Az NKA Pécs csapata az idei fiú junior országos bajnok
30
2021
2021. május 30.  |  21:55
A mai napon megtartották a fiú junior országos bajnokság A döntőjének helyosztóit.

A hetedik helyért megrendezett összecsapáson az Ivkovic Milán (24 pont, 6 pattanó), Tóth Barna (23 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda), Velkey Géza (20 pont) és Mári György József (8 pont, 6 pattanó) vezette Kecskeméti KA kezdett jobban, a félidőben 13 ponttal vezetett (48-35). A fordulás után sokat javult a Paár Márk (36 pont, 7-7 pattanó és eladott labda, 8 gólpassz), Eric Edward Cohill (21 pont, 6 pattanó) és Antalics Dániel (12 pont) fémjelezte Kaposvári SI játéka, a Somogy megyei alakulat vissza is tudott kapaszkodni ellenfele nyakára. Fordítania azonban nem sikerült Szőke Balázs együttesének, a Kecskemét pedig tisztes távolságban tartotta ellenfelét a végjátékban, így győzött, és megszerezte a 7. helyet (93-87).

Az ötödik helyért rendezett meccsen a Csendes Péter (17 pont, 9 pattanó, 8 gólpassz), Hajnal Kristóf (14 pont, 7 pattanó) és Nyikos Barnabás (8 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) húzta Soproni Sportiskola KA/A 24-7-tel nyitotta az első negyedet, és itt megszerzett előnyéből végig jól gazdálkodva győzött (68-58). A Takács Zsolt (16 pont, 4 pattanó, 3-3 blokk, szerzett és eladott labda), valamint Horváth Natan (9 pont, 14 pattanó) vezette FALCO-Vulcano Energia KC Szombathely/A küzdött, harcolt, miután nagy hátrányba került, de nem tudta kompenzálni az első 10 perc kihagyásait.

A bronzmeccset óriási hullámzások jellemezték. Az első felvonást követően 6 ponttal még a Pafféri Péter (18 pont, 4-4 pattanó és gólpassz), Kerti Patrik Bende (9 pont, 10 pattanó), Hajdu Péter Márton (21 pont, 4 szerzett labda) és Simonics Olivér Márk (9 pont) vezette Zsíros Akadémia Kőbánya/A állt jobban (21-15). Félidőben aztán már a leginkább Bartha Zsomborra (16 pont, 12 pattanó), Várszegi Ádámra (20 pont, 6 pattanó) és Kelemen Ádámra (11 pont, 11 pattanó) építő Vasas Akadémia/A vezetett 6 egységgel (36-42), de a záró 10 perc előtt megint a házigazda állt jobban (57-54). Az utolsó negyedben is váltva vezettek a csapatok, a végén pedig Lakatos Máté utolsó másodperces triplája döntött a Vasas javára, amely 72-71-es sikerével harmadik lett.

A fináléban két és fél negyedig az történt a pályán, amit a Schmera Gergely (25 pont, 18 pattanó), Pifkó Bálint (22 pont) és Meszlényi Róbert (16 pont, 6 gólpassz) fémjelezte NKA Pécs/A akart. A mecsekaljaiak végig előnyben játszottak, és a 26. percben 21 pontos fórba voltak (38-59). Itt mintha kicsit megnyugodtak volna, kevesebb mint egy negyeddel később ugyanis már csak 3 pont volt a különbség (63-66). A leginkább Kovács Ákos Bence (27 pont, 14 pattanó, 9 eladott labda) és Ságodi Róbert (10 pont, 6 gólpassz) játékára építő DEAC Kosárlabda Akadémia nagyot harcolt, hogy visszajöjjön a meccsbe. Ezt követően azonban jött egy 6-0-s pécsi roham, innentől kezdve pedig a hajdúságiak már nem tudtak igazán közel kerülni ellenfelükhöz. Győzött, és ezzel országos bajnok az NKA Pécs/A!