14
2018
2018. március 14.  |  21:42
Turner parádézott, története során másodszor jutott négy közé a magyar csapat.

A hazai, 60-55-ös veresége után a Sopron hatalmas bravúrgyőzelmet aratott Törökországban (78-72), így ma este jöhetett a mindent eldöntő, harmadik összecsapás.

Crvendakics révén 4-0-val kezdett a Sopron, a vendégek első pontjait Vaughn szerezte. Mindkét fél nagyon koncentráltan játszott, hol a magyar együttes, hol pedig a Fener vezetett. Két perccel a negyed vége előtt két gyors triplával 18-13-ra lépett meg a Vaughn vezette török csapat, végül 21-17-es Fenerbahce vezetéssel ért véget a játékrész.

Nem született sok pont a második etapban, inkább a küzdelem dominált. Turner duplájával a Sopron magához ragadta a kezdeményezést (24-23), meglépni azonban nem tudott. Fej-fej mellett haladt előre a két csapat, Turner tempójával pedig kialakult a 33-31-es félidei eredmény.

Kezdte átvenni a Sopron az irányítást, Milovanovics hármasával 41-33-ra lépett meg. Próbált zárkózni a Fener, egyszer meg is közelítették Turneréket négy pontra (41-37), azonban nem sokkal később már kétszámjegyű volt a differencia (47-37), végül 52-43-as állással következhetett a záró felvonás.

A magyar együttes még egy fokozattal feljebb kapcsolt, a védekezése kiválóan működött, ezt bizonyítja a három kapott pont is. A különbség csak nőtt és nőtt, a lényegi kérdések pedig eldőltek a végjátékra. 67-46-os győzelmet aratott a Sopron, ezzel bejutott az Euroliga Final Fourjába, ami óriási siker - írja a Bb1.hu

Sopron Basket - Fenerbahce 67-46 (17-21, 16-10, 19-12, 15-3)