Légiós körkép: Hangáék tovább menetelnek
17
2021
2021. október 17.  |  19:03
A múlt héten kisebb sérülést szenvedő Hanga Ádámmal a soraiban játszott hét közben a Real Madrid az Euroligában. Először az AS Monacót verte a királyi gárda 94-86-ra, miután közel 20 pontos előnyt épített ki magának az első negyedben. Hanga 17 és fél perc alatt 9 pontig, 4 pattanóig és 2 gólpasszig jutott, 12 VAL-jával ott volt a madridiak legjobbjai között. Ezt követően a Real kifejezetten simán, 88-65-re verte a Panathinaikoszt, szintén hazai pályán. A magyar klasszis 5 perc alatt is kiosztott 2 gólpasszt és leszedett egy pattanót. A Real 3-1-gyel áll jelenleg Európa első számú klubsorozatában. A mai nap során az eddig kifejezetten jó Río Breogán volt az ellenfél a spanyol élvonalban, de ezt az akadályt is leküzdötte a Madrid (71-79), így 6-0-val továbbra is ott van az élen a szintén hibátlan Barcával együtt - Hanga nem játszott ezen az összecsapáson.

Az ACB Liga ezen a héten nem a magyar játékosokról szólt. A Joventut Badalona 79-73-ra kikapott a Morabanc Andorrától saját közönsége előtt, így 3-3-mal áll - Maronka Zsombor 4 perc alatt 1 pattanót jegyzett. A Monbus Obradoiro komoly pofonba szaladt bele a UCAM Murcia vendéglátójaként (70-104), így mindössze 2-4-es mutatója van - Filipovity Márkó 3 percet töltött a pályán, nem szerzett pontot ez idő alatt.

Japánban a Niigata Albirex a Levanga Hokkaido vendége volt a hétvégén két mérkőzés erejéig. Mindkét találkozót a hazaiak nyerték, előbb 88-75, majd 72-69 arányban, így a Niigata mérlege 2-4-re módosult ebben az idényben. Rosco Allen az első meccsen 12 pontig, 6 pattanóig és 3 gólpasszig (15 VAL) jutott, ma pedig 16 pont és 7 pattanó (12 VAL) került a neve mellé.