U17-es lány vb: Nagyon sima győzelemmel kezdtek a mieink
21
2018
2018. július 21.  |  16:12
Ma megkezdődött az U17-es lány világbajnokság Minszkben, a mieink az argentinok ellen nyitották a csoportkört.

A mérkőzés elején kicsit sokat kapkodtunk támadásban, és ez meglátszódott az eredményen is: Argentína Florencia Natalia Chagas és Candela Gentinetta vezetésével 9-2-vel kezdett az első három és fél percben. A magyar csapat első két kosarát ezen a vb-n Varga Alíz szerezte, és bár Tóth Franka a hetedik perc közepén még csak ötödik és hatodik pontunkat dobta, a támadásban teljesen megálló dél-amerikaiakra így is feljöttünk (9-6). Varga újabb duplája és Dombai Réka hármasa után vezettünk először a nyolcadik perc közepén (10-11). Varga és Dombai mellett Kovács Georgina is a gyűrűbe talált, egyértelműen mi irányítottunk a felvonás második felében, öt ponttal vezettünk 10 perc játékot követően (14-19).

A második negyed elején Chagas és Brenda Griselda Fontana kosaraival megint jobban kezdett Argentína (20-22), de ellenfelünk rohamai itt is megálltak a játékrész második felére, és a Vári Zita, Angyal Barbara, Kiss Angelika, Wentzel Nóra négyes vezetésével a 17. perc végére 15 pontra nőtt a mieink előnye (22-37). Egy argentin hármas után megint beindult a magyar henger, folyamatosan eredményesek tudtak lenni a mieink, több labdát is loptak a fizikálisan és fejben is egyre jobban fáradó argentinoktól, így Dombai a félidő utolsó percének kezdetén 20 pontosra hizlalta a két gárda közötti távolságot, ennyi volt a differencia a nagyszünetben is (27-47).

A fordulást követően Lucia Operto kezdett be nagyon, de a mieinknek mindenre volt válasza, Varga és Dombai kosaraival 24 pontra nőtt a különbség a 24. perc közepére (31-55). Egy argentin tripla és Varga sokadik kosara után mindkét csapat megállt a pontgyártásban, de nekünk már ez tökéletes volt ilyen állásnál, ráadásul a szűk kétperces kosárcsendet Kovács triplája törte meg (34-60). Fontana és Sofia Acevedo pontjaival próbált meg kapaszkodni Argentína, de a mieinknél Szirony Dorina és Horváth Réka is betalált - mindenki pályára került, és nem csökkent az előnyünk, ami 22 pont volt egy negyeddel a vége előtt (44-66).

A záró 10 percben sem nagyon változott a játék összképe. Az első félidőben összeszedett 20 pontos fórját nagyon magabiztosan tartotta válogatottunk, egy pillanatig sem volt esély arra, hogy a dél-amerikaiak akár csak látótávolságon belül kerüljenek. Chagas és Acevedo még megszórták magukat, de ez már nem változtatott a tényen, hogy a mieink fognak győzni. Szirony utolsó pillanatban dobott tempójával 85-61 arányban sikerült ezt megtennie Völgyi Péter együttesének, így a magyar válogatott egy rendkívül magabiztos sikerrel nyitotta az U17-es lány világbajnokságot.