NB I B: Hosszabbításban nyert a BKG és az Alba
03
2019
2019. március 3.  |  16:45
Korántsem hétköznapi hétközi fordulón van túl a férfi másodosztály mezőnye: mind a piros, mind pedig a zöld csoportban volt egy-egy hosszabbításba torkolló összecsapás. Előbbiben a BKG győzte le 5 perc ráadás után a Honvéd együttesét, a utóbbiban pedig Győrben "túlóráztak" a csapatok, ahol nagy meglepetésre végül a fehérvári fiatalok örülhettek. A piros csoportban a kényszerből átalakuló Miskolc bár közel állt hozzá, nem tudta "elkapni" az Oroszlányt, a zöldben pedig noha óriásit hajráztak a kecskeméti fiatalok, a győztes találatot a gyakorlatilag végig vezető salgótarjániak "vitték be". A zöld csoport rangadóján az Óbuda legyőzte a gyenge dobóformát kifogó Baját.

Vasas Akadémia - OMNIA Pub&Food Békés 99-69

A harmadik negyedben törte meg végképp a Danijel Krsztics (29/12 pont, 9 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz)-Nagy Balázs (14/6 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda) kettős vezette, egyik legjobbjukat, Koma Dánielt ezúttal nélkülöző viharsarkiak ellenállását az ezt az etapot 29-11-re nyerő Vasas. A hazaiak egységes csapatjátékkal, elsősorban Andrássy Géza (20 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda), Katona Róbert (15/15 pont), Sólyom Botond (15/6 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Kelenföldi Domokos (10-10 pont és lepattanó), valamint Boros Márk (10 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) hatékony játéka révén kerek 30 pontos győzelmet arattak.

Nyíregyháza Blue Sharks - PVSK-Kronosz Kiadó 104-70

Egységes, jó csapatjátékot bemutatva, minden negyedet megnyerve Fazekas Csaba (19/3 pont, 11 lepattanó, 4 gólpassz), Bus Iván (15 pont, 3 lepattanó), Michael Harmon (14/6 pont, 3 szerzett labda), Mokánszki Máté (14 pont, 5 lepattanó), Czura Attila (13/6 pont, 4 gólpassz) és Czinger Zoltán (10 pont, 8 lepattanó) vezérletével a szabolcsi legénység fölényesen verte az ország keleti végébe tartalékosan elutazó, Veljko Dragasevic (21/18 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda)-Riskó Dávid (12/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) kettős vezette pécsi fiatalokat.

Nagykőrösi Sólymok KE - Knipl Kft. Bonyhádi KSE 102-73

Félidőben 66-30-ra vezetett, tehát már az első félidőben eldöntötte a találkozót a Molnár Miklós (23/15 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz)-Fehér Péter (17/15 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz)-Kövecs Martin (11/6 pont, 4 lepattanó)-Mácsai Károly (10/6 pont 9 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz)-Cristopher Viqueira (10/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) hatosfogat "húzta" Nagykőrös. Ezek után a második félidő formalitás volt, ezt Somogyfoki Péter (18/6 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Tömösváry Máté (12 pont, 4 lepattanó) és Pupp Bence (11 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz) vezérletével 7 ponttal megnyerte, s így végül 30 ponton belülre került a Bonyhád.

MAFC - Budafok 105-86

A Varga Dániel (23 pont, 8 lepattanó)-Puszta Dávid (17/6 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda, 8 gólpassz) kettős vezette Budafok az első félidőben remekül tartotta magát az esélyes MAFC otthonában. A hazaiak azonban szünet után, elsősorban a harmadik negyedben csapatként remekül működve, Eric Washington (30/9 pont, 6 lepattanó, 7 szerzett, 5 eladott labda, 12 gólpassz), Csapai Péter (13/3 pont, 4 lepattanó), Garamvölgyi Ákos (12 pont, 13 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Misek Levente (12 pont, 4 lepattanó) és Lakits András (11 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) ponterős, hatékony játéka révén eldöntve a maguk javára a mérkőzést újabb strigulát húzhattak a győzelem rovatba.

MEAFC-Miskolc - OSE Lions 77-82

Hullámzó, fordulatos mérkőzésen hiába debütált parádésan miskolci színekben Austin Thornton (29/6 pont, 14 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), s tért vissza eredményesnek mondható játékkal Szögi Ádám (13/3 pont), alulmaradt a Miskolc. Pedig a hazaiaknál Lippai Szabolcs (13 pont, 4 lepattanó) és Szanyi Róbert (12/9 pont) is megtette a magáét, végül az esélyesebb Oroszlány örülhetett. Az elsősorban Remy Abell Christianson (32/3 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) és Mohácsi Máté (14/6 pont, 5 lepattanó) eredményességére alapozó vendégek az egálról induló záró etap közepét 11-4-re nyerték, és a hajrában már nem adták ki a vezetést kezükből.

MTK Törökbálint - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 64-72

A 26-13-ra megnyert második negyede, továbbá elsősorban Madár András (14/6 pont, 3-3 lepattanó, gólpassz és eladott labda), Nebojsa Pavlovic (12/3 pont, 6 lepattanó), Szabó Péter (12/3 pont, 4 gólpassz), Kovács Ádám (12 pont, 3 lepattanó) és Völgyi Marcell (10/3 pont, 4 lepattanó) eredményessége révén őrizte meg veretlenségét a záró etapban kissé "kiengedő" Veszprém az időnként eléggé egyszemélyes alakulatnak tűnő MTK otthonában. A hazaiaktól egyedül Nagy Szabolcs (21/9 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda) jutott 10 pont fölé.

BKG-Príma SE - Budapesti Honvéd SE 92-88 hosszabbítás után

Jobban, 13-5-tel kezdett, s a második etap közepén már 10 ponttal járt ellenfele előtt a Nagy Botond (34/18 pont, 3 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda)-Seth Berger (16/3 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda)-Nagy Benedek (13/6 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 5 gólpassz)-Halász Ákos (12/6 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz) kvartett vezette BKG. Ekkor Pintér Dávid (13/9 pont, 3 eladott labda) remek sorozatára építve egy 15-3-mal fordított a Honvéd, de a félidő vége a hazaiaké volt. A harmadik negyed közepétől a 10-0-s rohamot bemutató Honvéd Horváth Ákos (24/9 pont, 4 lepattanó), Valerio Vincent (17/3 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz) és Bea Bence (13 pont, 4 lepattanó) révén ellépett, s állandósított egy 5 és 10 pont közötti előnyt. A záró etapot 7-1-gyel kezdve feljött a BKG, s ettől kezdve "tapadt" a vendégekre, a rendes játékidő végén 79-79-et mutatott az eredményjelző.

A hosszabbítás első 4 percében is a Honvéd vezetett, a BKG pedig futott ellenfele, s az eredmény után, ám a 44. perc elején Halász triplájával átvette a vezetést a hazai csapat. A Honvéd még fordított, de a ráadás végjátékában Nagy Botond és Berger is biztos kézzel értékesítette büntetőit, így hazai siker született a remek meccs végén.

Tiszaújvárosi Phoenix KK - Újpest-MT 86-62

A 24-10-re megnyert első negyedre, valamint elsősorban Jaywuan Hill (25/3 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz) és Pongrácz Gergely (24/15 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda) eredményességére, továbbá Gáspár Balázs (5 pont - 8 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 10 gólpassz) mezőnymunkájára építve a Tiszaújváros magabiztos, rajt-cél győzelmet aratott a Surmann Péter (19/9 pont, 7 lepattanó, 6 eladott labda)-Nárai Bence (11 pont, 8 lepattanó)-Jovan Durasevics (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 4 eladott labda)-Surmann Gábor (10 pont - 15 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) kvartett vezette újpesti legénység ellen.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Alba Fehérvár 95-97 hosszabbítás után

Végig kiélezett, szoros csatát vívott egymással a csapatként egységesen, kiegyensúlyozottan teljesítő, Horváth Gergely (18/12 pont, 4 lepattanó), Rátvay Balázs (16 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda), Geiger Bálint (15/3 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz), Rátvay Tamás (14/6 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) Csaba György (13/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 5 eladott labda) és Gáll Dominik (11/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz) hatékony játékára építő Győr és az elsősorban két kiemelkedő egyéni teljesítményre, Takács Martinéra (33/6 pont, 9 lepattanó, 5 szerzett labda, 4 gólpassz) és Peringer Balázséra (26 pont, 10 lepattanó), illetve egy megbízható segítőjükre, Seyi Awogbemire (10/3 pont, 6 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett, 5 eladott labda) alapozó fehérvári gárda. A rendes játékidő végén Takács egalizált, a hazaiak hibáztak, de az Alba ekkor nem tudott élni az eséllyel.

Jöhetett a hosszabbítás, amely szintén végig kiegyenlített volt. 15 másodperccel a befejezés előtt, 95-95-nél Peringer dobhatott büntetőket, a centernek nem remegett meg a keze. A hazaiak triplával próbálták a maguk javára fordítani a találkozót, de a dobás célt tévesztett.

Óbudai Kaszások - Bajai Bácska FKE 68-60

A 17-8-ra megnyert második negyednek, továbbá jórészt Steve Rosemond (16/6 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 2-2 szerzett labda és blokk), Takács András (14/3 pont, 16 lepattanó) és Ondima Olivér (14/3 pont, 3-3 lepattanó, gólpassz és eladott labda) eredményességének köszönhetően nyerte meg a forduló rangadóját az Óbuda a gyenge dobóformát kifogó, a Jakab Péter (22/9 pont - 23 mezőnykísérlet -, 13 lepattanó)-Nagy Dániel (14/3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 5 gólpassz)-Pongó Martin (14/3 pont - 19 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 4 eladott labda) trió vezette, 7/31-es "találati aránnyal" triplázó Baja ellen.

SMAFC - Concordia Motax KC Pápa 67-90

A záró etap elejéig nemhogy jól tartotta magát, hanem többnyire - szünetben például 8 ponttal - előnyben is volt a Füzi Róbert (31/9 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda)-Czukor Bence (13 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz) kettős vezette SMAFC. A 32. és a 37. perc között azonban egy 20-0-s "száguldással" eldöntötte a meccset a maga javára a főként Sonyák Béla (23/9 pont, 5 lepattanó), Murai Gábor (19/3 pont, 6 lepattanó, 10 gólpassz), Ryan Cook (13 pont, 10 lepattanó) és Márton László (12/3 pont) ponterősségére építő vendég pápai együttes.

KTE-Duna Aszfalt - Salgótarjáni KSE 85-87

A 23-9-re megnyert első negyedben szerzett előnyét egészen a hajráig tartotta a jórészt Dominik Herendic (27 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Joó Tamás (21 pont, 6 eladott labda), Hajdu Márton (18 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda) és Kovács Martin (10/3 pont, 5 lepattanó) kosaraira építő vendég Salgótatján. A hajrában a Molnár Dániel (32/12 pont, 4 szerzett, 3 eladott labda)-Plézer Gábor (26/12 pont, 3 gólpassz)-Fülöp Bence (10 pont, 16 lepattanó) trió vezette hazaiak egy szédületes 14-2-vel ledolgozták hátrányukat, de a legvégén Joó j(o)óvoltából az utolsó szó a nógrádi együttesé volt.

EKE Eger KOK - DEAC U23 79-101

Az 5/7-es triplamutatóval 35-21-re megnyert első negyeddel alapozta meg sima győzelmét Asszú Ádám (25/21 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda), Kozák Márton (23/3 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Tóth Bence (16/6 pont, 7 lepattanó, 10 gólpassz), Kozák Bertalan (13 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Gáspár Mátyás (10 pont, 6 lepattanó) vezérletével a DEAC lepattanózást 45-34-re nyerő U23-as együttese. A hazaiak elsősorban Illés Balázs (15 pont), Máté Balázs (13 pont, 3 lepattanó) és Mészáros Bence (10/3 pont, 3 eladott labda) révén a páros negyedekben egyenrangú partnerei voltak ellenfelüknek, de a sima vendégsikert nem tudták kétségessé tenni.