SZIK: Győztek, a bronzéremért játszhatnak az U16-os fiúk
02
2019
2019. február 2.  |  18:40
Harmadik, utolsó előtti napjához érkezett az idei Szent István Kupa. Miután a Stellazzurra Rome a papírformának megfelelően legyőzte a román C.S. U-BT Cluj Napoca együttesét, így a Váradi Attila vezette magyar U16-os fiú válogatott úgy léphetett pályára, hogy ma egy győzelem mellett egy maximum 11 pontos vereség is belefért a mieinknek ahhoz, hogy holnap a harmadik helyért játszhassanak. A mieink 17 ponttal verték a kolozsvári együttest, míg a Cluj Napoca 6 ponttal bizonyult jobbnak a magyar csapat mai ellenfelénél, a KK Mladost Zemunnál.

Jól kezdtük a találkozót, Kiss Kolos két triplát és két büntetőt is bedobott az első három percben, így Vámos Ádám ziccere után 6 ponttal vezettünk (4-10). Kiegyenlített játék folyt a pályán, majd Tóth Barna egymaga csinált egy 9-0-s futást, így a 8. percre 10 pont fölé nőtt a távolság (11-22). Egy szerb hármas után magasembereink, Vámos és Kovács Ákos kerültek a középpontba, utóbbi 5 pontjával kialakult a negyedvégi 15 pontos magyar előny (14-29). A második felvonásban lényegében végig 15 pont körül mozgott a differencia - a játékrész második felében Tóth révén volt egy 5-0-s sorozatunk, amellyel már 18 pont volt az előnyünk, de a kintről egészen kiválóan célzó szerbek egy 6-0-s szakasszal 12 pontra csökkentették ezt a nagyszünetre (37-49).

A fordulás után egy 7-2-vel ugyan bejöttek 10 pont alá a vendégek, de a Tóth-Vámos-Kovács trió kosaraival visszaállt a 13 pontos különbség. A nagy változás a harmadik negyed második felében következett: Tóth egy kosarát leszámítva nem tudtunk a gyűrűbe találni, a védekezésünk pedig teljesen szétesett, így a Mladost Zemun egészen 2 pontra közelített egy 14-2-es szakasszal. Az utolsó 10 percre Kovács büntetője után 3 pontos előnnyel fordulhattunk (60-63). A negyedik negyedre azonban teljesen elfáradtak a szerbek, akik nem tudták tartani a Kiss-Tóth párost. A mieink egy 21-3-as szakasszal nyitották a záró 10 percet, a negyed felére eldőlt a találkozó sorsa (63-84).

A magyar csapat a Kiss Kolos (30 pont, 3-3 pattanó és szerzett labda), Tóth Barna (25 pont, 7 pattanó, 4 szerzett labda), Kovács Ákos (18 pont, 5 pattanó, 3 blokk) trió vezetésével végül 94-73-ra győzött, így holnap a bronzéremért játszhat majd a másik csoport második helyezettjével, a Bayern Münchennel, amely kettő ponttal verte a Virtus Bolognát.