08
Sep
2018
2018. szeptember 8.  |  20:35
Két nap híján egy évvel ezelőtt találkozott egymással a szerb és a magyar válogatott az isztambuli Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében. Ezúttal zárt kapuk mögött, edzőmeccsen csaptak össze egymással a felek. A mieinktől öten, az ezüstérmes hazaiaktól hárman maradtak hírmondónak az akkori keretből.

Hűséges új barátunk, a csarnok macskája természetesen, ahogy ígérte, itt volt, és élőben láthatta, ahogy Ruják András csapatkapitány felvezeti a mieinket, az NBA-ben szereplő Nemanja Bjelica pedig alig húsz másodperc után triplával megszerzi a vezetést az ellenfélnek. Hatalmas volt a fizikális és sebességbeli különbség a két csapat között, három perc után 12-2 volt az állás. A kissé rohanós első negyed után 24-9 állt a táblán.

[p]5-0-val nyitották a szerbek a második etapot, 29-9-nél már húsz volt közte, majd Horti egy szép horoggal szerezte meg első pontjait. A fiatal Somogyi bátran játszott, jól mozgatta a csapatot. Azt viszont nem lehetett mondani, hogy a szerbek félvállról vennék a találkozót, vért izzadtunk minden egyes kosárért, szívós, agresszív védekezést kaptunk, a dobóhelyzeteink zöme kiszorított helyzetből volt, gyorsan kellett reagálni, nem ehhez szoktunk hozzá. Az első félidőt Bogdanovics ziccere zárta (46-16).

Milutinov zsákolt egy nagyot 15 másodperc után, majd egészpályán letámadtak a szerbek. 19-0-át futott az ellenfél, a 23. percben 59-16-nál már több mint negyvenre rúgott a differencia. Szétdobtak minket Bjelicáék, Karahodzsics egy büntetője egy 30-0-s szériát tört meg (70-17-nél). Kalinics ziccerével ért véget a harmadik periódus (80-25).

Az utolsó negyedet csak eggyel veszítettük el, a tíz pontot is átléptük és húsz alatt is maradtunk. Néha egészen szép megmozdulásokat produkáltunk, a szerbek fölényes, megérdemelt győzelméhez persze kétség sem férhetett. Ilyen összeállításban ma ennyi volt a két csapat között, tanulóleckének jó volt – írta a BB1.hu.

Szerbia – Magyarország 99–43 (24–9, 22–7, 34–9, 19–18)

Belgrád, Alekszandar Nikolics Aréna, zárt kapus edzőmeccs

Szerbia: Bogdanovics 14/12, Jovics 13/3, Bjelica 15/6, Lucsics 10/6, Milutinov 12. Csere: Kalinics 6, Simonovics 2, Nedovics 14/6, Jelovac 2, Lukovics 2, Avramovics 6, Djokovics 3/3.

Magyarország: Ruják 4/3, Kovács P. 1, Benke 11/3, Eilingsfeld 4, Karahodzsics 7. Csere: Horti 2, Somogyi 5/3, Golomán 2, Filipovity 7/3, Takács -.