3x3 Vb: Küzdelmes meccsen szoros vereség Kínától
12
2018
2018. június 12.  |  09:57
Bozóki közelijével indult a negyeddöntő, erre szinte rögtön feleltek a kínaiak. Medgyessy kétszer is eredményes volt, 3-1-re vezettünk másfél perc után. Kemény volt a játék, Bozóki szép centerezésével 4-2-re elléptünk, de jött a kínai szépítés. Kevés kosár esett, 5-nél utolérték a mieinket az ázsiaiak. Elérkeztünk a féltávhoz, Ruják ziccerével ismét vezettünk, de újfent azonnal válaszolt Kína, sőt a vezetést is átvették. Oda-vissza este a kosarak ebben az időszakban, 9-8-as kínai vezetésnél kettőt dobhattunk. Medgyessy egyet értékesített az egyenlítésért, az utolsó 3 percre 11-10-es ázsiai vezetéssel érkeztünk. Két büntetővel 13-10-re ellépett Kína, Medgyessy a legjobbkor dobott kettest. Másfél perccel a vége előtt 14-13 volt, kettőt dobhatott ellenfelünk. Mindkettő jó volt, az utolsó percnek 16-13-as hátrányban vágtunk neki. Sokadik ziccerünket hibáztuk, alig fél perc volt vissza. Medgyessy dobhatott kettőt, az elsőt értékesítette, a második kimaradt. Nem esett több kosár, a mieink küzdelmes meccsen 17-14-es vereséget szenvedtek, sajnos nem sikerült a legjobb négy közé jutás a manilai 3x3-as világbajnokságon.