NB I B: MAFC-henger az örökrangadón, BKG-bravúr Oroszlányban
26
2019
2019. február 26.  |  12:30
Parádés első félidei játékával könnyen nyerte a MAFC az egykor méltán örökrangadónak titulált párharcot a Honvéd otthonában a férfi másodosztály piros csoportjában. Saját közönsége előtt kapott ki az Oroszlány is, amelynek pályáján a BKG ért el bravúrt. A Budafok Békésen, a Nyíregyháza pedig Bonyhádon nyert simán. A Veszprémnek nem okozott gondot a Miskolc legyőzése, a Vasas nagy hajrával nyert Pécsett, a Nagykőrös pedig küzdelmes meccsen verte az MTK-t. Az elmúlt hét legnagyobb meglepetése a zöld csoportban született: az Újpest egy híján 40 pontos verést mért a Hódmezővásárhelyre. A Pápa is váratlanul simán verte a Győrt. A Kecskemét az Egert győzte le nagy csatában, a Salgótarján Sopronban, az Óbudai Kaszások együttese pedig Debrecenben nyert egyetlen ponttal.

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - MEAFC-Miskolc 111-76

A mezőny messze legeredményesebb játékosa, Lippai Szabolcs (29 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda), valamint Takács Dániel (13/9 pont, 3-3 lepattanó és eladott, 4 szerzett labda, 6 gólpassz) vezérletével a miskolci gárda egy negyeden át tudta tartani a lépést a friss Hepp-kupa győztessel. A második negyedtől a Veszprém a szokott egységes csapatjátékát nyújtva fokozatosan elhúzott, s elsősorban Nebojsa Pavlovic (21 pont, 5 lepattanó), Szabó Péter (17/3 pont, 4 gólpassz), Madár András (16/12 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 8 gólpassz), Kovács Ádám (15/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Völgyi Marcell (13 pont, 3 lepattanó) ponterős és hatékony játéka révén végül fölényes győzelmet aratott.

Knipl Kft. Bonyhádi KSE - Nyíregyháza Blue Sharks 80-111

A szédületes első félidőt produkáló vendég szabolcsiak Michael Harmon (21/15 pont), Mokánszki Máté (17/3 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Bus Iván (16/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda), Czura Attila (16/3 pont - 5/5 mezőnyből), Sitku Márton (11/9 pont, 3 lepattanó) és Bazsó Brúnó (10/3 pont, 9 lepattanó) eredményességének köszönhetően szünetben 72 pontnál jártak - 40 ellenében. A második félidőben ugyan a hazaiak a Tömösváry Máté (17/3 pont, 5 lepattanó)-Dorogi Gergő (15/3 pont, 6 lepattanó)-Somogyfoki Szabolcs (13 pont, 6 lepattanó)-Pupp Bence (11 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 8 gólpassz) kvartett jóvoltából kiegyenlítetté tették a játékot, ám az egyoldalú első félidő után a nagy különbségű hazai vereséget nem tudták elkerülni.

OSE Lions - BKG-Príma SE 80-82

11-2-es "repülőrajttal" indította a rangadót a Mohácsi Máté (16/9 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda)-Remy Christianson (14/3 pont - 16 mezőnykísérlet)-Bán Tibor (12/12 pont, 4 gólpassz)-Zsíros Péter (8/6 pont, 11 lepattanó) kvartett vezette házai gárda. Utána rendezték soraikat a szigetszentmiklósiak, s elsősorban a tripla-dupla közelében járó légiósuk, Seth Berger (21/3 pont, 9-9 lepattanó és gólpassz), valamint Nagy Benedek (14/9 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 gólpassz) vezérletével nemhogy tapadtak a hazaiakra, hanem a félidő végén egy 8-3-as rohammal át is vették a vezetést. A második félidő elején egy 7-0-s szakasszal visszavette a vezetést az Oroszlány, sőt Bán tripláival két ízben is ellépett 8 ponttal. A záró etap közepéig tartotta előnyét az OSE, ám akkor egy 9-0-lal fordított a BKG, amely a hajrában három triplát is beemelő Nagy Botond (20/18 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) vezérletével végül megnyerte a forduló rangadóját.

Budapesti Honvéd SE - MAFC 73-98

Az Eric Washington (25/12 pont, 7 lepattanó, 6 szerzett, 4 eladott labda, 3 gólpassz)-Katona Bence (17/15 pont, 4 gólpassz)-Lakits András (17/9 pont, 3 gólpassz)-Garamvölgyi Ákos (10 pont, 4-4 lepattanó, szerzett labda és gólpassz) vezérletével a szünetben 62-35-re vezető MAFC 20 perc alatt eldöntötte a valaha örökrangadóként aposztrofált párharcot. Szünet után ugyan a Honvéd elsősorban Mucza Tamás (13/9 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 6 eladott labda), Martinez Ralf (11/3 pont), Stefán Dávid (11 pont, 5 lepattanó), valamint Horváth Ákos (10 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 6 gólpassz) jóvoltából kiegyenlítetté tette a játékot, de a MAFC fölényes győzelmét nem tudta megakadályozni.

Omnia Pub&Food Békés - Budafok 85-100

A 33-23-ra megnyert első negyeddel alapozta meg szezonbeli harmadik idegenbeli győzelmét a Varga Dániel (25/3 pont, 9 lepattanó)-Lados Erik (23/3 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz)-Puszta Dávid (20/9 pont, 4 lepattanó, 7 gólpassz) trió vezette Budafok. A Békés a folytatásban sem tudott közel kerülni a vendég együtteshez, állandósult a 10 és 20 pont közötti budafoki vezetés, így aztán hiába lett Koma Dániel (29/3 pont, 6 lepattanó) a mezőny legeredményesebb játékosa, s nőtt föl mellé időnként Kertész Dániel (18/6 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett, 7 eladott labda, 3 gólpassz) és Danijel Krsztics (15/9 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), a Békés nem tudta megakadályozni a budafoki gárda magabiztos győzelmét.

PVSK-Kronosz Kiadó - Vasas Akadémia 75-83

A harmadik negyed után 2 ponttal még az Olasz Ádám (26 pont, 8 lepattanó)-Demeter Attila (20/9 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 7 gólpassz) kettős eredményességének köszönhetően a pécsi fiatalok vezettek, és a 38. perc elején is ez volt a helyzet. 72-70 után azonban három tapasztalt játékosa, Moravcsik Áron (16/6 pont, 8 lepattanó, 7 gólpassz), Andrássy Géza (14/3 pont, 6 lepattanó) és Katona Róbert (11/3 pont, 3 szerzett labda) vezérletével a Vasas egy 13-1-et "repesztve" a maga javára fordította a találkozót.

Nagykőrösi Sólymok KE - MTK Törökbálint 68-56

Remekül kezdve az első negyed végére "tízen túli" előnyt épített föl a Mácsai Károly (15 pont, 12 lepattanó, 4 szerzett labda)-Molnár Miklós (14/3 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz)-Lakosa Ákos (13/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) trió vezette Nagykőrös. A harmadik negyed végére a törökbálintiak elsősorban Bihari Máté (18/3 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda) és Vámos László (11/9 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) révén 1 pontra feljöttek. A záró etap előtt 3 ponttal "ment" a Nagykőrös. Az MTK a negyedik negyed közepéig tapadt a Sólymokra, a felzárkózás és a hazai gárda "követése" azonban a jelek szerint sokat kivett a törökbálinti társaságból, a záró etap közepén egy 12-1-es rohammal döntésre vitte a dolgot a Nagykőrös.

KTE-Duna Aszfalt - EKE Eger KOK 64-62

Az első negyed egyértelműen a Máté Balázs (21/9 pont, 6 lepattanó)-Varga Imre (19-19 pont és lepattanó)-Mészáros Bence (13/6 pont - 17 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda) trió vezette egri együttesé volt, de a második etapban Plézer Gábor (16 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda), Kucsera Dániel (15 pont, 10 lepattanó) és Molnár Dániel (14/6 pont - 17 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) vezérletével magukra találtak, és szünetig fordítottak a kecskeméti fiatalok. A második félidő végig szoros, kiegyenlített volt. A 39. perc elején 4 ponttal "megugrott" a KTE, az egriek egy duplával megfelezték hátrányukat, s végül úgy győzött a Kecskemét, hogy az utolsó percben nem született kosár. Mindkét csapat igen gyengén dobott távolról, összesen 20-20 tripla maradt ki (3/23, ill. 5/25).

Concordia MOTAX KC Pápa - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 103-82

Az első negyedet Rátvay Tamás (22/9 pont, 4 eladott labda, 3 gólpassz), öccse, Rátvay Balázs (13 pont, 6 lepattanó), valamint Geiger Bálint (11/6 pont, 5-5 eladott labda és gólpassz) és Földesi Marcell (10/3 pont, 3 lepattanó) vezérletével még "elvitte" a Győr, ám a folytatásban a rendkívül kiegyensúlyozott, egységes csapatmunkát nyújtó pápai együttes átvette az irányítást. Különösen a páros negyedekben érvényesült egyértelműen a hazai gárda akarata, amely Sonyák Béla (22/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), a sérülése után visszatérő Murai Gábor (20 pont, 4 szerzett labda, 9 gólpassz), Ryan Cook (12/3 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Grebenár Péter (12 pont, 5 lepattanó), Horváth Attila és Márton László (11/9-11/9 pont), valamint Márton Ádám (11/3 pont, 7 lepattanó) eredményes, jó játékának köszönhetően végül magabiztosan győzött. A fölényes pápai sikerben jelentős szerepe volt annak, hogy amíg a hazaiak csak 7, addig a győriek 18 alkalommal adták el a labdát.

SMAFC - Salgótarjáni KSE 83-84

Az első negyedben remek dobóformát mutató nógrádi gárda Hajdu Márton (22 pont, 8 lepattanó) és Kovács Martin (18/6 pont, 4 eladott labda) eredményességére, továbbá Csabák Balázs (12/9 pont, 10 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz) és Dominik Herendic (8 pont, 10 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda, 11 gólpassz) mezőnymunkájára építve 9 pontos előnyt szerzett. A folytatásban a hazaiak a Czukor Bence (25 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda)-Füzi Róbert (22/15 pont, 4 lepattanó)-Csaplár-Nagy Arnold (9 pont, 13 lepattanó, 3 gólpassz)-Kovács Benedek (9 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) kvartett vezérletével üldözőbe vették ellenfelüket, s a záró etap közepén Füzi három triplájával át is vették a vezetést. Az izgalmas végjátékban váltva vezettek a csapatok. Az utolsó szó Kovács Martin triplája formájában a vendégeké volt, s bár utána a SMAFC-nak volt labdája a győzelem megszerzéséhez, nem tudtak élni az eséllyel a hazaiak, így egy színvonalas, izgalmas meccsen minimális különbségű vendégsiker született.

Újpest-MT - Vásárhelyi Kosársuli 85-46

Óriási meglepetés a forduló előtt a csoport élén álló Hódmezővásárhely közel 40 pontos veresége Újpesten. A hazaiak remek csapatjátékkal, minden negyedet megnyerve, Surmann Péter (17/6 pont, 7 lepattanó), Franczva Ádám (17 pont, 7 lepattanó), Surmann Gábor (16/6 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) és Jovan Djurasevics (14 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) ponterős játéka révén arattak fölényes győzelmet. A lepattanóharcot 54-31-re elveszítő vendégek igen gyenge napot fogtak ki, Molnár Bence (16/3 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) és Varga Zalán (11/9 pont, 4 lepattanó) vezérletével a feladathoz és az újpestiekhez csupán a második negyedben tudtak felnőni.

Alba Fehérvár - Tiszaújvárosi Phoenix KK 62-92

A Polster Attila (23/15 pont, 3 eladott labda)-Kuttor Gergő (10 pont, 4 lepattanó) kettős vezette, erősen tartalékos fehérvári fiatalok az első negyedben még tartották a lépést az alsóházi rangadón a vendég borsodiakkal, de a második negyedtől az irányítást egyértelműen magához ragadó vendégek elsősorban Jaywuan Hill (42 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Kiss Balázs (16 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz, 6 szerzett, 4 eladott labda), Pongrácz Gergely (11/6 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) és Kovács Zoltán (11/3 pont) eredményes, hatékony játékának köszönhetően fölényesen győztek.

DEAC U23 - Óbudai Kaszások 77-78

Fordulatos, végig szoros, kiélezett csatában hol a Tóth Bence (26/12 pont, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Kozák Márton (26/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) és Godwin Emenaka (11 pont, 13 lepattanó) vezette debreceni fiataloknak, hol pedig a főleg Farkas Dániel (22/12 pont, 6 lepattanó), Ondima Olivér (13/3 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz) és Takács András (13 pont, 8 lepattanó) ponterősségére építő óbudaiaknak voltak jobb periódusai. A mérkőzés legvégén némi szerencsével tudott nyerni a vendég gárda, ugyanis 2 pontos vendég vezetésnél a jól és hasznosan játszó Kozák dobhatott két büntetőt. Az elsőt értékesítette, a másodikat viszont kihagyta, Takács szedte le a lepattanót, így az óbudai együttes örülhetett.