SZIK: 1-1 a magyar csapatok mérlege a nyitónapon
31
2019
2019. január 31.  |  21:35
A nap első mérkőzése, U16-os fiú válogatottunk Kolozsvár elleni győzelme után az Alba Fehérvár és a Bayern München összecsapása következett. A magyar együttes kiválóan kezdett, az első felvonást 19-13-ra megnyerte, ám a második 10 percben mindössze 6 pontot dobott, fordítottak is a németek (25-29). A fordulás után nem nőtt drámaian a különbség, de a Bayern kézben tartotta az összecsapást, és végül 12 ponttal győzött (60-72). A székesfehérvári alakulatnál Sodiq Seyi Awogbemi (21 pont, 11 pattanó), valamint Dallos Bence (12 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda) voltak a legjobbak.

A nap utolsó két mérkőzése nagyon hasonló forgatókönyv szerint zajlott. A B csoportban az olasz Stellazzurra Rome és a szerb KK Mladost Zemun, az A jelű négyesben pedig a spanyol Real Madrid és az olasz Virtus Bologna csaptak össze. Mindkét találkozó szoros első félidőt hozott, a rómaiak 5, a hispánok 7 ponttal álltak jobban ellenfelüknél a nagyszünetben, ezt követően azonban mindkét nagyágyú hengerelt - a Stellazzurra 38 ponttal (99-61), a Real pedig 44 ponttal (90-46) győzött.