A Zsíros Akadémia Kőbánya/A végzett az első helyen a fiú serdülő B döntőben
09
2021
2021. május 9.  |  13:50
Ezen a héten, kedd-csütörtök-szombat ritmusban lejátszották a fiú serdülő országos bajnokság B döntőjét is, ahol a 9-16. helyezett csapatok vetélkedtek egymással.

Az első negyeddöntőben a 13 ponttal megnyert második negyedre, illetve leginkább Szabados Zétény (17 pont, 14 pattanó, 3-3 blokk és szerzett labda) teljesítményére alapozva a Nyíregyházi Sportcentrum 10 pontos sikert aratott az Oleár Ákos (27 pont, 6 pattanó) vezette MEAFC-Jezsuita ellen (57-67). A második negyeddöntőben végig jobban játszott, de főleg a harmadik negyedben dominált a Demeter Levente (24 pont, 11 pattanó), Lautner Erik (15 pont, 8 pattanó) és Majsai Dávid (9 pont, 6 pattanó) húzta Zsíros Akadémia Kőbánya/A, így végül simán győzött (91-66). A Szolnoki KA/A legjobbjai Nagy Ákos (20 pont, 4 pattanó) és Szabó Zoltán (17 pont, 6 pattanó) voltak ezen a meccsen.

A Bánóczky Bence (8 pont, 5 pattanó, 9 szerzett labda) és Rybárik Máté (8 pont, 6 pattanó) mellett is több hasznos produkcióra építő Bajai Bácska FKE/A a két páros negyedet uralta a Szombathelyi Sportiskola KA/A ellen (60-39). A nyugat-magyarországi együttesnél Horváth Roland Péternek (14 pont, 7 pattanó, 7 eladott labda) kevés segítsége akadt. A Kecskeméti KA/A pedig a 30-10-es első negyedével alapozta meg végül rendkívül biztos sikerét a Lázár Levente (13 pont, 12 pattanó), Gera Viktor (15 pont, 11 pattanó), Füleki Botond (6 pont, 13 pattanó, 5 szerzett labda), Pataki Sándor (14 pont, 7 pattanó), Rácz Gábor (7 pont, 5 pattanó, 6 gólpassz), Asztalos Miklós (10 pont, 9 pattanó) hatosfogat vezetésével. A Dávid Kornél KA/A leghasznosabb játékosa Márton Benedek volt (13 pont, 9 pattanó, 4 eladott labda) a negyeddöntőben.

Az 5-8. helyért rendezett keresztjáték első mérkőzésén a félidőben még a Lőrincz Gergő (18 pont, 7 pattanó) és Boros Márk (11 pont, 4 pattanó) húzta Szolnoki KA/A vezetett (23-34). A fordulás után azonban leginkább Burony Bálint (15 pont, 16 pattanó), Kiss Flórián (20 pont) és Oleár Ákos (14 pont, 9 pattanó, 4 gólpassz, 8 eladott labda) révén átvette a találkozó irányítását a MEAFC-Jezsuita, amely végül győzött is (61-53). A Szombathelyi Sportiskola KA/A Horváth Roland Péter (25 pont, 6 pattanó, 5 eladott labda), Horváth Gergő (13 pont, 7 pattanó, 5 szerzett és 4 eladott labda), illetve Tóth Dávid Benedek (10 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz) vezetésével 19-6-ra nyerte a Dávid Kornél KA/A elleni első negyedet. A második felvonást azonban 19-4 arányban hozta a Márton Benedek (37 pont, 12 pattanó) vezette székesfehérvári alakulat (23-25). A fordulás után végig szoros volt a meccs. A negyedik negyed elején még a Dávid Kornél KA/A lépett meg pár ponttal, az utolsó percre viszont döntetlennel fordultak a felek. Tóth Dávid Benedek büntetőjével előnybe kerültek a szombathelyiek, de Márton Benedek duplája döntött végül a fehérváriak javára (56-57).

Az első elődöntőben egy negyed után egyetlen ponttal még vezetett a Szabados Zétény (17 pont, 12 pattanó) vezette Nyíregyházi Sportcentrum (16-15). Ezt követően azonban végig jobban játszott a Demeter Levente (14 pont, 6 pattanó), Pelle Péter (9-9 pont és pattanó) és Boronyai Dániel (12 pont, 4 szerzett labda) fémjelezte Zsíros Akadémia Kőbánya/A, amely végül magabiztos sikert aratott (50-70). A másik elődöntőben a két páros negyedet egyaránt 16-8-ra nyerte a Dudás Mirkó Alexander (15 pont, 7 pattanó, 4 szerzett labda), illetve Füleki Botond (12 pont, 10 pattanó, 4 szerzett labda) vezette Kecskeméti KA/A, és mivel a másik két felvonást csak minimális mértékben veszítették el a kecskemétiek, bejutottak a fináléba (41-54). A Matolcsi Tamás (9 pont, 6 pattanó), Pauna Péter (14 pont) és Rybárik Balázs (2 pont, 11 pattanó) vezette Bajai Bácska FKE/A harcolt, küzdött, de nem tudott nyerni.

A Lőrincz Gergő (16 pont, 6 pattanó) és Nagy Ákos (23 pont, 4 pattanó) vezette Szolnoki KA/A 30-12-re nyerte a hetedik helyért rendezett összecsapás második negyedét, ezzel meg is alapozta későbbi sikerét (70-62). A Szombathelyi Sportiskola KA/A két legjobbja Horváth Roland Péter (30 pont, 6 pattanó, 5 eladott labda) és Horváth Gergő (7 pont, 9 pattanó, 4 gólpassz) voltak. Az ötödik helyért rendezett találkozón a Burony Bálint (18 pont, 11 pattanó) és Oleár Ákos (8 pont, 11 pattanó, 10 gólpassz, 6 eladott labda) vezette MEAFC-Jezsuita egy negyed után még vezetett (20-15). A harmadik negyed végére 7 pontos előnyt épített ki magának a Dávid Kornél KA/A, méghozzá leginkább Márton Benedek (29 pont, 8 pattanó), Budai Bálint (12 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) és Jecs Merse Imre (11 pont, 4 pattanó) révén (49-56). A miskolciak nem adták fel, a negyedik negyed közepén 66-62-re, a vége felé pedig 68-66-ra is vezettek. A végjáték és ezzel az ötödik hely azonban a fehérvári alakulaté volt (68-75).

Szinte végig rendkívül szoros találkozón a Szabados Zétény (19 pont, 22 pattanó) vezette Nyíregyházi Sportcentrumnál volt a legtöbbször az előny a bronzmeccsen. A Mezőfi Péter Csaba (10 pont, 6 pattanó) és Rybárik Balázs (2 pont, 8 pattanó, 7 blokk) vezette Bajai Bácska FKE/A Pauna Péter duplájával vezetett a negyedik negyed elején (39-40). Ezt követően viszont visszaállt a minimális nyíregyházi előny, és győztek is Szabadosék, megszerezve ezzel a B döntő harmadik helyét. A fináléban a 36-11-es első negyed után egyoldalú volt a küzdelem: végig irányított a Demeter Levente (19 pont), Lautner Erik (13 pont, 4-4 gólpassz és szerzett labda), Boronyai Dániel (10 pont), Horváth Bernát (12 pont), Stumpf Milán (6 pont, 8 pattanó) és Lányi Zalán Lóránt (6 pont, 5 pattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda) vezette Zsíros Akadémia Kőbánya/A, amely izgalommentes mérkőzésen győzött, megnyerte a B döntőt, és megszerezte az országos 9. helyet (90-58). A Kecskeméti KA/A együttesében Kenderes István (13 pont, 8 pattanó), Füleki Botond (13 pont, 10 pattanó, 4 gólpassz, 6 eladott labda) és Lázár Levente (8-8 pont és pattanó) voltak a legjobbak.