2008
U18-as női kosárlabda válogatott
2008. július 9.  |  14:08

Másodszor is legyõzte U-18-as nõi kosárlabda-válogatottunk Németország legjobbjait felkészülési mérkõzésen. A hétfõi, tizenöt pont különbségû diadal után kedden szorosabb volt a végjáték, fiataljaink 63-59-re gyõztek.

Az elõzõ napi magabiztos gyõzelem után kedden délelõtt idegesen kezdtek a mieienk, a meccs elején a németek vezettek.

Ahogy megnyugodtak fiataljaink, néhány szép akcióval fordítottak, sõt meg is ugrottak, a félidõben tenisz-eredmény virított az eredményjelzõn, 40-30.

A harmadik negyedben a nõi kosárlabdázás küzdõ jellege domborodott ki, ami nagyon cizellált megfogalmazása a mindkét csapat által elkövetett rengeteg rossz dobásnak, eladott labdának.

A záró szakasz elején már tizenöt ponttal, 61-46-ra vezettek legjobbjaink, a meccs végén azonban a magyar csapat cserejátékosai sorra adták el a labdákat.

A németekrõl pedig köztudott, hogy sosem adják fel, agresszív letámadásukkal több labdát szerezve, így szorossá tették a meccset, de fordítani nem tudtak.

NÕI KOSÁRLABDA, U-18

Magyarország-Németország 63-59 (23-17, 17-13, 10-8. 13-21)

Sopron, 100 nézõ.

Magyarország: Tamis 2, RUJÁK 16, BÁLINT 13/3, Horváth L. 7, KOVALCSIK 8. Cs: Raksányi 8, Sipos 2, Hajdu 2, Kulcsár 2, Fehér 2, Gyõri 1. Szövetségi kapitány: Horváth József.

Horváth József: - Az elsõ mérkõzésen nyújtott jó játék után fáradtabban mozogtak a lányok az agresszív, szimpatikus német csapat ellen. A mai a meccsen mindenkinek igyekeztünk bõven lehetõséget adni.