A Szekszárd az első döntős a női kupában
24
2018
2018. március 24.  |  17:55
A bajnokságban jelenleg második Szekszárd kapta el hamarabb a fonalat, 4-0-val kezdett Zseljko Djokics együttese. A nemrég edzőváltáson áteső győrieknél sokáig csak Fields és Goree volt eredményes, 16-16-os döntetlennel zárult az első negyed. A folytatásban is fej-fej mellett haladtak a csapatok, ám annyi változás történt, hogy fordítottak a fehér mezesek, a félidőben 36-33 állt az eredményjelzőn.

A szünet után egy darabig még a Győrnél volt az előny, de aztán eggyel magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a tolnai csapat, a harmadik negyedben kiharcolt előny pedig döntőnek bizonyult. Az alapszakasz-elsőségre hajtó Szekszárd egy 11-0-s széria után 57-48-ra vezetett. Izgalmasan alakult a hajrá, 68-71-nél még visszajött a meccsbe Laklóth kosarával a Győr, ám Studerék rutinosan lehozták a végjátékot.

Az idei szezonban tehát ötből ötször a KSC Szekszárd került ki győztesen a két csapat találkozóiból, a tavalyi kiírás bronzérmesének, a Győrnek idén is marad a „kisdöntő”. A szekszárdi csapat pedig fennállása során először jutott be a Magyar Kupa fináléba, ahol ellenfele a Sopron-Diósgyőr mérkőzés győztese lesz. A holnapi mérkőzést egyébként 18 órától az M4 Sport TV élőben közvetíti – írta a BB1.hu.

CMB CARGO UNI Győr – Atomerőmű KSC Szekszárd 70-77 (16-16, 20-17, 12-24, 22-20)