Magyar Kupa: A Falco az első elődöntős
14
2019
2019. február 14.  |  14:30
A Falco és az Atomerőmű SE összecsapásával vette kezdetét a győri Zsíros Tibor Férfi K&H Magyar Kupa. Eilingsfeld 2+1-es akciójával indult a mérkőzés, a tolnaiak jól kapták el a rajtot, 8-2-re is vezettek az első percekben.Curry és Reddic találataival zárkóztak az alacsony szerkezetben kezdő vasiak, ám Faust két támadásól két triplát szórt (9-14). Govens is bekapcsolódott Reddic mellé a pontgyártásba, kettejük találataival tartotta a Falco a lépést a paksiakkal, de a vezetést egyelőre nem sikerült átvennie Gasper Okorn alakulatának (15-18). Megérkeztek a cserék is a mérkőzésbe, Balmazovic trojkájára Henton válaszolt, a negyed végégi megőrizte előnyét a remekül dobó Atomerőmű (23-26).

A második felvonás elején ott folytatták a csapatok, ahol a kisszünet előtt abbahagyták – remekül céloztak mezőnyből, emellett kevés eladott labdával dolgoztak. Faust a harmadik hármasát pörkölte be ugyanonnan, potyogtak a kosarak, de a paksi előny még tartotta magát (31-35). Bruinsma is beköszönt kintről, de erre is jött az azonnal válasz, ezúttal Hentontól – kilenc kísérletből hat triplát szórt az ASE. Kovács Ákos kosara már sok volt Gasper Okornnak, kilenc ponttal lépett el a tolnai alakulat, jött is a szombathelyi időkérés (33-42). Balmazovic kapta el a fonalat, ám a védekezést továbbra sem sikerült rendezniük a sárga-feketéknek, a Faust – Jevtovic duó villanásaival kétszámjegyű különbség alakult ki (40-50). Balmazovic és Perl triplái révén zárkózott a negyed végén a Falco (46-50).

Reddic kosara nyitotta a harmadik negyedet, az összességében már 8-0-s futásnak Faust hárompontosa vetett véget (48-53). Curry és Reddic találataival 0-0 után először mutatott egált az eredményjelző, Jan Pavlik rendelte magához játékosait – a jelek szerint a szombathelyieknek sikerült átmenteniük a második félidőre a jó dobóformát. Curry negyedik triplájával a vezetést is átvették a vasiak, Govens kintijével pedig négy pontra hízott előnyük (61-57). Nem hagyta magát az ASE, Norfleet, Ruják és Eilingsfeld révén gyors 8-0-t futottak a tolnaiak, visszavéve a sokáig birtokukban lévő előnyt (61-65). Ezúttal Govens vette hátára csapatát, ő is bepörkölt két trojkát, egyenlő állással fordultak a záró játékrészre a felek (69-69).

Folytatódott az adok-kapok, négy perc elteltével 76-74-es Falco előnyt mutatott a tábla. Balmazovic – Faust dobópárbaj vette kezdetét, melynek végén mindkét légiós 20 pontnál tartott már – elérkeztünk a mérkőzés hajrájához, továbbra sem dőlt el semmi (82-81). Reddic takarta be Norfleet-et, Govens pedig távolról büntetett - jelentősnek mondható, 6 pontos előnnyel fordult az utolsó két percre a vasi együttes (87-81).  Reddic a támadóoldalon is villant, Curry kihagyott dobását tette vissza - az utolsó percben jártunk már ekkor, Pavlik mester időkéréssel próbálta rendezni sorait (89-83). További pontokat azonban már nem sikerült szerezniük a paksiaknak, a Falco bár sokáig hátrányban volt, a záró etapban higgadtabb tudott maradni, és bejutott a Zsíros Tibor Férfi K&H Magyar Kupa legjobb négy csapata közé.

Falco Vulcano Energia KC Szombathely – Atomerőmű SE 91-83 (23-26, 23-24, 23-19, 22-14)

Falco: Govens 21/14, Curry 14/12, Váradi -, Bruinsma 4, Reddic 22.
Csere: Perl 10/6, Balmazovic 20/18, Tóth N. -.

ASE: Kovács Á. 7, Ruják 7/3, Faust 24/18, Eilingsfeld 13, Jevtovic 16.
Csere: Henton 6/6, Norfleet 10/6, Medve -.