SZIK: Magabiztosan győzött U16-os fiú válogatottunk
31
Jan
2019
2019. január 31.  |  13:45
Ma délben megkezdődött az idei Szent István Kupa, az első találkozón pedig máris pályára lépett U16-os fiú válogatottunk - az ellenfél a kolozsvári C.S. U-BT Cluj Napoca csapata volt.

Az első negyed rettenetesen pontszegényen indult, és a mieink szempontjából nem túl eredményesen, Sucala kosarával 9-4-re vezettek a vendégek a 7. perc elején. Kalassai Martin két triplájával fordult a kocka, a jó kezű játékos ráadásul még ebben a negyedben értékesítette harmadik hármasát is, így 10 perc játékot követően 4 ponttal vezettünk (17-13). A második felvonás első perceiben Pasca két duplájával még felzárkóztak a románok (18-17), ám innentől kezdve Bánfi Balázs és Kovács Ákos kosaraival előbb 8, majd utóbbi 18. perc végén dobott kettesével 10 pont fölé nőtt a távolság (31-20). Kovács két zsákolása zárta az első félidőt, amely után 35-21-re vezettek a mieink.

A fordulás után Sucala és Diaby révén újra 10 pontra zárkózott fel a Cluj Napoca, Váradi Attila csapata ezt követően azonban tartotta a 10-15 pont közötti előnyt. A negyed végén megint jött Kalassai, újabb két triplájával pedig 19 pontra nőtt a két együttes között differencia a záró játékrészt megelőzően (51-32). Az utolsó 10 perc elején Tiborcz Benedek kettesével 20 pont fölé nőtt a különbség, először a találkozó folyamán, és bár Pasca a túloldalon hármassal felelt, 20 pont környékéről nem tudtak közelebb férkőzni a vendégek. Kovács tarthatatlan volt ellenfelünk számára, 18 pontos, 11 pattanós dupla-duplája mellett 3 blokkot is jegyzett, Kalassai pedig fontos pillanatokban dobta 5 tripláját. Végül 71-54-re győzött a magyar csapat, amely így győzelemmel kezdte a tornát és az évet.

Szent István Kupa 2019, B csoport, 1. forduló
U16 Magyarország - C.S. U-BT Cluj Napoca (román) 71-54 (17-13, 18-8, 16-11, 20-22)

U16 Magyarország: Sipos 3, Kiss 2, Ivkovic -, Kovács 18, Vámos 6.
Csere: Tiborcz 10, Dunai 4, Czermann 2, Cserkó 2, Tóth 5, Bánfi 4, Kalassai 15/15.

A C.S. U-BT Cluj Napoca legjobb dobói: Diaby 13 (20 lepattanó), Pasca 13/6, Sucala 9.

A meccs teljes statisztikája ezen a linken található!