Férfi NB I: Három légióssal is nyert Pécsen a ZTE
19
2018
2018. december 19.  |  20:50
Miközben a többi csapat a hétvégén a 11. fordulóra készül, a Pécs és a ZTE ma este lejátszotta bajnokiját a 12. körből. Ez volt az idei utolsó hazai meccsük a baranyaiaknak, sok néző és jó hangulat fogadta a csapatokat.

Miután Gliebovtól megvált a szakmai stáb, három légióssal utazott el a ZTE. Ez azonban úgy tűnt, csak még inkább összekovácsolta a kék-fehéreket. Az első negyed után ugyanis öt ponttal jártak előbbre, mint a dobogós rivális (15-20).

Jobban dobott a Zete, főleg távolról, továbbra is a vendégek diktálták a tempót. Az egyik oldalon Taylor és Csirics, a másikon Ware és Szabó felelt a pontokért. Gulyás pillanatok alatt összeszedett négy faultot, majd első kosara után, 31-37-nél időt kért Csirke. Jól tette, 10-1-es rohammal hamar fordított a PVSK. 41-38 állt a táblán a félidőben.

A szünetben rendet rakott az öltözőben Bencze Tamás, nagy elánnal jött ki a második játékrészre csapata, amely 12-0-val kezdett, és visszavette az irányítást. Szabó remekelt, 61-64-ről indult a záró felvonás.

Ezt is jobban kezdte a Zete, de aztán elkezdtek zárkózni a baranyaiak. Nem sok sikerrel. Öt és fél perccel a vége előtt már kétszámjegyűvé duzzadt a különbség. Csirics bevágta negyedik hármasát is. Feszült volt mindkét csapat, de az egerszegiek okos, rutinos játékkal hozták le a hajrát. A Pécs először szenvedett el vereséget hazai pályán, a ZTE pedig harmadik idegenbeli sikerét aratta, ezzel be is érte a tabellán a mecsekaljaiakat – írta a BB1.hu.

Pécsi VSK-Veolia – Zalakerámia ZTE KK 83–92 (15–20, 26–18, 20–26, 22–28)