(21-20, 23-25, 15-15, 14-12)
Játékvezetők és MKOSZ ELLENŐR:
Cziffra Csaba, Rácz Zsolt Róbert, dr. Mészáros Balázs (Bernáth András)

Hazai edző nyilatkozata
Forray Gábor : Gratulálok mindkét csapatnak és a szurkolóknak is. A tv nézők a semlegesek is egy jó meccset láthattak. Happy End volt a végén szerencsére számunkra. Az a gond, hogy nem tanulunk a saját hibáinkból, nem lehet így védekezni, ahogy mi csináljuk, 2-3 mérkőzés óta az első félidőben kapunk 40-50 pontot, majd a másodikban 20 körül. Az első félidőben a 45 pontból 30 pont ziccer dobásból, vagy a közeli helyzetből volt. Bebizonyította a második félidő, hogy oda kell állni férfi módjára keményen, akkor lehet hibára kényszeríteni az ellenfelet és labdát szerezni. Amíg nem változik a védekezésünk mindig lesz. Most is vert helyzetből álltunk fel, ez nem is kérdés, de a Sopron simán nyerhetett volna. Nem tudom, de lehet, hogy a menedzsment célja ez, hogy megtöltse a csarnokot. Kellenek a szoros drámai meccsek a nézők miatt. Viszont mi nem vagyunk tele sztárjátékosokkal, hogy ezt megengedhetjük magunknak, nem fogjuk tudni megnyerni mindig az ehhez hasonló meccseket.

Vendég edző nyilatkozata
Sabáli Balázs : Gratulálok, hozzájárultunk a győzelemhez azért. Első félidőben mindkét csapat védekezésével gond volt. A második félidőben megváltozott a játék képe. 11 labdát eladtunk, amiből sok indítás utáni pontot kaptunk. Supola leültetése után (pihentetni kellett) a végjátékban nem jöttünk ki jól, kiegyenlített a Kecskemét. Egy végjátékot nem lehet így befejezni, meg kell próbálni faultot kihozni. Fiatalok még a légiósaink 5-ből 3, több hasonló mérkőzés kell még nekik tapasztalat szerzés miatt, ebből tanulni fogunk, és saját malmunkra hajtjuk a vizet.

Hazai játékos nyilatkozata
Molnár Márton : Rosszul védtük az első félidőben a pick and rollokat. Nagyon kiegyenlített volt a mérkőzés, nem játszottunk jól az első félidőben. A lényeg a győzelem volt sok sikert a Sopronnak a továbbiakra.

Vendég játékos nyilatkozata
Dénes Gábor : Gratulálok, 1 labdás mérkőzésen megérdemeltem nyert a Kecskemét. Mindent megtettünk, sokáig vezettünk, szoros volt a mérkőzés. Sok kosár esett az első félidőben, mivel a védekezés nem volt túl erős. Változott a csapat képe a második félidőre, a legeredményesebb jétékosokon próbáltunk jobban védekezni, meg el is fáradtak természetesen. Volt bennünk annyi, hogy nyerjünk, sokáig hittünk is benne, az utolsó pár percen múlt. Egyszerű hibákat vétettünk az utolsó pár percben, amit egy ilyen egy labdás meccsen visszaüthet.

Stat download
JÁTÉKOS K. P. Közeli Középtáv Távoli Összes Büntető Lepattanó Labda Fault Gp Blokk VAL Idő +/-

Dániel
Összesen 5 73 10 20 50 12 19 63 6 21 29 28 60 47 11 16 69 20 9 29 10 8 19 20 14 1 3 102 200

Bence
VAL=Dobott pont+lepattanók+szerzett labda+gólpassz+kiharcolt fault+blokk-eladott labda-rossz dobás