Női Amatőr Nemzeti Bajnokság: Vasas-KO az éllovas Csata ellen
21
2018
2018. május 21.  |  10:00
"Nagyüzem" volt a múlt héten a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság rájátszásában. A felsőházban a Vasas 33 pontos verést mért az éllovas Csata csapatára, és ezzel "tömörödött" az élmezőny, érdekes végjátékra van kilátás. A középmezőnyben a diósgyőri második csapat három, az alsóházban a Kiss Lenke KS pedig két győzelmet aratott.

Női Amatőr Nemzeti Bajnokság

Az 1-9. helyért

Ajka-Cserpes Trudi - Csata DSE 65-92

Bernáth Réka (23/9 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz), Angyal Barbara (15/3 pont, 6 szerzett, 4 eladott labda), Boros Dorka (14 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) és Solymosi Noémi (13 pont, 7 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) vezérletével szünetig 31 pontos előnyt szerezve fölényes győzelmet aratott a Csata a lepatanózást 38-33-ra megnyerő, Balsay Rita (18 pont, 11 lepattanó, 5 eladott labda), Csikász Anna (16 pont - 17 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 elasott labda, 4 gólpassz) és Fabini Borbála (16 pont - 18 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és gólpassz, 5 eladott labda) vezette Ajka otthonában, amelyben Balsay Anna (3 pont - 6 mezőnykísérlet -, 13 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda, 7 gólpassz) végzett dicséretes mezőnymunkát.

ELTE-BEAC - Szegedi KE 73-52

Minden negyedet megnyerve - volt amelyet 1, akadt, amelyet 10 ponttal - a Szabó Dóra (15/9 pont, 6 lepttanó, 3 gólpassz)-Pusztai Petra (13 pont, 3-3 szerzett labda és gólpassz)-Gocsmann Ágota (10 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda) trió vezette címvédő magabiztos győzelmet aratott a Szeged ellen. A vendégek legjobbjai Jáhni Zsófia (20 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz, 2 blokk) és Tóth Cecília (10 pont - 11 mezőnykísérlet) voltak.

BKG DSE Szigetszentmiklós - TFSE 65-53

Három küzdelmes negyeden át fej-fej mellett haladtak a felek. Az elsősorban Ruttner Réka (15 pont, 10 lepattanó, 5 eladott labda, 6 gólpassz), Lantos Adrienn (11/9 pont, 4 lepattanó) és Shirian Fatima eredményességére építő hazaiak a záró szakasz első felében egy 10-0-lal eldöntötték a meccset a maguk javára. A TF-ből egyedül Varga Barbara (15 pont - 16 mezőnykísérlet) jutott 10 pont fölé. A szigetszentmiklósi sikerhez nagyban hozzájárult Czirják Noémi (4 pont - 9 mezőnykísérlet -, 5 eladott labda, 9 gólpassz) szervező játéka, a vendégektől Karlócai Julianna (6/6 pont - 10 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett, 3 eladott labda) mezőnymunkája dicsérhető.

Vasas Akadémia - Csata DSE 106-73

A remekül játszó Vasas Varga Alíz (23/3 pont, 6 lepattanó), az eredményessége mellett hatalmas mezőnymunkát is végző Dombai Réka (22/6 pont, 8 lepattanó, 6 szerzett, 4 eladott labda, 15 gólpassz), Mérész Beatrix (21 pont, 10 lepattanó, 5 gólpassz), Tóth Orsolya (19/3 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz) és Heljics Sara (12/3 pont, 9 lepattanó) vezérletével, a lepattanózást 48-34-re megnyerve jókora verést mért a Lelik Rékát ezúttal is nélkülöző, Angyal Barbara (20/6 pont, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Bernáth Réka (13/3 pont, 6 lepattanó) és Horváth Fruzsina (11/3 pont, 3 lepattanó) vezette éllovas Csata csapatára.

A 10-18. helyért

Széchenyi Kosárlabda Akadémia Győr - Aluinvent DVTK Miskolc U23 60-76

A kiegyenlített első szakaszt követően a Kiss Angelika (17 pont - 8/8 mezőnyből -, 4 lepattanó, 2 blokk)-Aldazabal Laura (15 pont 13 lepattanó, 3 szerzett labda)-Eperjesi Nóra (13 pont) hármas vezérletével a második szakasztól a diósgyőri fiatalok fokozatosan elhúzva győztek a Simon Anikó (13 pont, 10 lepattanó, 5 gólpassz) és Biczó Laura (12 pont - 15 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó) dupla-duplájára alapozó győri csapat otthonában.

ZTE NKK II - Dávid Kornél KA 56-79

A 22-11-re megnyert első negyed, valamint főként Laufer Gabriella (30 pont, 13 lepattanó, 3 eladott labda), Orsó Viktória (17 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda), Tamás Jázmin (12-12 pont és lepattanó, 3 gólpassz) és Fekete Csilla (11/3 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda, 10 gólpassz) eredményes és hatékony játéka révén a fehérváriak simán nyertek a Kovács Georgina (21/15 pont, 6 gólpassz)-Preisinger Boglárka (14/6 pont - 17 mezőnykísérlet) duó vezette zalaiak otthonában.

PINKK SE - Aluinvent DVTK Miskolc U23 56-68

A páratlan negyedekben egyértelműen irányítva a játékot Kiss A. (20 pont, 15 lepattanó, 3 blokk), Sikora Emőke (12 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz) és Kecskés Karina (10/6 pont, 3 gólpassz) hatékony játékára építő diósgyőriek biztosan győzték le a Benke Sára (24/3 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) és Zsilinszky Lilla (18/6 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda) vezette baranyai együttest.

DEAC DSI - Széchenyi Kosárlabda Akadémia Győr 60-76

Minden negyedet megnyerve - volt 8 és 2 pontos "szakaszgyőzelme" is - a győri együttes Baffy Fanni (15/9 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 3 gólpassz), Biczó L. (13 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Nagy Rebeka (12 pont, 4 lepattanó), Szirony Dorina (11 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) és Chroméj Hajnalka (10 pont, 3 eladott labda, 6 gólpassz) eredményessége révén biztosan nyert a Göttlinger Anna (15/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Gál Annamária (11/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) kettős vezette debreceniek otthonában.

Nyíregyházi Kosársuli - PINKK SE 87-68

A 25-13-ra megnyert első negyednek, továbbá főleg Papp Klaudia (28/18 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda), Takács Anna (20/12 pont) és Fekete Dóra (11 pnt, 4 lepattanó) ponterősségének köszönhetően, csaknem 50%-kal triplázva győzött biztosan a hazai együttes a Zsilinszky Lilla (30/6 pont, 9 lepattanó, 6 eladott labda), Raus Vivien (20/6 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda) és Benke Sára (12 pont - 13 mezőnykísérlet -, 7 lepattnó, 5 eladott labda) kosaraira alapozó PINKK ellen.

Aluinvent DVTK Miskolc U23 - Tatai SE 73-42

Minden negyedet megnyerve Sikora E. (16/6 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz) és Kiss A. (13/3 pont, 10 lepattanó) vezérletével a diósgyőri fiatalok fölényesen nyertek a Tata ellen, amelyből egyedül Takács Emese (17/6 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda) jutott 10 pont fölé.

PEAC-Pécs-Pingvinek - ZTE NKK II 87-56

Remek csapatjátékot játszva, minden negyedet megnyerve Szücs Réka (15/3 pont - 7/7 mezőnyből -, 7 lepattanó, 6 gólpassz), Sellei Dalma (14 pont, 4 lepattanó), Pucz Eszter (14 pont), Szücs Lilla (13/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 eladott labda) és Hegedűs Rebeka (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 4 szerzett labda) vezérletével simán verte a Vincze Virág (18/3 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda)-Liska Nikoletta (11 pont, 7 lepattanó)-Kovács G. (10/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és gólpassz) trió vezette egerszegieket.

Nyíregyházi Kosársuli - Tatai SE 66-48

Az első félidőt is irányítva, s a 20-7-re megnyert harmadik negyed, továbbá Takács A. (13/9 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz), Farkasinszki Orsolya (12 pont - 5/5 mezőnyből -, 8 lepattanó) és Fekete D. (12 pont, 7 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda) eredményessége révén a Nyíregyháza simán verte a múlt hét végét észak-keleti túrán töltő Tatát, amelyből ezúttal Gusztafik Lilla (13 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) dobott 10 pont fölött.

A 19-26. helyért

Kiss Lenke KS - FONTI Trans-Petőfi SE 88-79

Látványos, kosarakban gazdag mérkőzésen Opitz Petra (23/3 pont, 10 lepattanó (mind támadó), 3 szerzett labda), Mészáros Anna (17/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Szabó Enikő (17/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott, 4 szerzett labda, 6 gólpassz), Lajkó Dóra (10/3 pont, 3 lepattanó) és Orosz Anett (10 pont, 6 lepattanó) eredményes játéka jóvoltából a szünetig 12 pontos vezetést szerző Kiss Lenke KS a harmadik negyedben kis híján teljesen leadta előnyét. A Petőfi SE Kalocsai Dorina (19 pont, 6 lepattanó, 8-8 szerzett labda és gólpassz), Domokos Kinga (18 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz), Herendi Zsófia (16/6 pont, 4-4  lepattanó és eladott labda), Petró Ildikó (11 pont, 3 lepattanó) és Horváth Zsófia (10 pont, 11 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) vezérletével a záró etap előtt 3 pontra megközelítette a vendéglátókat. Ennek közepén döntetlenre álltaak a felek, ám a jelek szerint a nagy hátrány ledolgozása sokat kivett a baranyai hölgyekből, mert 73-73 uán egy 11-0-s rohammal eldöntötte a meccset a maga javára a KLKS.

MAFC - Kiss Lenke KS 83-91

A Kinizsi utcai házi rangadót a Hercze Szandra (25/6 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett, 4 eladott labda)-Horváth Enikő (24/15 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz, 2 blokk)-Fülep Csilla (12 pont, 7-7 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz)-Keszthelyi Nóra (11 pont, 3 lepattanó) kvartett vezette "házigazda" MAFC kezdte jobban. A két középső szakasz azonban egyértelműen az Opitz P. (24 pont, 16 lepattanó, 6 eladott labda), Mészáros A. (19 pont, 5 lepattanó), Szabó E. (14/9 pont, 4 szerzett labda, 7 gólpassz), Lajkó D. (14/6 pont, 4 lepattanó) és Nagy Andrea (11 pont) eredményességére alapozó Kiss Lenke Kosársuli csapatáé volt, amely 10. és a 30. perc közötti időszakot 50-27-re nyerve eldöntötte a derbit a maga javára.

ELTE Fortis - Szombathelyi Egyetem 46-65

Szabó-Haklits Zsuzsannát (31/21 pont, 7-7 lepattanó és eladott, 5-5 szerzett labda és gólpassz) nem tudták megállítani a hazaiak, ráadásul felnőtt mellé Plózer Petra (15 pont, 13 lepattanó) és Jakubovics Dóra (11/3 pont - 17 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 gólpassz), a gyengén dobó Molnár Anna (4 pont - 13 mezőnykísérlet -, 20 lepattanó, 3 gólpassz) pedig főszerepet játszott abban, hogy a vendégek 62-46-ra nyerték a lepattanó harcot, és magabiztos győzelmet arattak. Az ELTE Fortis csapatából leginkább Hizsnyik Dóra (14/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 4-4 gólpassz, szerzett és eladott labda), Martina Aho (12/6 pont - 15 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) és Varga Anna (12/6 pont) próbálta megnehezíteni a szombathelyiek dolgát - kevés sikerrel.