Férfi NB I/B: Éllovasok verte a sereghajtók
30
2019
2019. január 30.  |  10:40
Múlt hét végén a férfi másodosztályban mindkét csoportban összecsapott a listavezető és a sereghajtó, és mindkét találkozón a papírforma érvényesült. A pirosban a Veszprém idegenben verte 30 ponttal a Békést, a zöldben pedig a Hódmezővásárhely egy 44 pontos siker formájában vágott vissza az ősz talán legnagyobb meglepetését hozó találkozóján a SMAFC otthonában elszenvedett vereségért. A legtöbb izgalmat a Vasas-Nyíregyháza találkozó hozta, amelyen hatalmas hajrával a vendégek nyertek.

Piros csoport:

Omnia Pub&Food Békés - HOYA Pannon Egyetem Veszprém 81-111

Az éllovas Veszprém látogatott a sereghajtó Békéshez, s a listavezető jórészt Madár András (22/18 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 gólpassz), Völgyi Marcell (20/3 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda), Nebojsa Pavlovic (15/3 pont, 10 lepattanó), Kovács Ádám (15/3 pont, 5 lepattanó) és Szabó Péter (15/3 pont, 4 gólpassz) eredményességének köszönhetően szünetig 20 pontos előnyt szerezve fölényes győzelmet aratott a Koma Dániel (23 pont, 4 lepattanó)-Nagy Balázs (21/9 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda)-Danijel Krsztics (16 pont, 3 gólpassz) trió vezette Békés otthonában.

Vasas Akadémia - Nyíregyháza Blue Sharks 80-82

Fordulatos mérkőzésen az első negyed után 8 ponttal a vendégek vezettek. A két középső etapban a Vasas Boros Márk (18/3 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) Andrássy Géza (18/3 pont, 3 lepattanó), Steier Bence (16/12 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), és Sólyom Botond (11/3 pont, 4 lepattanó) ponterősségére, valamint Moravcsik Áron (2 pont - 9 mezőnykísérlet - 6 lepattanó, 3 eladott labda, 9 gólpassz) szervező játékára építve 19 pontot vert a nyírségiekre, így 11 pontos előnnyel várhatta a záró szakaszt. Ennek a közepén is még 8 ponttal a hazaiak, ám ekkor   a Bus Iván (19/3 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda, 6 gólpassz), Michael Harmon (17/9 pont), Tóth Gergely (14 pont, 6 lepattanó), Bazsó Brúnó (13/6 pont, 12 lepattanó, 5 gólpassz) és Czura Attila (12 pont, 4 gólpassz) ponterős és hatékony játékára építő Nyíregyháza, amely egy 12-2-es utolsó 5 perccel a maga javára fordította az érdekes összecsapást.

MAFC - MEAFC-Miskolc 99-67

A 17. percben 28-27-re vezetett a MAFC az addig ügyesen játszó, a Galló Márk (15 pont, 9 lepattanó - 8 támadó)-Takács Dániel (13/9 pont, 6 gólpassz)-Gonda Zsombor (11/6 pont, 3 eladott labda)-Lippai Szabolcs (10 pont, 5 eladott labda) kvartett tagjainak eredményességére építő miskolci gárda ellen. A félidő hajrájában aztán egy szédületes, 22-3-as "száguldással" eldöntötte a meccset az elsősorban Eric Washington (23/12 pont, 7 gólpassz), Garamvölgyi Ákos (15/6 pont, 7 lepattanó) Bordács Soma (12 pont) és Lakosa Zsolt (11/6 pont, 4 gólpassz) vezette MAFC. A félidő miskolci hármassal zárult, szünet után pedig semmi nem fenyegette a sima hazai győzelmet.

Budafok - Nagykőrösi Sólymok 85-66

A Cristopher Viquieira (15/6 pont, 3 lepattanó)-Molnár Miklós (11/6 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz)-Mácsai Károly (9 pont - 17 mezőnykísérlet - 13 lepattanó) trió vezette vendégek az első félidőben még tartották a lépést a Budafokkal, ám szünet után elsősorban Tursics Krisztián (23/6 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz), Horváth Márton (13 pont, 14 lepattanó) és Lados Erik (11/3 pont, 7 gólpassz), valamint Fehér Csaba (9 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) jó játéka révén már egyértelműen a hazai csapat akarata érvényesült, amely végül biztosan győzött.

Budapesti Honvéd SE - Knipl Kft. Bonyhádi KSE 91-80

A parádés első félideje után kissé megnehezítette a saját dolgát a szünetre Horváth Ákos (21/6 pont, 3-3 lepattanó, gólpassz és eladott labda), Stefán Dávid (19 pont 6 lepattanó), Valerio Vincent (11/3 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Bea Bence (11/3 pont - 4/4 dupla, 1/1 tripla - 3 gólpassz) vezérletével 22 pontos előnyt szerző Honvéd. Térfélcsere után  talán a nagy előny birtokában tudat alatt a hazaiak, s a Bonyhád ezt kihasználva Somogyfoki Szabolcs (22/3 pont, 11 lepattanó), Somogyfoki Péter (19/12 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda, 7 gólpassz) és Tömösváry Máté (11/3 pont, 5 lepattanó) révén a 3. negyed végére 10 ponton belülre került. A záró etapban újított, s a szakasz közepén 14 ponttal vezetett a Honvéd, ám 2 triplával 6 pontra jöttek föl a vendégek, ám arra már nem volt erejük, hogy ennél közelebb kerüljenek a hazaiakhoz.

MTK Törökbálint - BKG Príma SE 59-76

Három negyeden át, ha szűken is, de jobbára a Nagy Szabolcs (16/12 pont, 12 lepattanó, 4 eladott labda), Jakab Péter (13/3 pont, 6 lepattanó, 7 gólpassz), Dobos Márk (12/3 pont, 3 lepattanó) és Bihari Máté (10 pont, 4 lepattanó) eredményességére építő hazaiak vezettek, és hogy csupán egyetlen pont előnyük volt a záró etap előtt, azt csak saját maguknak, pontosabban az ezen a szinten bizony igen-igen gyenge (7/20, 35%) büntetőzésüknek köszönhették. A záró etapban aztán a távolról addig igen gyengén dobó vendég szigetszentmiklósi gárda több játékosa is elkapta a fonalat, s végül Seth Berger (24/3 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz, 3 blokk), Nagy Botond (19/12 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) és Kovács Soma (11/9 pont, 5 lepattanó) vezérletével egy 19-4-es 5 és fél percet fordítottak, elhúztak, s végül biztos(nak látszó) 17 pontos győzelmet arattak.

OSE Lions - PVSK Kronosz Kiadó 87-65

Az első negyed hajrájáig, ha szűken is, de az egyik legjobb játékosukat, Demeter Attilát nélkülöző, elsősorban Veljko Dragasevic (18/6 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Olasz Ádám (11 pont, 7 lepattanó) és Berkics Bence (10/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) pécsi fiatalok vezettek, ám a szakasz végén Remy Christianson (14/3 pont, 5 lepattanó)1, majd Zsíros Péter (8/6 pont, 8 lepattanó) 2 triplájával fordított, s ezzel a 9-0-lal el is lépett az OSE. A kiegyenlített második etapban végig tartotta 8-10 pontos vezetését a hazai gárda. A mérkőzés a 3. negyed közepén dőlt el, amikor az akkor 10 ponttal vezető OSE egy 11-2-vel közel 20 pontosra előnyét, amelyet elsősorban a két Máté, Illés (13/3 pont, 6 gólpassz) és Mohácsi (9 pont, 5 lepattanó), valamint Hegedűs Gergely (9/3 pont) vezérletével a záró etapban 20 pont fölé növelt.

Zöld csoport:

Bajai Bácska FKE - Concordia MOTAX KC Pápa 78-58

Minden  negyedet megnyerve, a lepattanózásban 50-36-ra felülmúlva a Ryan Cook (19/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda), Sonyák Béla (14 pont - 16 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Márton Ádám (12/6 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) vezette Pápát, a Baja Jakab Péter (25/3 pont, 7 lepattanó), Pongó Martin (18/3 pont, 7 lepattanó), Milos Vukicsevics (14 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda) és Nagy Dániel (12 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda, 6 gólpassz) vezérletével igen gyengén (2/16, 12,5%) triplázva is biztosan nyert.

Vásárhelyi Kosársuli - SMAFC 91-47

Az ősszel a sereghajtó SMAFC Sopronban a listavezető vásárhelyieket. A visszavágón a lepattanózást 49-28-ra megnyerő Kosársuli csapata az első három negyedben nyomasztó fölényben játszva úgy mért  elsősorban Bálint Erik (18/6 pont, 3 lepattanó), Varga Zalán (14/9 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Molnár Bence (13 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda) eredményességére építve 44 pontos verést a Soós Bence (11/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 7 eladott labda)-Kovács Benedek (10 pont - 12 mezőnykísérlet - 7 lepattanó) kettős vezette soproniakra, hogy minden játékosa szerzett pontot.

Újpest MT - KTE Duna Aszfalt 87-67

Az első negyed után még 4 ponttal az elsősorban Milos Vukicsevics (21/6 pont), Molnár Dániel (17/9 pont, 7 lepattanó) és Plézer Gábor (10/6 pont, 5 lepattanó) eredményességére építő vendég kecskeméti gárda vezetett, de a második etaptól már egyértelműen az újpesti gárda akarata érvényesült, amely a tripladuplától 2 pattanóval elmaradó Surmann Péter (19/6 pont, 8 lepattanó, 10 gólpassz), Bocsárdi Gábor (19 pont, 5 lepattanó), Franczva Ádám (17/3 pont, 8 lepattanó) és Surmann Gábor (15/3 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével a második negyedben fordított és elhúzott, végül pedig simán, kerek 20 ponttal nyert.

DEAC U23 - Alba Fehérvár 82-67

Az utánpótláscsapatok csatájának első negyede után 4 ponttal a Peringer Balázs (21 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda)-Balsay Ádám (16 pont - 19 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 4 gólpassz)-Seyi Awogbemi (16 pont, 14 lepattanó) trió jóvoltából a lepattanózást végül 53-44-re megnyerő fehérvári fiatalok álltak jobban. A folytatásban - pontosabban a páros negyedekben - azonban már a hazai együttes dominált, amely remek második negyedére, valamint elsősorban Kozák Márton (19/9 pont, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Tóth Bence (18/6 pont, 8 gólpassz), Godwin Omenaka (15 pont, 19 lepattanó) és Kozák Bertalan (13/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) hatékony játékára építve végül magabiztos győzelmet aratott.