Későn ébredt a Sopron, búcsúzott a DVTK
31
2019
2019. január 31.  |  21:05
Nagy lépést tehetett volna a továbbjutás felé ma este a Sopron Basket, amely a női Euroliga 11. fordulójában azt a Salamancát fogadta a Novomatic Arénában, melyet Spanyolországban legyőzött. A magyar bajnok keretében ott volt a nagy visszatérő Honti Kata, ám végül nem küldte őt pályára Roberto Iniguez mester.

Parádésan indult minden, hiszen egy villámrajt után 11-0 állt az eredményjelzőn. Több mint öt percig nem talált be az ellenfél. Onnantól viszont már az történt a pályán, amit ők akartak. Az első negyed végére ki is egyenlítette (17-17).

Hiába kért időt többször is a Sopron, a Salamanca elhúzott. Elveszítette a fonalat a házigazda, a másik oldalon a nemrég igazolt világbajnok amerikai légiós, Loyd parádézott, félidőben már 29-46 állt az eredményjelzőn.

A szünetben rendet tett a fejekben Iniguez, a második félidőre egy agresszívabb Sopron jött ki az öltözőből. Megkezdődött a felzárkózás, az etap végére be is nézett tíz alá a vendéglátó. 49-58-ról indult a záró szakasz.

Összeállt a soproni védekezés, visszajött a meccsbe az ezüstérmes. A hajrára Dupree kosarával sikerült fordítani, ám 66-64 után újra hibáztak a soproni lányok, így bár a sírból hozták vissza a meccset, nem sikerült megszerezni a fontos győzelmet.

A Sopron ezzel zsinórban harmadik Euroliga-meccsét veszítette el, egymás után a másodikat hazai pályán. Öt győzelemmel és hat vereséggel azonban még így is a továbbjutást jelentő negyedik helyen áll a csoportban. Következik a már biztos továbbjutó, eddig még veretlen Dinamo Kurszk, idegenben – írta a BB1.hu.

Sopron Basket - Perfumerias Avenida Salamanca 66-68 (17-17, 12-29, 20-12, 17-10)

Női Euroliga, B-csoport, 11. forduló
Sopron, Novomatic Aréna

Sopron: Fegyverneky 4, Turner -, Crvendakics 18/12, Zahui 19/6, Dupree 10. Csere: Casas 9/3, Határ 6.

Salamanca legjobb dobói: Loyd 19/9, Elonu 13, Dominguez 10/3.

Otthon is kikapott, kiesett a DVTK

Az Európa Kupa nyolcaddöntőjének második mérkőzésén a címvédő Galatasaray-t fogadta kétezer néző előtt a DVTK. Az odavágón elszenvedett egypontos (dudaszós) vereség után, nagy csatában, néggyel maradt alul Cziczás László csapata, amely közel állt ugyan a bravúrhoz, de ezzel búcsúzott a sorozattól.

Az utolsó negyedben még vezettek is a miskolciak, két perccel a vége előtt pedig 62-62-nél még egál volt. A hajrát a törökök bírták jobban.

Továbbjutott: a Galatasaray, 146-141-es összesítéssel – írta a BB1.hu.

Aluinvent DVTK Miskolc - Galatasary 65-69 (21-17, 15-23, 16-14, 13-15)