Női Euroliga: Simán verte görög ellenfelét a Sopron
02
2018
2018. november 2.  |  07:15
Simán verte görög ellenfelét a Sopron

A női Euroliga második fordulójában a magyar bajnok Sopron Basket a görög Olympiakoszt látta vendégül a Novomatic Arénában.

Crvendakics büntetőjével indult a találkozó, Johnson ziccerével azonban átvették a vezetést a vendégek (1-2). Eleinte fej-fej mellett haladtak a csapatok, 11-11 után viszont négy ponttal meglépett az Olympiakosz (11-15). Dupree kettese után már a Sopronnál volt a fór, de a görögök 19-19-nél újfent négy pontos vezetésre tettek szert (19-23). A negyed vége azonban a magyar bajnoknak sikerült jobban, 10-2-es futással zárták le a játékrész Turnerék (29-25).

Továbbra is szoros küzdelem zajlott a pályán, egészen 33-32-ig. Határ három pontot szerzett, majd Turner, Dupree és Dubei is elhelyezett egy-egy duplát a vendégek gyűrűjében, kétszámjegyűre hízott a soproni előny (42-32). Elkapta a fonalat a magyar együttes, gördülékenyen támadott, ennek köszönhetően tizenöt ponttal vezetett (51-36). Nikolopoulou triplájával zárult a félidő, 51-39-re vezetett Roberto Iniguez együttese.

Állandósult a tíz pontos különbség, az Olympiakosz nem tudott közelebb férkőzni a Sopronhoz. 57-46-nál Crvendakics nem hibázott távolról (60-46), a negyed végére egy fokozattal feljebb kapcsolt a magyar együttes, s már 68-51-re vezetett. Pavlopoulou ziccerével ért véget a játékrész (68-63).

A záró felvonás elején egy utolsó rohamra indultak a vendégek, Stamati és Pavlopoulou tripláival bejöttek tíz alá (68-59). Fegyverneky Zsófiáék azonban sikeresen hatástalanították a felzárkózási kísérletet, egyáltalán nem forgott veszélyben a győzelmük. Végül 85-69-re nyert a Sopron, ezzel megszerezte szezonbeli első Euroliga-győzelmét – írta a BB1.hu.

Sopron Basket - Olympiakosz 85-69 (29-25, 22-14, 17-14, 17-16)

Euroliga, B-csoport, 2. forduló
Novomatic Aréna

Sopron: Fegyverneky 5/3, Turner 19/3, Crvendakics 11/3, Zahui 4, Dupree 14. Csere: Salvadores 12/3, Dubei 11/6, Határ 9.

Az Olympiakosz legjobb dobói: Johnson 14, Thomas 12/6, Spyridopoulou 10/3.

Hét ponttal kapott ki a Szekszárd

Az Atomerőmű KSC Szekszárd az MBK Ruzomberok (Rózsahegy) vendégeként lépett pályára a FIBA EuroCup második körében.

6-0-val indította a találkozót a Ruzomberok, a Szekszárd első pontjait Mansaré szerezte meg. Kissé dekoncentráltan kezdett Zseljko Djokics együttese, ezt kihasználva 15-8-ra léptek meg a hazaiak. McCall vezérletével felzárkózott a Szekszárd, Jovanovics büntetőjével a vezetést is átvehette volna, de ez nem történt meg, Siksniute kosara zárta a negyedet (17-15). A második etapot sem kezdte jól a KSC, a hazaiak kilenc pontra növelték előnyüket (27-19). Eldebrink büntetői szakították meg a magyar kosárcsendet, erőre kapott a Szekszárd, s a nagyszünetre öt egységnyire csökkentette hátrányát (31-26).

A fordulás után hiába zárkózott fel két pontra a magyar együttes (35-33), utána több, mint négy percig képtelen volt betalálni, ez idő alatt a szlovákok 46-33-ra léptek meg. Kiss törte meg a csendet, McCall tripláját Studer 2+1-es akciója követte (46-41), végül 49-43-as állással jöhetett a záró felvonás. Ellenberg-Wiley duplájával ismét kétszámjegyű volt a differencia a felek között (53-43), de egy 6-0-s szakasszal rögtön ott volt a Ruzomberok nyakában a Szekszárd (53-49). Újfent megléptek a hazaiak (59-51), innen pedig már nem volt visszaút Gerebenéknek, 65-58-ra nyert a házigazda – írta a BB1.hu.

MBK Ruzomberok - Atomerőmű KSC Szekszárd 65-58 (17-15, 14-11, 18-17, 16-15)

FIBA EuroCup, H-csoport, 2. forduló
Sportova Hala Koniaren

A Ruzomberok legjobb dobói: Ellenberg-Wiley 20/3, Siksniute 17, Yatskovets 11/3.

Szekszárd: Studer Á. 5, Eldebrink 7/3, Gereben 8, Mansaré 2, McCall 20/3. Csere: Jovanovics 8/3, Theodoreán -, Bálint -, Kiss 8.

Lyonban szenvedte el második vereségét a Cegléd

A VBW CEKK Cegléd a Lyon ASVEL Féminin ellen lépett pályára a FIBA EuroCup I-csoportjában. Az előző körben szoros végjátékban egy ponttal, 82-81-re kaptak ki Gorjanácz Ágnesék a Kelterntől hazai pályán.

Jobban kezdte a találkozót a francia együttes, amely már 6-0-ra vezetett, ám a Cegléd egy 7-0-s periódussal átvette a kezdeményezést. Megrázta magát a Lyon, gyorsan fordított, Turcinovic triplájával 18-11-re vezetett, a negyed végére Kobolák kosarának köszönhetően csökkent a CEKK hátránya (18-13). A második etap is inkább a hazaiakról szólt, s bár a játékrész közepén felzárkózott kettőre a Cegléd, a nagyszünetre visszaállt az öt pontos differencia. Tanqueray hármasával 36-27 állt az eredményjelzőn, de a nagyszünetre sikerült közelebb férkőznie ellenfeléhez a magyar csapatnak (38-33).

A fordulás után sem változott a játék képe, a Lyon dominált, a Cegléd pedig futott az eredmény után. Sokáig tartották magukat Popovicsék, de a negyed közepén rákapcsoltak a hazaiak, Plouffe távolijával pedig tíz fölé hízott a különbség (53-42). Kezdett megtörni a CEKK, amelynek hibáit kihasználta a Lyon, s harminc perc után magabiztos fórra tett szert (60-44). A záró felvonás bár megnyerték Swanierék, de fordítani nem volt esélyük, végül 76-62-re nyert a Lyon, megszerezve ezzel első győzelmét a csoportban – írta a BB1.hu.

Lyon ASVEL Féminin - VBW CEKK Cegléd 76-62 (18-13, 20-20, 22-11, 16-18)