NB I B: Veszprémi és bajai erődemonstráció, budafoki bravúr
16
Sep
2018
2018. szeptember 16.  |  18:20
Elkezdődött a férfi NB I B! A pénteki nyitó napon piros csoportban a Veszprém "hengerelt" a Nagykőrös ellen, a feljutó Budafok pedig bravúrgyőzelemmel kezdett Törökbálinton. A MEAFC 60 pont alatt tartva ellenfelét simán nyert Bonyhádon. A zöld csoport egyetlen nyitó mérkőzésén a Baja közel 50 pontos verést mért a Tiszaújvárosra. Szombaton két, az előző évadban még magasabb osztályban szereplő gárda is megkezdte szereplését. A piros csoportban a MAFC Békésen, a zöldben a Hódmezővásárhely Salgótarjánban aratott magabiztos győzelmet.

MTK Törökbálint - Budafok 72-74

Bár Nagy Szabolcs (13/3 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) triplájával 3-1-re a hazaiak vezettek, utána Tursics Krisztián (11/9 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda, 9 gólpassz) két triplájára építve egy 12-0-t "repesztett" a piros csoport újonca, a Budafok. Az első félidő folytatása Lados Erik (17/3 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda), illetve hazai részről Bihari Máté (18 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) dobópárbajának jegyében telt, vendég vezetés mellett. Szünet után budafoki részről Horváth Márton (10-10 pont és lepattanó) és Puszta Dávid (18/6 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz) lépett elő vezérré, a 27. percben már 13 ponttal vezetett a Budafok. Az MTK ezt követően a fonalat elkapó Bognár Mátyás (18/15 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) távoli találataira építve a hajrára ledolgozta hátrányát, de a végén az utolsó szó Puszta kosara formájában az újonc budafokiaké volt.

HOYA-Pannon Egyetem Veszprémi KE - Nagykőrösi Sólymok KE 117-55

Az első negyedben még hellyel-közzel tartotta a lépést a hazaiakkal, s 10 ponton belül maradt a Molnár Miklós (14/6 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda)-Mácsai Károly (11 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) kettős vezette Nagykőrös, ám a folytatásban a Sólymok meglehetősen szárnyaszegettekké váltak, s a hazaiak valóságos örömjátékot mutattak be. Veszprémi részről heten - Lógár Bence (18/3 pont, 7 lepattanó), Völgyi Marcell (18 pont, 4 lepattanó), Madár András (17/15 pont, 3 gólpassz), Kovács Ádám (14/3 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 6 gólpassz), Szabó Péter (14/3 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Nebojsa Pavlovic (14 pont, 5 lepattanó) és Kerkai Ákos (11/3 pont, 8 lepattanó) - is 10 pont fölé jutottak, igazi csapatjátéknak köszönhetően kezdték fölényes győzelemmel a szezont Mérész Csaba tanítványai.

Knipl Kft. Bonyhádi KSE - MEAFC-Miskolc 54-79

15 percig, ahogy mondani szokás, csak egy csapat volt a pályán: a szinte "lubickoló" Takács Dániel (32/15 pont, 6 lepattanó) vezérletével a második negyed közepén már közel 20 ponttal, 33-14-re vezetett a vendég miskolci gárda. Az első félidő hajrájában megtört a vendégek lendülete, egységes csapatjátékot bemutatva, egy 11-2-vel szünetig 10 pontra feljött a Bonyhád. A második félidő elején folytatódott a Takács-show, a harmadik negyed első felét 17-7-re nyerve a szakasz közepén 20 pontosra nőtt a miskolci előny. A harmadik negyed második felében Tömösváry Máté (12/3 pont, 8 lepattanó) és Pupp Bence (12 pont) révén ugyan kiegyenlítetté tette a játékot a hazai együttes, de a miskolciak - akiknél a nagy mezőnymunkát végző Tóth Viktor (11/3 pont, 9 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz) és Brugós Olivér (11/9 pont) is felnőtt a feladathoz - magabiztos győzelmét nem tudta megakadályozni.

Omnia Pub & Food Békés - MAFC 83-102

A kieső MAFC légiósa, Eric Washington (31/6 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett labda, 8 gólpassz) remeklésésre, továbbá Bordács Soma (19 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda), Misek Levente (15 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Csapai Péter (12 pont, 5 lepattanó) és Nagy Krisztián (10 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda) eredményességére építve, az első félidőben 63 pontot "vágva" kerek 20 pontos előnnyel térhetett pihenőre. Szünet után a Békés elsősorban a Danijel Krsztics (23/9 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz)-Boinitzer Dávid (16 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda)-Balog Gábor (13/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda)-Kertész Dániel (9 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 6 gólpassz) kvartett révén ugyan kiegyenlítette a játékot, de a nagy első félidei hátrány után már nem tudta szorossá tenni a meccset. Ebben jelentős szerepe volt a gyenge hazai (5/25, 20%) triplamutatónak, valamint az igen sok, 19 eladott labdának.

Bajai Bácska FKE - Tiszaújvárosi Phoenix KK 120-73

A nyáron a bedobó Jakab Péterrel, valamint a center Kővágó-Laska Márkkal erősödő bajaiak alapos erődemonstrációt tartva Jakab (28/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), Goldring Gergő (22 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Milos Vukicsevics (19 pont, 8 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), Kővágó-Laska (12 pont, 5 lepattanó), a dupla-duplával záró Nagy Dániel (11 pont, 10 gólpassz) és az ettől egyetlen ponttal elmaradó Pongó Martin (9/3 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda, 11 gólpassz) vezérletével valóságos gálaelőadással kezdte a szezont. Az előző évad meglepetéscsapata, a több kulcsjátékosát is elveszítő borsodi gárda túl sok ellenállást nem tudott kifejteni, Kiss Balázs (15/3 pont, 3-3 gólpassz és eladott labda) játszott igazán hatékonyan, rajta kívül még Gáspár Balázs (13/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 5 gólpassz) és Pöstyéni Zoltán (12/6 pont, 5 lepattanó) emelhető ki.

Salgótarjáni KSE - Vásárhelyi Kosársuli 70-85

Az első félidőben még a hazaiak tapasztalt horvát kosarasuk, Ivan Cubela (26/3 pont, 13 lepattanó, 6 szerzett, 4 eladott labda, 5 gólpassz), valamint a Piukovics fivérek, Bálint (13/9 pont, 3 lepattanó) és Patrik (10/6 pont, 3 lepattanó), továbbá Joó Tamás (12/3 pont, 8 lepattanó) jóvoltából tartották a lépést az A-csoportból kieső vásárhelyiekkel. Szünet után aztán "robbantott" az alföldi gárda, amely Vas Péter (17/12 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz), Varga Zalán (17/9 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Béres Nándor (13/9 pont, 3 lepattanó) és Molnár Bence (12 pont, 7 gólpassz) hatékony játékának köszönhetően, 27-8-ra nyerve a harmadik etapot eldöntötte az összecsapást a maga javára. A hazaiak 8 triplát dobtak be 40, a vendégek pedig 10-et 30 kísérletből.