03
2019
2019. február 3.  |  08:55
BEAC-Csata: egy félidő ide, egy oda

A vendégek kezdték jobban a fővárosi derbit, centereik vezérletével három perc alatt 2-11-re léptek el. Hiába kért időt Balogh Judit, az újonc egyre jobban távolodott (4-19). Még úgy is, hogy egy földre érkezésnél Jovanovics bokasérülést szenvedett, és nem tudott már visszaszállni a mérkőzésbe. Tíz perc után jelentős volt a különbség (10-23).

Hiába próbálkozott, nem talált be kintről a BEAC, a csatás lányok viszont egész jól tüzeltek. Tovább távolodott a vendég együttes, a félidőben már 20-49 állt a táblán.

A fordulás után hosszú-hosszú percekig nem talált be egyik csapat sem, mígnem Lang és Pálinkás vezérletével 30 pont fölé tornázta a különbséget a Csata (22-56). A harmadik negyedben mindössze hét pontig jutott Tursics Krisztián csapata, de még ez is belefért, mert az első félidőben jelentős fölényben játszott. Továbbra sem volt még triplája az Újbudának, állandósult a különbség, 29-56-ról indult a záró felvonás.

A tizenötödik kísérletre szerezte meg első hármasát a BEAC, ez azonban már nem osztott, nem szorzott, ellentétes félidők után megérdemelten nyert a Csata - írta a BB1.hu.

ELTE BEAC Újbuda - NKE-Csata 51-67 (10-23, 10-26, 9-7, 22-11)

Budapest, Gabányi László Sportcsarnok

BEAC: Szabó 5/3, Laklóth 13, Dúl 10, Suppán 6, György 2. Csere: Kovács 4, Beckley 5, Papp -, Angyal N, -, Mandic 6/3.

Csata: Horváth 5/3, Jovanovics 4, Lelik 12/9, Lang 17/3, Barnai 12. Csere: Nagy-Bujdosó -, Austria 7/3, Angyal B. 3/3, Mányoky 4, Radócz -, Pálinkás 3, Solymosi -.

A ZTE is könnyedén verte az MTK-t

Kötelező győzelem előtt állt, és könnyedén abszolválta is azt a ZTE NKK, amely a sereghajtó, csak magyarokkal felálló MTK-t fogadta hazai pályán, sérült görög légiósa, Evanthia Maltsi nélkül, viszont már újra Hegedüs-Őri Györgyivel a soraiban.

Sokat hibáztak a csapatok az elején, aztán ahogy arra számítani lehetett, a zalaiak kezdtek meglépni. Az első negyedben mindössze négy pontot szerzett az MTK.

A folytatásban is az történt a pályán, amit Gáspár Dávid együttese akart. A második félidőre sem változott a játék képe, a ZTE tovább növelte előnyét. A hazaiaknál minden kosaras kellő játékperchez jutott - írta a BB1.hu.

ZTE NKK - MTK Budapest 80-45 (17-4, 22-12, 23-12, 18-17)

Zalaegerszeg, Zalakerámia Sport- és Rendezvénycsarnok, 200 néző
V.: Boros T., Nagy V., Bagi B. (dr. Gincsai)

ZTE: Kovács G. 3/3, Koizar 11/3, Pusztai P. 10, Ndiba 12/3, Horti 9. Csere: Hegedüs-Őri 9, Parker 15, Benke 7, Gáspár-Szalay 2, Preisinger -.

MTK: Czirják 3/3, Süle 14/3, Bernáth 2, Hegedüs 10, Szabó F. 6. Csere: Wéber 6, Szeitl -, Koch, 4 Pusztai S. -, Schiroky -.

Pontgazdag meccsen győri siker

Fej-fej mellett haladtak az elején a csapatok, az első negyedet hattal a vendégek nyerték (15-21). A második etap második felében jött a fordulat, ami, mint később kiderült, döntőnek is bizonyult. Feljavult a győriek védekezése, fordítottak, és a szünetre tízpontos előnyt szereztek (47-37).

A folytatásban előbb még tovább nőtt a hazai fór, majd a Pest megyeiek egy 9-0-ás rohanással zárkóztak. Sőt, nem sokkal később ki is egyenlítettek (29. perc: 63-63). A záró negyedre 68-65-ös győri előnnyel vágtak neki a csapatok.

Újra visszavette a vezetést a CEKK. Kezdett egyre feszültebbé válni a meccs. Varga Zsófia sportszerűtlent, Milos Pavlovics technikait kapott. Az utolsó percre már - egy ceglédi sportszerűtlennek is köszönhetően - hatpontos győri előnnyel fordultak a játékosok (89-83). Bár nem adta olcsón magát, és nagyot küzdött a Cegléd, innen már nem volt visszaút - írta a BB1.hu.

CMB Cargo-UNI Győr - VBW CEKK Cegléd 91-86 (15-21, 32-16, 21-28, 23-21)

Győr, 100 néző
V.: Söjtöry, Hervay, Csabai-Kaskötő

Győr: Brown 17/3, Raksányi 13/3, TÖRÖK 10, SPANOU 19/3, GRAY 26. Csere: Mandics -, Krnjics -, Varga Zs. 2, Czank 4/3.

CEKK: POPOVICS 22/9, SWANIER 22/9, Révész B. 7/3, Licskai 2, Hamilton-Carter 10. Csere: Gorjanácz 7/3, Böröndy -, Kobolák 3/3, BAUGH 13, Révész L. -.

Pesten tarolt a PEAC

Hamar elkapta a fonalat, és viszonylag korán nagy előnyre tett szert a PEAC a Vasas vendégeként, megkönnyítve ezzel saját dolgát, hiszen onnantól már csak meg kellett azt tartania a második félidőben. 24-42 volt az állás húsz perc után.

Meszlényi Róbert együttese a nagy előny birtokában kicsit visszavett, már nem ugyanazon a hőfokon égett, bár a fiatal hazai csapat részéről voltak fellángolások, de a baranyaiak magabiztos győzelme így sem forgott veszélyben. Az utolsó tíz perc előtt újra beállt a félidei tizennyolc pontos különbség.

Állandósult a különbség, sőt a hajrára még tovább nyílt az olló - írta a BB1.hu.

Vasas Akadémia - PEAC-Pécs 62-83 (13-21, 11-21, 16-16, 22-25)

Budapest, Pasaréti Sportcentrum

Vasas: Varga A. 11/3, Dombai R. 15/6, Karakasevic J. 7, Bach B. 6, Tóth O. 2. Csere: Böröndy V. 5, Vukov S. 7/3, Heljic S. 5/3, Smailbegovic N. 2, Madár K. 2, Boros B. -, Budácsik D. -.

PEAC: Vanloo J. 5/3, Simon Zs. 10, Wentzel N. 10/3, Tetemondova K. 8, Imovbioh S. 20. Csere: Gémes-Sarok N. 13/3, Ruják N. 8/3, Brewer A. 7, Tenyér Zs. 2, Pucz E. -, Varga E. -.