Női NB I: Magabiztosan verte a Győr a Vasast, bajnokhoz méltóan kezdett a Sopron
30
Sep
2018
2018. szeptember 30.  |  21:55
Magabiztosan verte a Győr a Vasast

A bronzérmes Győr a Vasas Akadémia ellen, hazai pályán kezdte a 2018/19-es szezont. Sandro Orlando együttese - a 24 pontos Gray és a 19 pontig jutó Brown vezérletével - a papírformának megfelelően sima, tizenöt pontos győzelmet aratott.

Villámrajtot vettek a hazaiak, pillanatok alatt 8-2-re elléptek, de hamar egyenlített a Vasas. Egy darabig fej-fej mellett haladtak a csapatok, az első negyed után 24-20-ra vezettek Raksányiék.

26-25-nél már csak egy volt közte, 14-0-val aztán elhúzott a vendéglátó, 40-25-nél időt kért a Vasas. Hiába, innen már nem volt visszaút. A hazaiak annak is örülhettek, hogy saját nevelésű játékosuk, Baffy Fanni bemutatkozott az élvonalban, és első pontjait is megszerezte.

A második félidő elejét is nagyon megnyomta a Győr, négy perc után 59-40-re vezetett. Egy 6-0-ás Vasas-roham után időt kért Sandro Orlando, amire aztán lányai 9-0-ás rohammal feleltek, ezért a vendégek is időt kértek (68-46). A zárófelvonás előtt 74-54 állt a táblán.

Az utolsó felvonásban a Vasas kezdett jobban, két perc után egy 0-11-es vendégrohamot követően próbálta rendezni a sorokat Orlando mester (74-65). Gray törte meg a csendet, a büntető viszont kimaradt. Ez volt a 22 pontnál járó center első rontott dobása a meccsen. A különbség beállt 15 pont körülre, és már nem is változott a lefújásig. A Győr három hiányzóval – Nagy Dóra, Artemis Spanou és a távozó Melissa Brcaninovic – is magabiztos győzelmet aratott – írta a BB1.hu.

CMB CARGO UNI Győr - Vasas Akadémia 90-75 (24-20, 25-17, 25-17, 16-21)

Győr, 200 néző
V.: Praksch, Major, Horváth Cs.

Győr: Brown 19/12, Raksányi 7/3, Laklóth 2, Török 11/3, Gray 24. Csere: Baffy 3, Biczó -, Varga 15, Szabó P. -, Krnjics 5, Czank 4.

Vasas: Dombai 19/6, Bach 5, Varga 4, Karakasevic 12/9, Heljic 13/3. Csere: Hizsnyik -, Boros -, Budacsik -, Tóth F. 2, Smailbegovic -, Tóth O. 14, Vukov 6/6.

Bajnokhoz méltóan kezdett a Sopron

Az első negyedben még nem úgy tűnt, de a folytatásban aztán magához ragadta az irányítást, és magabiztos győzelemmel nyitotta a szezont a címvédő Sopron Basket, amely negyvenhat pontot vert a Ceglédre (még úgy is, hogy a lepattanócsatát elveszítette, és volt 16 eladott labdája).

A hazaiak a kezdés előtt az Euroliga-ezüstéremnek és a bajnoki aranyéremnek emléket állító zászlókat húzták fel a csarnokba, illetve búcsút vettek egykori játékosuktól, Zsovár Orsolyától – írta a BB1.hu.

Sopron Basket - VBW CEKK Cegléd 96-53 (22-23, 27-14, 29-8, 18-8)