Férfi NB I B: Magabiztos MAFC-győzelem az örökrangadón
10
Nov
2018
2018. november 10.  |  14:10
Simán verte a MAFC a Honvédot a férfi NB I B piros csoportjának rangadóján, Hencsey Tamás legénysége már az első félidőben jelentős előnyt szerzett Puskás Artúr fiaival szemben az örökrangadón. Az Oroszlány az első félidő hajrájában ellépve vette el a BKG hazai veretlenségét. A zöld csoport hétközi fordulójában a Hódmezővásárhely remek második félidei játékával fölényesen nyert az Újpest ellen. Az Óbuda 15 pontos félidei hátrányból fordítva verte a debreceni, a Tiszaújváros pedig "elkapta" a fehérvári fiatalokat.

Budapesti Honvéd SE - Nagykőrösi Sólymok KE 89-60

Az első negyedben alaposan ráijesztett a Molnár Miklós (13/6 pont, 3 eladott labda, 4 gólpassz)-Candido Fulvio (13 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda)-Mácsai Károly (12/3 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda) trió vezette Nagykőrös a Honvédra, a vendégek az első 10 percben 9 pontos előnyt szereztek. A folytatásban pontatlanabbakká váltak a vendégek, s magára talált a Honvéd, amely magához ragadta az irányítást. A hazaiak szünetre ledolgozták hátrányukat, a második félidőben lendületben maradtak, és Mucza Tamás (15/12 pont - 16 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 6 gólpassz), Debreceni Dániel (14 pont, 7 lepattanó), Stefán Dávid (13/3 pont, 5 lepattanó), valamint Szalay Ákos (9 pont, 4 szerzett labda, 8 gólpassz) ponterős és hatékony játéka révén végül fölényes győzelmet arattak. A Honvéd közel 30 pontos diadalában nagy szerepe volt annak, hogy játékosai sokkal jobban (12/23, 52,17%) dobták a triplákat, mint  vendégek (15,38%).

Budafok - Omnia Pub&Food Békés 97-89

Az első félidőben jól tartották magukat a Koma Dániel (18 pont - 19 mezőnykísérlet - 9 lepattanó)-Boinitzer Dávid (17/3 pont - 20 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz)-Danijel Krsztics (16 pont, 5 lepattanó) trió tagjainak eredményességére, valamint Kertész Dániel (11/3 pont, 10 lepattanó, 6 gólpassz) hatalmas mezőnymunkájára építő vendég viharsarkiak. A harmadik negyed elején egy 10-0-s rohamot "kivágva" ellépett ellenfelétől a Puszta Dávid (25/15 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Tursics Krisztián (21/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Varga Dániel (11 pont, 4 lepattanó) és Lados Erik (10 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) vezette Budafok. Volt már 16 pontos is a hazai előny, ám a harmadik negyed végén és a negyedik elején egy 15-4-gyel 5 pontra felzárkóztak a vendégek. Hazai oldalon ekkor Nagy Gergő (8 pont, 4 lepattanó) lépett elő, de a Békés tapadt a vendéglátókra, s a 36. percben 2 pontra feljött. A hajrában azonban már nem tudott ennél közelebb kerülni a hazaiakhoz, akiknél Horváth Márton (8 pont, 14 lepattanó, 3 eladott labda) és Siklós Olivér (8 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) is sokat tett a Budafok egy színvonalas, izgalmas mérkőzésen nehezen kivívott sikerért.

Vasas Akadémia - PVSK-Kronosz Kiadó 108-49

Fiataljai főszereplésével végig kézben tartva a mérkőzést aratott könnyed, fölényes győzelmet Sólyom Botond (18 pont, 5 lepattanó), Kelenföldi Domokos (16/3 pont, 6 lepattanó), Kovács Bálint (11 pont - 5/5 mezőnyből, 1/1 büntető -, 5 lepattanó), a játékot remekül szervező Moravcsik Áron (10/3 pont, 4 lepattanó, 12 gólpassz), Boros Márk (10 pont, 5 gólpassz) és Andrássy Géza (10-10 pont és lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével a Vasas. A tartalékos pécsi együttes legeredményesebb játékosa Riskó Dávid (9 pont, 4 lepattanó) volt, Rosic Uros 8/6 ponttal és 4 eladott labdával zárta a találkozót.

MEAFC-Miskolc - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 74-92

Az első negyed rendkívül pontos, hatékony támadójátékának köszönhetően hamar megnyugtató előnyt szerzett a Szabó Péter (23 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda)-Kovács Ádám (17 pont, 3 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda)-Madár András (15/3 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda, 5 gólpassz)-Völgyi Marcell (12 pont, 6 lepattanó)-Nebojsa Pavlovic (10 pont, 3 lepattanó) "ötösfogat" által "húzott" Veszprém. Bár a hazaiaknak elsősorban Lippai Szabolcs (17 pont, 4 eladott labda), Szanyi Róbert (13/9 pont) és Joseph Prophet (12 pont, 4 lepattanó) révén akadtak ígéretes, jó időszakai, a veretlen listavezető magabiztos győzelmét egy pillanatra sem tudták kétségessé tenni.

MTK Törökbálint - Nagykőrösi Sólymok KE 80-76

A végig szoros, kiélezett alsóházi rangadó 37. percében még 3 ponttal a Candido Fulvio (22 pont, 7 lepattanó, 2-2 blokk és eladott labda), Cristopher Viqueira (17/3 pont, 3 gólpassz) és Fehér Ádám (10/9 pont) eredményességére építő vendég együttes vezetett. Ekkor azonban egy 7-0-s roham formájában a hazaiak "döntő csapást" mértek ellenfelükre, s a Bihari Máté (29/3 pont, 9 lepattanó, 4-4 gólpassz, szerzett és eladott labda)-Jakab Péter (13/3 pont, 4 lepattanó, 8 gólpassz)-Berneczei László (9 pont, 6 lepattanó) trió hatékony játéka révén az MTK megszerezte első győzelmét.

Nyíregyháza Blue Sharks - Knipl Kft. Bonyhádi KSE 86-46

Az első negyedben Czura Attila (23/9 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) 14, a teljes Bonyhád viszont csupán 5 pontot szerzett, gyorsan eldőlt a találkozó. A nyíregyháza az első félidőben írd és mondd 9 pontot engedélyezett a Bonyhádnak, amelyből egyedül Somogyfoki Péter (14/6 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) jutott 10, rajta kívül viszont senki más nem jutott 5 pont fölé. A fölényes hazai sikerből Czura mellett még Bazsó Brúnó (23/15 pont, 10 lepattanó) és Kayel Locke (13 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) vállalt jelentős szerepet.

MAFC - Budapesti Honvéd SE 85-70

Az Eric Washington (24/6 pont, 3 lepattanó, 6 gólpassz)-Garamvölgyi Ákos (19/6 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz) kettős vezette MAFC az első félidőben megnyugtató, 19 pontos előnyt szerzett a fővárosi derbin, az örökrangadón. A harmadik negyed után már több, mint 20 pont volt a lepattanózást nagy fölénnyel, 53-38-ra megnyerő MAFC előnye. Az elsősorban Mucza Tamás (17/6 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) és Vincent Valerio (17/3 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) eredményességére építő Honvéd a negyedik negyedben "kozmetikázott" valamit veresége mértékén, de a magabiztos MAFC-diadalt nem tudta kétségessé tenni.

BKG-Príma SE - OSE Lions 60-73

17 percig szoros volt a találkozó, mondhatni úgy is: amerikai légiósa, Seth Berger (23/3 pont, 14 lepattanó, 3 gólpassz) versenyben tartotta a hazaiakat. A félidő hajrájában a Mohácsi Máté (22/3 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda. 6 gólpassz), a hajrában előlépő Joel Nshimba (11 pont, 7 lepattanó, 2 blokk), valamint Remy Christianson (10 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) vezette OSE egy 12-1-es rohammal 15 pontos előnyt szerzett szünetre. A második félidő jelentős részében tartotta 10 és 15 pont közötti előnyt az OSE. A záró etap elején elsősorban Nagy Botond (13/6 pont - 16 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda) villanásainak köszönhetően 10 ponton belülre került a BKG, de a szakasz közepén Nshimba vezetésével egy 7-0-lal eldöntötte a meccset, s elvette a BKG hazai veretlenségét az Oroszlány.

Tiszaújvárosi Phoenix KK - Alba Fehérvár 75-63

A pazar első negyedére, valamint a talán élete meccsét játszó Szilasi Bence (27/9 pont, 6 lepattanó), továbbá Gáspár Balázs (17/3 pont, 3-3 lepattanó, blokk és gólpassz, 5 eladott labda) és Szabó Norbert (15 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda) eredményességére építve a Tiszaújváros gyakorlatilag végig vezetve teljesen megérdemelt győzelmet aratott a Papp Iván (14/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda)-Takács Milán (12/6 pont, 5-5 lepattanó és szerzett, 7 eladott labda) kettős vezette fehérvári fiatalok ellen.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Concordia Motax KC Pápa 75-67

Félidőben még 5 pont előnye volt a Sonyák Béla (20/3 pont - 21 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 4 gólpassz)-Murai Gábor (16 pont, 10 szerzett, 4 eladott labda, 3 gólpassz)-Ryan Cook (8 pont - 11 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 9 gólpassz) trió vezette vendég Pápának. Szünet után a pontosabban játszó hazai alakulat Rátvay Tamás (20/9 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda), Papp Balázs (10 pont, 3 lepattanó) és Nagy Tamás (9/6 pont, 4 gólpassz) a maga javára fordította a találkozót. A győri sikerben jelentős szerepe volt annak, hogy bár a hazaiak sem dobtak túl jól távolról (5/22, 22,73%), mégis sokkal jobban, mint a kifejezetten gyengén triplázó (1/22, 4,54%) pápai legénység.

Óbudai Kaszások - DEAC U23 89-80

Ellentétes félidők mérkőzésén szünetben 15 pontos előnyük volt a Kozák Márton (22/9 pont, 6 lepattanó, 7 eladott labda, 8 gólpassz)-Tóth Bence (16/6 pont, 3 eladott labda, 6 gólpassz)-Opre Roland (12/3 pont, 10 lepattanó, 2 blokk) trió vezette debreceni fiataloknak. A harmadik negyedben egységes csapatjátékot bemutatva 1 pontra jött föl az elsősorban Ondima Olivér (23/9 pont, 5 gólpassz), az "izmos" dupla-duplát elérő Takács András (18/3 pont, 17 lepattanó), Van Der Meer Lóránd (14/3 pont, 3 szerzett labda), Bencsik Barnabás (14 pont, 4 eladott labda, 3 gólpassz) és Molnár Levente (10/6 pont - 11 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és eladott, 4 szerzett labda, 6 gólpassz) találataira építő Kaszások, amely a záró etapra is lendületben maradt, s a maga javára fordította a találkozót.

Vásárhelyi Kosársuli - Újpest-MT 99-64

A közelmúltban Baján bravúros győzelmet arató újpestiek Vida Zoltán (16/12 pont) és Surmann Gábor (12 pont, 3 gólpassz) eredményességére építve az első félidőben még jól tartották magukat. A második félidőben már egyértelműen a lepattanózást 44-26-ra nyerő, a Vas Péter (27/12 pont, 8 lepattanó)-Molnár Bence (23/6 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz)-Kelemen Balázs (17/6 pont)-Bálint Erik (12 pont, 9 lepattanó) kvartett vezette hazai gárda akarata érvényesült, amely végül fölényesen nyert.

EKE Eger KOK - KTE-Duna Aszfalt 80-61

Három negyeden át abszolút egyenrangú ellenfelei voltak az egri együttesnek a Nikola Vukicsevics (17/6 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda) és Molnár Dániel (17/3 pont 3 lepattanó, 5 gólpassz) ponterős játékára alapozó kecskeméti fiatalok. A záró etapot viszont sokkal jobban bírták a hazaiak, akik végül Máté Balázs (28/3 pont, 10 lepattanó) és Mészáros Bence (13/3 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz) vezérletével biztosan nyertek.