18 pont, 15 lepattanó) eredményessége és Chroméj Hajnalka (7 pont - 14 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 szerzett, 6 eladott labda, 11 gólpassz) szervező játéka jóvoltából a Tata tartotta a lépést a vendéglátókkal.

A második félidő azonban egyértelműen a támadásban továbbra is rendkívül hatékonyan játszó hazaiaké volt, akik Balogh Viktória (26 pont, 11 lepattanó), a tripla-duplától egyetlen gólpasszal elmaradó Szabó-Haklits Zsuzsanna (25/3 pont, 11 lepattanó, 6 szerzett labda, 9 gólpassz), Jakubovics Dóra (17 pont - 18 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 7 szerzett labda, 10 gólpassz) és Mezősi Anna (11/6 pont, 7 gólpassz) játékára alapoztak leginkább. Bár a vendéglátók 52-43-ra elveszítették a lepattanócsatát, kétszer annyi labdát szereztek, mint ellenfelük (16-8), így nyerték meg a színvonalas találkozót. Hogy mindkét együttes mennyire csapatként játszott, azt jól mutatja a gólpasszok magas száma, e tekintetben is a hazaiak bizonyultak jobbaknak (29-24).

MAFC - Széchenyi KA Győr 71-62

Az első félidőben még érvényesülni látszott a papírforma, hiszen 6 ponttal a Baffy Fanni (13/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz)-Szirony Dorina (12/6 pont, 4 lepattanó)-Nagy Rebeka (12/3 pont, 4 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz) trió vezette győri fiatalok álltak jobban. A harmadik negyedben azonban a hazaiak Aradi Zsanett (18 pont, 12 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz), Horváth Enikő (15/6 pont, 5 eladott labda) és Rozsics Lilla (13/12 pont, 3 gólpassz) eredményességére építve 1 pontra feljöttek, lendületben maradtak, és a záró etap első felében egy 14-0-s "száguldással" a maguk javára fordították a találkozót.

Sportdarázs - Kiss Lenke KA 65-53

Az első három negyedben irányította a játékot, kézben tartotta a mérkőzést a Szeli Kitti (19/6 pont, 11 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda)-Kocsis Fanni (14 pont, 5 szerzett labda)-Bakó Patrícia (13 pont, 12 lepattanó, 3-3 gólpassz és blokk)-Dömötör Dorina (13/6 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda) kvartett vezette soproni együttes. A záró etap közepére egy 6-0-lal 10 ponton belülre került a Mészáros Anna (12/3 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) és Opitz Petra (12 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) eredményes, hatékony játékára építő fővárosi alakulat, de erre egy hasonló 6-0-lal felelve lezárta a vitás kérdéseket a soproni alakulat.

MTK-Budapest II - ELTE Fortis 51-55

Meglepetés! A végig kiélezett, szoros összecsapás negyedik negyede döntetlen állásról indult. Ennek első felét 10-4-re megnyerve tudott Kenyeres Anett (12/3 pont, 3 szerzett labda), Varga Anna (11/3 pont - 17 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) és Stekler Kamilla (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 16 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével nyerni az alsóházban tanyázó ELTE Fortis a középcsapatnak számító, ezúttal Serfőző Viktória (17/3 pont, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda) és Gróf Tímea (12 pont, 10 lepattanó) eredményességére építő MTK-fiatalok otthonában.