Férfi NB I B: Demeter Attila vezette győzelemre a pécsi fiatalokat
21
2019
2019. január 21.  |  19:20
A férfi másodosztály élcsapatai közül a Veszprém és az Oroszlány simán, a MAFC viszont nehezen győzött. A PVSK-Kronosz Kiadó Demeter Attila tripla-duplájával verte fölényesen a MEAFC-ot, a Vasas derbit nyert Budafokon, a Nyíregyháza a Honvéd otthonában diadalmaskodott, a BKG pedig Békésen javított a hét eleji Hepp-kupa vereség után, amelyet a zöld csoportos Baja otthonában szenvedett el.

A Baja lendületben maradt, s a Hepp-kupa bravúr után a zöld csoport múlt heti rangadóján 110 pont fölött dobva verte fölényesen azt a Győrt, amely a hét elején nagy küzdelemben győzte le a debrecenieket. Az Újpest-Óbuda derbin vendégsiker született, az Alba hosszabbításban verte az Egert, a Pápa nagy csatában nyert Kecskeméten, a SMAFC pedig remek második félidejével feljött, de nem tudott nyerni Debrecenben.

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - Knipl Kft. Bonyhádi KSE 100-82

Bár a sereghajtó Bonyhád legutóbb bravúros győzelmet aratott Miskolcon, s Veszprémben is jól hajrázott, az éllovas otthonában nem volt esélye. A listavezető a 36-17-re megnyert első negyeddel lényegében eldöntötte a találkozót, s Madár András (22/12 pont, 4 lepattanó), Körtélyesi Gergely (17/15 pont, 6 lepattanó), Szabó Péter (15/6 pont, 4 lepattanó, 8 gólpassz), Kovács Ádám (11 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda, 4 gólpassz) és Nebojsa Pavlovic (11 pont, 3 lepattanó) vezérletével biztosan győzött. A vendég bonyhádiak Pupp Bence (16 pont, 5-5 lepattanó, gólpassz és eladott labda), Somogyfoki Péter (14/6 pont, 5 lepattanó, 6 eladott labda, 3 gólpassz), Tömösváry Máté (13/6 pont, 8 lepattanó) és Somogyfoki Szabolcs (12 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) eredményes játéka révén, a záró etapban valamit "kozmetikázva" vereségük mértékén 20 ponton belülre kerültek.

MTK Törökbálint - MAFC 64-72

Nagy meglepetésre az első félidőben a vendéglátó MTK Vámos László (17/6 pont, 3 lepattanó) és Jakab Péter (10/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4 gólpassz) vezérletével rákényszerítette akaratát a meglehetően sok hibával, pontatlanul játszó MAFC együttesére, a szünetben 7 pontos törökbálinti vezetést mutatott az eredményjelző. Szünet után egy 13-4-es négy percet "repesztve" fordított az esélyes MAFC, s bár a szívósan küzdő, jól védekező MTK nem adta olcsón a bőrét, a vendégek végül Eric Washington (18 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda), Garamvölgyi Ákos (15 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), Katona Bence (11/3 pont, 6 lepattanó) és Csapai Péter (10/3 pont, 4 lepattanó) eredményes, hatékony játéka révén, ha a vártnál jóval nehezebben is, de megnyerték a mérkőzést.

OSE Lions - Nagykőrösi Sólymok 93-53

Bár dr. Mohácsi Máté (18/6 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz), Illés Máté (15/6 pont, 4 lepattanó), Sömenek Martin (14/3 pont, 3 lepattanó) és Remy Christianson (13/6 pont, 4-4 lepattanó és szerzett, 3 eladott labda, 7 gólpassz) vezérletével az Oroszlány végig kézben tartotta a mérkőzést, igazán fölényessé a záró etapban tette sikerét. A Nagykőrös csapatából egyedül Molnár Miklós (13/9 pont,3 lepattanó) jutott 10 pont fölé, Cristopher Viqueira 9/3 ponttal és 6 lepattanóval zárta az összecsapást.

Budafok - Vasas Akadémia 60-62

A két középcsapat, az ezúttal a Lados Erik (17/3 pont, 3 gólpassz)-Puszta Dávid (11/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda)-Horváth Márton (10 pont, 15 lepattanó, 3 szerzett, 6 eladott labda, 2 blokk) trió vezette Budafok és az elsősorban Sólyom Botond (21/12 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) és Andrássy Géza (12/3 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda) hatékony játékára építő Vasas végig szoros, kiélezett csatát vívott egymással. Az izgalmas, de sok hibával tarkított végjátékban 60-58-ra még a hazaiak vezettek, de a Vasas egalizált, majd az utolsó pillanatokban labdát szerezve a vendégek legjobbja, Sólyom "vitte be" a győztes találatot, így a Vasas örülhetett.

Budapesti Honvéd SE - Nyíregyháza Blue Sharks 72-85

A hazaiak kezdtek jobban, gyorsan elhúztak 9-2-re, sőt második negyedben már 10 pont fölötti előnyük is volt. A Honvéd elsősorban a két Ákos, az ezúttal is igazi vezérként kosarazó Horváth (24/12 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), valamint Szalay (11 pont, 9 lepattanó, 5 gólpassz), továbbá Valerio Vincent (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) és Stefán Dávid (10 pont, 6 lepattanó) vezérletével félidőben 4 ponttal járt ellenfele előtt. A második félidőben azonban inkább a vendég nyírségi együttes akarata érvényesült, amely a Michael Harmon (24/12 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Fazekas Csaba (19/12 pont, 4 lepattanó), Bazsó Brúnó (12/6 pont, 11 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Czura Attila (13/3 pont, 3 gólpassz), Tóth Gergely (10 pont, 3 lepattanó) "ötösfogat" jóvoltából a harmadik negyedben fordított, a záró etap közepén pedig egy az új légiósa, Harmon vezette 10-0-lal eldöntötte a meccset a maga javára.

Omnia Pub&Food Békés - BKG-Príma SE 68-90

Minden negyedet, a lepattanózást pedig 37-21-re megnyerve aratott biztos győzelmet a hét elején Baján a Hepp-kupában fájó vereséget szenvedő BKG a "három K. D.", Danijel Krsztics (25/15 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 4 eladott labda), Koma Dániel (25/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), valamint az újfent nagy mezőnymunkát végző Kertész Dániel (4 pont - 5 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 8 gólpassz) vezetésével a Boinitzer Dávidot továbbra is nélkülöző Békés otthonában. A szigetszentmiklósi sikernek Nagy Botond (22/12 pont, 5 szerzett, 6 eladott labda, 7 gólpassz), Nagy Benedek (15/9 pont), Seth Berger (14 pont, 5 lepattanó) és Kovács Soma (12/6 pont, 10 lepattanó) voltak a fő letéteményesei.

PVSK-Kronosz Kiadó - MEAFC 92-63

A tripla-duplát elérő Demeter Attila (25/3 pont, 15 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 10 gólpassz), valamint Bíró Levente (19/3 pont, 3 eladott labda), Olasz Ádám (16 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda), Veljko Dragasevic (15/3 pont) és Popgyákunik Balázs (10/3 pont, 3 lepattanó) eredményes játéka révén a pécsi fiatalok szünetben 55-25-re vezetve 20 perc alatt eldöntötték a mérkőzést. A sérült légiósát, Prophetet továbbra is nélkülöző MEAFC a jelek szerint még nem heverte ki az előző fordulóban a sereghajtó Bonyhádtól Miskolcon elszenvedett vereséget, de a második félidőben magára talált. A vendégek szünet után elsősorban Takács Dániel (15/9 pont, 3 eladott labda), Béres Dávid (14 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz) és Homoki Donát (10 pont, 6 lepattanó) jóvoltából már kiegyenlítetté tették a játékot, de a fölényes pécsi sikert nem tudták megakadályozni.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - DEAC U23 103-97

Ellentétes félidők mérkőzésén az első félidőt végig kézben tartó győri csapat Marton Domsitz (19 pont, 5 lepattanó) és Geiger Bálint (18/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével közel 20 pontos előnyt szerzett, a debreceni fiatalokat Godwin Emenaka (25 pont, 17 lepattanó, 3 eladott labda) és Kozák Márton (25 pont, 6 eladott labda) próbálta versenyben tartani.

Térfélcsere után hazai oldalon Rátvay Tamás (23/6 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) lépett elő vezérré, ám a debrecenieknél Kozák továbbra is a vállain vitte a csapatot, s felnőtt mellé Tóth Bence (30/12 pont, 3 eladott labda, 8 gólpassz). A harmadik szakasz utolsó másfél percében egy 9-2-es rohammal 5 pontra feljöttek a DEAC fiataljai, akik a záró etapban is lendületben maradtak, és hamarosan át is vették a vezetést. Csaba György (12 pont, 4 lepattanó) villanásaival felvette az "utazósebességet" a hazai gárda. Fej-fej mellett haladtak a felek, majd a szakasz közepén a Győr egy Rátvay Balázs (18 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) vezette 9-1-gyel újra ellépett. A debreceni legénység még egyenlíteni tudott, de a végjátékot a hazaiak bírták jobban, akik megnyerték ezt a színvonalas, izgalmas, s végül kereken 200 pontot hozó találkozót.

Újpest-MT - Óbudai Kaszások 72-75

Az első félidő hullámzó játékot hozott az Újpest-Óbuda derbin, amelyet egyértelműen az Ondima Olivér (15/3 pont, 3 eladott labda), Molnár Levente (15 pont), Takács András (14 pont, 8 lepattanó), Bencsik Barnabás (12 pont) és Meleg Károly (9 pont, 13 lepattanó) eredményességére építő vendégeké volt, a két középső szakaszban - főleg a második negyedben - viszont a hazaiak játszottak jobban, pontosabban, akik a Jovan Djurasevics (21 pont, 9 lepattanó)-Franczva Ádám (16 pont)-Surmann Gábor (12/3 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz) trió jóvoltából 3 pontos előnnyel várhatták a záró etapot. Sőt, három és fél perccel a befejezés előtt már 7 ponttal "ment" a vendéglátó együttes, ám 68-61 után egy Molnár vezette 10-0-lal fordított az Óbuda. A hazaiak egyenlítettek, de Ondima triplájával a végén a vendégek örülhettek, ugyanis Djurasevics egyenlítésért dobott hármasa célt tévesztett.

Bajai Bácska FKE - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 111-79

Mindkét csapatnak volt már egy "fellépése" a hét elején, s az eredmény azt mutatja, hogy amíg a Baját feldobta a piros csoportos BKG elleni bravúr, addig a győriekből sokat kivett a debreceniek legyőzése. A vendégek Gáll Dominik (16/12 pont), Marton Domsitz (16 pont) és Horváth Gergő (14/6 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett labda) vezérletével az első félidőben még tartani tudták a lépést a Bajával. Szünet után viszont ahogy mondani szokás már csak egy csapat volt a pályán, a lepattanózást "kiütéssel" 47-20-ra nyerő Baja Nagy Dániel (23/6 pont - 10/11 mezőnyből -, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Jakab Péter (21 pont, 7 lepattanó), Milos Vukicsevics (18 pont, 8 lepattanó) és Kovács Barnabás (11/9 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 eladott labda) ponterős, hatékony játékával végül fölényes győzelmet aratott, és remek hetet zárt.

KTE-Duna Aszfalt - Concordia Motax KC Pápa 77-81

A szinte végig szoros, kiélezett mérkőzésen 3 perccel a befejezés előtt győztesnek tűnt a Sonyák Béla (19/3 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Márton László (15/15 pont), Márton Ádám (14 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda) és Ryan Cook (14 pont, 8 lepattanó, 6-6 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda) eredményességére építő Pápa, amelynek ekkor 7 pont volt az előnye. A Kucsera Dániel (26/6 pont, 13 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda)-Milos Vukicsevics (22/9 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda)-Molnár Dániel (15/6 pont - 20 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 6 gólpassz) trió vezette kecskeméti fiatalok azonban nem adták fel, egy 10-3-as rohammal az utolsó percben ledolgozták hátrányukat, ám az utolsó szó Cook két büntetője, valamint Márton Á. kosara formájában a tapasztaltabb játékosok alkotta vendég pápaiaké volt.

Vásárhelyi Kosársuli - Tiszaújvárosi Phoenix KK 104-87

Vas Péter (23/9 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda), a tripla-dupla közelében járó Molnár Bence (18/3 pont, 7 lepattanó, 11 gólpassz), Pavlovics Vuk (11 pont, 3 lepattanó, 6 gólpassz) és Bálint Erik (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda) eredményes, hatékony játéka révén a hazaiak elsősorban a nyitó és a záró etapban fölényben játszva verték biztosan a borsodiakat. A Phoenix a Jaywuan Hill (21/3 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda)-Kiss Balázs (21/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz)-Pongrácz Gergely (19/15 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) trió jóvoltából támadásban egészen extra harmadik negyedet produkálva a szakasz hajrájában 6 pontra feljöttek, de a záró etap előtt 10-zel "mentek" a vásárhelyiek, akik szervezettebb csapatjátékuknak köszönhetően - gólpasszok tekintetében 28-13-ra múlták fölül a Tiszaújvárost - végül simán nyertek.

Alba Fehérvár - EKE Eger KOK 89-83 hosszabbítás után

A fordulatos, érdekes találkozón a két középső negyedben fölényben játszó fehérvári fiatalok jórészt Polster Attila (22/15 pont, 5 lepattanó), Lukács Norbert (19/9 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Kass Balázs (16/3 pont, 10 lepattanó, 8 eladott labda, 5 gólpassz) és Seyi Awogbemi (11 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda) révén a harmadik negyed után 13 ponttal vezettek. Az egri legénység azonban hatalmasat hajrázva Mészáros Bence (28/18 pont, 4 lepattanó, 6 szerzett, 5 eladott labda, 3 gólpassz), Varga Imre (18 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Máté Balázs (13/3 pont, 7 lepattanó) és Ungi Keve (10/6 pont) ponterősségére építve nemcsak ledolgozta a hátrányát, hanem a hajrában fordított is. A fehérváriak visszavették a vezetést, s végül Varga kosarával az Eger hosszabbításra mentette a meccset. A ráadás érdekesen alakult: úgy tűnt, a vendégek nem tudták kihasználni lélektani előnyüket, hiszen 7-2-vel indított az Alba. A két Mészáros triplájával fordított az Eger, de ezzel "ellőtte puskaporát", a "túlóra" végét jobban bíró fehérvári fiatalok győztek.

DEAC U23 - SMAFC 77-75

Ellentétes félidők mérkőzésén szünetig megnyugtató, 19 pontos előnyt szerzett Tóth Bence (21/6 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 9 gólpassz), Csomor Péter (17/12 pont, 5 lepattanó), Asszú Ádám (11/6 pont) és Kozák Márton (11/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó) vezérletével a DEAC U23-as együttese. Szünet után azonban magukra találtak a tartalékos soproniak, akik az élete meccsét játszó Füzi Róbert (38/18 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda), Kovács Benedek (11 pont, 13 lepattanó, 3 gólpassz) és Karsai Attila (11 pont, 5 lepattanó) eredményességére, valamint Soós Bence (8/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 9 gólpassz) mezőnymunkájára építve egy remek harmadik negyedet produkálva feljöttek, sőt a záró etap közepén át is vették a vezetést. A hazaiak újítani tudtak, ismét elléptek, és bár a soproniak nem adták olcsón a bőrüket, végül 2 ponttal a hazaiak nyertek.