Férfi NB I B: A piros csoportba jutott a BKG-Príma SE
19
2018
2018. május 19.  |  12:40
Döntőbe és ezzel a piros csoportba jutott tiszaújvárosi sikerével a zöld csoportban a veretlenségét az alapszakasz után a rájátszásban is megőrző BKG-Príma SE, amely már feljutóként várja a vasárnapi Budafok-Salgótarján összecsapás győztesét a zöld csoport fináléjában.

Férfi NB I B

Piros csoport, az 5-8. helyért

Nagykőrösi Sólymok KE - Nyíregyháza Blue Sharks 71-60

A szoros első félidőt követően a másodikban Fulvio Candido (17 pont, 10 lepattanó), Tóth Viktor (16 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 6 gólpassz), Molnár Miklós (13/9 pont), Fehér Péter (10/6 pon t, 6 lepattanó) és Lakosa Ákos (10 pont, 6 lepattanó, 5-5 eladott labda és gólpassz) eredményes, hatékony játéka révén a Nagykőrös egyértelműen a Czura Attila (14 pont - 17 mezőnykísérlet -, 3 szerzett labda)-Bus Iván (10/3 pont, 4-4 szerzett labda és gólpassz)-Nagy Krisztián (10-10 pont - 16 mezőnykísérlet - és lepattanó) trió vezette szabolcsi alakulat fölé kerekedett. A Sólymoknak a Kék Cápák fölött aratott sikerében jelentős szerepe volt annak, hogy a hazaiak 55-33-ra megnyerték a lepattanócsatát.

A 13. helyért

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Vásárhelyi Kosársuli 84-96

A vendég vásárhelyiek a Szabó P. (21/12 pont, 3-3 lepattanó, eladott labda és gólpassz)-Vas Péter (21/9 pont, 8 lepattanó)-Béres Nándor (19/3 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz)-Gajic Nemanja (11/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) kvartett vezérletével a 31-22-re megnyert első negyeddel jelezték: szeretnék megnyerni a meccset és a sereghajtó pozíció elkerülésért rendezendő párharcot. A győriek a mezőny legeredményesebb játékosa, Puszta Dávid (30/6 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz), Nárai Bence (14/3 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Geiger Bálint (11 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz) és Marton Domsitz (10 pont, 5 lepattanó) eredményességére alapozva egy jó második negyeddel szünetig 4 pontra feljöttek. A záró etap közepéig szoros volt a meccs, akkor egy-egy Vas és Szabó triplára építve egy 8-0-lal ellépett a Vásárhely, amelynek a sikerében jelentős szerepe volt annak, hogy a vendégek 38-26-ra megnyerték lepattanóharcot.

A párharc állása: 1-0 a Vásárhelyi Kosársuil javára.

Zöld csoport, az 1-4. helyért

Tiszaújvárosi Phoenix KK - BKG-Príma SE 78-89

A 35. percig egy-két kisebb hullámvölgyet leszámítva kézben tartotta a meccset a veretlen szigetszentmiklósi gárda, amelyből ezúttal nem kevesebb, mint hat játékos - Halász Ákos (19/3 pont, 6 lepattanó), Tanács Attila (15 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda), Ruszlan Kakunov (14/6 pont, 5 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz), Kaluha Csaba (12/9 pont), Nagy Botond (12/3 pont, 6-6 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda) és Nagy Benedek (11/6 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett labda) - jutott 10 pont fölé. A hajrában, 15 pontos BKG vezetésnél a Piukovics Bálint (24/9 pont, 3-3 lepattanó, gólpassz, szerzett és eladott labda)-Szilasi Bence (15/6 pont, 3-3 lepattanó, gólpassz és eladott labda)-John Jackson (11 pont, 10 lepattanó, 3-3 gólpassz és blokk) trió vezette Phoenix "szárnyra kapott", s egy 11-0-lal 4 pontra felzárkózott. Ennél többre azonba nem futotta a hazaiaktól, a meccs egy 7-0-s vendég rohammal ért véget.

A BKG tehát megnyerve elődöntőjét az egész NB I B első döntőse. A szigetszentmiklósiak azzal, hogy beverekedték magukat a zöld csoport fináléjába, feljutottak a piros csoportba, emellett ellenfélre várnak a csoport döntőjében. Hogy kivel küzdenek meg Tanácsék a zöld csoport bajnoki címéért, az vasárnap este derül ki Budafokon, az 1-1-re álló Budafok-Salgótarján párharc mindent eldöntő, harmadik összecsapásán.

A párharc végeredménye: 2-0 a BKG-Príma SE javára.

Alba Fehérvár - Óbudai Kaszások 105-76

A sereghajtó pozíció elkerüléséért zajló párharc első meccsén minden negyedet megnyerve Polster Attila (20/12 pont, 3 lepattanó), Takács Milán (17/6 pont, 4 szerzett labda, 3 gólpassz), Papp István (17/3 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz) és Joel Nshimba (17 pont, 9 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) ponterős játékára építve a fehérvári fiatalok fölényes győzelmet arattak. Az óbudaiaktól Szántó Dániel (19 pont, 7 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz), Szóráth Gergely (16/3 pont, 7 eladott labda) és Molnár László (10 pont, 3 lepattanó) próbálta leginkább megnehezíteni a fehérvári fiatalok dolgát.

A párharc állása: 1-0 az Alba Fehérvár javára.