Női NB I: A BEAC nyerte a pesti rangadót
21
2018
2018. október 21.  |  09:25
A BEAC nyerte a pesti rangadót

A BEAC kezdte jobban a meccset, alig két perc alatt 6-0 állt a táblán, ki is kérte első idejét Nagy Dóra. Nem sikerült a vendégeknek rendezni a sorokat, sorra adták el a labdákat, nem sokkal később már 10-0 volt az állás. Az 5. percben az ex-BEAC-os Szabó Flóra szerezte meg az MTK első pontjait (10-2). Sokat cserélt a vendégek mestere, végül megtalálta a nyerő felállást, az MTK megkezdte a felzárkózást. Két perc alatt csináltak egy 0-9-et, és máris a BEAC nyakán voltak. Három pont maradt a különbség az első felvonás végére (15-12).

Lendületben maradt az MTK, és jobban kezdte a második negyedet, 5 gyors ponttal már náluk volt az előny (15-17). Visszavették az irányítást a hazaiak, 24-19-nél kikérte második idejét is vendégek szakvezetése. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, 28-28-nál ismét egál volt az állás, 20 percnyi játék után 33-32-re vezetett a BEAC.

Inkább a küzdelem, mintsem a szép játék dominált. A harmadik etapban meglógott Balogh Judit együttese, 51-42-vel fordultak a csapatok az utolsó 10 percre.

Az MTK csökkentette a távolságot, Hegedűs négy pontja révén (51-46). Állandósult a differencia, versenyben maradtak a vendégek. Egy perccel a vége előtt csak három volt közte (61-58). A hajrából a BEAC jött ki jobban, amely egy küzdelmes, hullámzó mérkőzésen megszerezte első győzelmét a bajnokságban – írta a BB1.hu.

ELTE BEAC Újbuda – MTK-Budapest 65-60 (15-12, 18-20, 18-10, 14-18)

Gabányi László Sportcsarnok, Budapest 300 néző

BEAC: Papp 16, Szabó D 20/6, Suppán 5, Mérész 12, Mandic 5. Cs: György, Beckley 7/3, Tóth.

MTK: Pusztai S. 2, Süle 6, Szeitl, Szabó F 16, Hegedűs 12. Cs: Koch 2, Czirják 11/6, Wéber 6, Bernáth 3/3, Baksa 2

A Győr sem tudta megállítani a Sopront

A volt soproni Krnjic és Dupree vívott egymással párbajt a találkozó elején. Aztán Fegyverneky és Zahui is betalált, 14-7-es soproni vezetésnél időt kért Orlando. Az első negyed végéig közelebb nem jutott a ZTE elleni kisiklását feledtetni kívánó Győr a bajnokhoz (19-10).

A második negyed Crvendakics duplájával kezdődött, majd Czank büntetőivel folytatódott, háromból kettőt dobott be (21-12). Török és Határ ellen is fújtak egy-egy sportszerűtlent, a Sopron kezdett egyre jobb formába lendülni, és elhúzni. A 11-2-es hazai rohamot Krnjic zárta le (38-25). A félidő hajrájában jelentős fordulat nem történt, így a szünetre 40-25-ös állással mentek pihenőre a felek.

Gray kosara nyitotta a második félidőt, a túloldalon Turner egy triplával jelentkezett. A Sopron tartotta a tempót, állandósult a különbség. 45-31-nél “befagyott” az eredményjelző, ismét Orlando kért időt. A holtpontról a hazaiak mozdultak el előbb, Dupree kosara után húsz pont volt a differencia (51-31). A harmadik etap végén Raksányi hosszú kosárcsendet tört meg, majd Gray is eredményes tudott lenni, 55-35-ös állással kezdődött a záró negyed.

Ebben Laklóthé volt az első kosár, amire Dubei felelt triplával. Egy kicsit leült a mérkőzés, nem csoda, hiszen a 36. percben 61-39 volt az állás. A megyei rangadó a vártnál simább mérkőzést hozott, ilyen arányban is megérdemelten nyertek a hazaiak – írta a BB1.hu.

Sopron Basket - CMB Cargo-UNI Győr 71-52 (19-10, 21-15, 15-10, 16-17)

Sopron, 900 néző
V.: Benczur, Farkas, dr. Mészáros

Sopron: Fegyverneky 4, Turner 11/9, Czukor 2, DUPREE 11, ZAHUI 11/9. Cs.: HATÁR 4, Salvadores 1, CRVENDAKIC 16/6, Dubei 9/9, Varga K. 2, Weninger.

Győr: Brown, Raksányi 2, Török 8/6, Spanou 4, KRNJIC 13. Cs.: Nagy D. 5/3, GRAY 11, Czank 7/3, Laklóth 2, Szabó P.

Harminchetet vert a Szekszárd a Vasasra

Az Euroliga-selejtező utáni hosszú utazás és fáradtság ellenére is a papírformának megfelelő, magabiztos győzelmet aratott Pasaréten az Atomerőmű KSC Szekszárd. Az Ifjúsági Olimpia miatt tartalékosan felálló Vasas második bajnokiját is elveszítette, korábban szintén egy élcsapattól, a Győrtől kapott ki (90-75-re).

Erica McCall 26 ponttal (9/10 mezőnyből), 7 lepattanóval és 4 labdaszerzéssel emelkedett ki – írta a BB1.hu.

Vasas Akadémia – Atomerőmű KSC Szekszárd 51-88 (10-22, 10-18, 21-23, 10-25)

Pasaréti út, 250 néző
V: Pozsonyi, Balogh, Győrfy.

Vasas: DOMBAI 16/6, Böröndy 6, Bach 7/3, Vukov 6/6, Karakasevics 4. Csere: HELJICS 12/6, Boros, Madár, Hizsnyik.

Szekszárd: Studer Á. 4, ELDEBRINK 9/3, GEREBEN 11/3, Bálint 8/6, MCCALL 26/3. Csere: Mansaré 8, THEODOREÁN 10/6, Jovanovics 5/3, Kiss 4, Studer Zs. 3/3, Vincze.

Pécsen nyert a DVTK

A rangadó előtt a hazaiak Sellei Dalmát köszöntötték, abból az alkalomból, hogy az aktív, élvonalbeli sportpályafutása lezárult. 7-0-val kezdett a Diósgyőr, melynek majdnem minden dobása célt ért az elején. Hiába kért időt Meszlényi Róbert, már 12-0 is volt az állás. A hazaiak csak három és fél perc elteltével találtak be. Az első negyedet végig uralták a borsodiak, tíz perc után 22-13-ra vezettek.

A folytatásban kezdett magára találni a pécsi együttes, egyre közelebb került a piros-fehérekhez, sőt rövid időre a vezetést is átvette. A DVTK azonban nem roppant meg, és a félidő végére rendezte a sorait (39-43).

A szünet után a DVTK újra ellépett ellenfelétől. Becsülettel próbálkoztak a baranyaiak, de ezúttal nem tudtak fordítani. A záró felvonást magabiztos, 11 pontos előnnyel várhatta Cziczás László együttese.

A negyedik negyedben sem tudott újítani a Pécs, így az idő múlásával már csak az volt a kérdés, hogy milyen különbségű lesz a kiválóan játszó vendégek győzelme. Ma nem lehetett megingatni az extra napot kifogó diósgyőrieket – írta a BB1.hu.

PEAC Pécs - Aluinvent DVTK 77-82 (13-22, 26-21, 15-22, 23-17)