Férfi NB I B: MAFC-bravúr Nyíregyházán, újpesti siker a zöld csoport rangadóján
16
2021
2021. március 16.  |  10:15
Folytatta remek szereplését, s óriási bravúrt végrehajtva az alapszakaszt már megnyerő Nyíregyháza otthonában is nyerni tudott a MAFC az NB I B piros csoportjában. Kulcsjátékosai visszatérése után újra győzött a BKG együttese: az "áldozat" a hétközi "dobóversenyt" megnyerő Veszprém volt. A Vasas "szétdobta" a MEAFC-ot, a Honvéd későn kapcsolt az NKA Pécs otthonában, a Baja pedig hétközi veszprémi veresége után odahaza a Salgótarján ellen javított. A zöld csoport rangadóján a Hódmezővásárhely a harmadik negyed közepéig tartotta a lépést az Újpesttel, az Óbuda simán nyert a SMAFC otthonában, az alsóházi rangadót pedig a Tiszaújváros nyerte az Eger ellen.

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - Bajai Bácska FKE 113-106

Az óriási dobópárbajt hozó találkozó szünetében 59-54-re még a szinte kizárólag Jakab Péter (43/21 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz, 54 VAL), Pongó Martin (19/9 pont, 4 gólpassz), Milos Vukicsevics (19 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz) és Goldring Gergő (13 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz) találataira támaszkodó vendég bajai gárda vezetett. Fordulás után sem lassítottak a csapatok, folytatódott a "dobóverseny". Ekkor azonban már a hazaiak játszottak pontosabban, és végül a Madár András (38/24 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz, 44 VAL)-Szabó Péter (28/12 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz)-Futó Balázs (19 pont, 3 lepattanó)-Szűcs Péter (14/6 pont, 3 eladott labda)-Orgona Gergő (12 pont, 14 lepattanó) ötös vezetésével ellenfelük fölé kerekedtek. Madár 8 hárompontos kosara közül kettő bravúros, dudaszós, demoralizáló tripla volt, amelyeket a saját térfeléről dobott be.

Hübner-Nyíregyháza BS - MAFC 68-81

A bajnokság előtt nyilván sokan nagy rangadónak gondolták ezt az összecsapást, amely, bár a Nyíregyháza már megnyerte az alapszakaszt, a MAFC pedig a 6. helyen állt a találkozó előtt, azzal érdemelte ki e minősítést, hogy a két legjobb formában lévő gárda találkozott. A Nyíregyháza meglehetősen hosszú, 14, a MAFC pedig egy 5 mérkőzéses veretlenségi sorozatból érkezett a találkozóra. Az első negyed közepére 6 pontos előnyt szerzett a sérült Mokánszki Mátét nélkülöző, ezúttal nagyrészt Emmanuel Ubilla (24/9 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), Tóth Gergely (17 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda) és Bus Iván (10 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 8 gólpassz) kosaraira alapozó Nyíregyháza - szünetben is ennyivel állt ellenfele előtt a hazai gárda. A harmadik negyed első felét 12-6-ra nyerve hamar ledolgozta hátrányát a Tóth Péter (21/6 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 6 gólpassz), Lakits András (18/6 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz), Csapai Péter (15/3 pont, 4 lepattanó), Bordács Soma (10 pont, 5 lepattanó) és Polgárdy Ádám (10 pont) eredményességére építő MAFC, majd "tapadt" a hazaiakra - döntetlen állásról kezdődött a negyedik negyed. Ezt 4-0-lal kezdték és átvették a vezetést a vendégek, sőt, miután a szakasz első felét 15-5-re nyerték, a szakasz közepén már 10 pontos volt az előnyük. Innen már nem volt visszaút a vendéglátó számára: Garai Péter legénysége végül biztosan, 13 ponttal győzött, megszakítva a Nyíregyháza hosszú veretlenségi sorozatát.

MTK-Elite Basket  - TF-BP 74-95

Az első negyed közepéig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a szakasz második felében egy 11-4-es futást bemutatva 8 pontos előnyt szereztek a Láncos Krisztián (17/6 pont, 6 lepattanó)-Dobos Márk (13/6 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda)-Farkas Dániel (11/3 pont, 9 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda) trió vezette hazaiak. A második negyedben állandósult egy 5 pont körüli MTK-vezetés, ami másfél perccel szünet előtt 7-re nőtt. A félidő azonban egy 6-0-s TF-rohammal és 1 pontos hazai vezetéssel zárult. A második félidő már egyértelműen a Kerkai Ákos (30/3 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), valamint Karosi Gergely (24/6 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda) ponterős játékára alapozó vendégeké volt, akik végül simán, 21 ponttal nyertek.

NKA Pécs - Budapesti Honvéd SE 94-89

A második negyed közepéig némi túlzással csak egy csapat volt a pályán: a 15. percben 37-20-ra vezettek a Sedin Karavdic (28 pont, 11 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Lados Erik (20/6 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda), Benke Krisztián (12/6 pont, 4 lepattanó), Kollár Bence (11/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Scherer Bálint (11/3 pont) eredményességében bízó, a lepattanóharcot 40-31-re megnyerő hazaiak. Ezt követően kiegyenlített lett a játék - bár volt, amikor 20 fölé kúszott, nagyjából állandósult a 15 és 20 pont közötti különbség. Ez egészen a negyedik negyed közepéig tartott, amikor egy 10-0-lal 6 pontra feljött a Tichov Dominik (24/3 pont), Bea Bence (17 pont), Tanoh András (11/3 pont, 8 lepattanó) és Takács Dániel (11/3 pont, 4 gólpassz) kosaraira alapozó Honvéd. Ekkor Lados dobott egy triplát, majd egy duplát, de a Honvéd nem tört meg, az utolsó percben még 4 pontra megközelítette a hazai együttest. Mivel azonban az első 15 percben nagyon "elengedte" ellenfelét, hiába hajrázott nagyot a fővárosi gárda, végül a pécsi fiatalok örülhettek.

Vasas Akadémia - MEAFC-Miskolc 122-77

Az igen jó dobóformát (16/29, 55,17% tripla) kifogó hazaiak Farkas Attila (22/15 pont - 5/7 tripla), Radics Gerzson (19/3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Moravcsik Áron (17/6 pont, 3-3 szerzett és eladott labda, 8 gólpassz), Boros Márk (17/6 pont, 4 gólpassz), és Medve Máté (10/6 pont, 3 lepattanó) jóvoltából már a harmadik negyed végén túljutottak a 100 ponton. A vendég miskolciak az első félidőben még hellyel-közzel méltó partnerei voltak a Vasasnak, de a hazaiak a 37-14-re megnyert harmadik negyedükkel fölényessé tették addig is elég egyértelműnek látszó sikerüket a Lippai Szabolcs (18 pont, 4 lepattanó), Tóth Viktor (14/3 pont), Kozák Bertalan (12 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz) és Kozák Márton (10 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 7 eladott labda) találataira támaszkodó miskolciak ellen.

Bajai Bácska FKE - Salgótarjáni KSE 91-76

A 33-17-re megnyert harmadik negyednek, valamint Jakab Péter (25/12 pont, 8 lepattanó), Pongó Martin (16/12 pont - 21 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 7 gólpassz), Goldring Gergő (13/3 pont), dr. Ágfalvi Bálint (12/9 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) és Milos Vukicsevics (11 pont, 4 lepattanó) eredményességének köszönhetően javított szerdai veszprémi veresége után a Baja. A Sömenek Martin (20 pont, 4 lepattanó)-Boinitzer Dávid (18/6 pont, 8 lepattanó)-Nshimba Joel (10 pont, 4 lepattanó) trió vezette vendégek szünetig jól tartották magukat, a záró szakaszban pedig 20 ponton belülre kerültek.

PVSK-Cargate - Nagykőrösi Sólymok KE 75-82

A páratlan negyedekben nyújtott pontosabb, hatékonyabb teljesítménye, valamint Molnár Miklós (22/15 pont) és Fehér Péter (18/6 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz) ponterős játéka révén tudott nyerni a Nagykőrös a Meleg Gergő (18 pont, 16 lepattanó)-Alekszej Carev (17/3 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz) kettős vezette pécsi fiatalok otthonában.

BKG Príma Akadémia - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 87-70

Pár hét kihagyás után újra teljes kerettel és stábbal a kispadon lépett pályára a BKG. A szigetszentmiklósiak minden negyedet megnyerve, három szoros és egy 12 ponttal "behúzott" szakasszal múlták felül Nagy Botond (40/21 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Armaghani Ármin (13/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Nagy Benedek (11/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 14 gólpassz) és Davante Cooper (10 pont, 9 lepattanó) vezérletével a hét közben nagy iramú, kosarakban gazdag mérkőzésen a Baját legyőző Veszprémet. A BKG írd és mondd 2 ponton tartotta a Veszprém utóbbi hetekben szédületes formában kosarazó játékosát, Madár Andrást. A vendégek legjobbjai így Szabó Péter (19/9 pont, 6 gólpassz), a visszatérő Nebojsa Dukics (18/6 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz) és Orgona Gergő (10 pont, 6 lepattanó) voltak.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - EKE Eger KOK 74-66

Sokkal "élesebben", pontosabban kezdték az alsóházi rangadót a jórészt Máté Balázs (16/9 pont, 7 lepattanó), Szabó Martin (15/9 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Szicsák Bence (12 pont, 14 lepattanó) és Ungi Keve (10/6 pont) eredményességére építő egriek. A vendégek a nyitó negyed közepére 7 pontos vezetést szereztek, s ebből hármat a negyed végéig meg is tartottak. A második etapot 7-0-lal indította a hazai gárda, amely ebben a szakaszban végig dominált, s 9 pontos előnnyel térhetett pihenőre. Szünet után Drahos Gábor (19/6 pont, 11 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 gólpassz), Molnár Bence (14/12 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda), Lajsz Gergő (12 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) és Kovács Zoltán (10/6 pont) vezérletével egészen a hajráig tartotta 10 pont körüli előnyét a Tiszaújváros. A végjátékban 5 pontra felzárkóztak a vendégek, de ennél már nem tudtak közelebb kerülni a borsodiakhoz.

SMAFC - Óbudai Kaszások KA 73-97

Az első negyed közepéig tartotta a lépést a nagyrészt Czukor Bence (19/6 pont), Márkus Tamás (14/6 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz), Kovács Benedek (11 pont, 4 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), valamint Papp Barna (10/6 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) találataira támaszkodó soproni együttes a Kaszásokkal. A nyitó etap második felében egy szédületes, 18-2-es rohammal elléptek a Varga Dániel (19 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz)-Puszta Dávid (16/9 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz)-Horváth Márton (16 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz)-Vámos László (11/9 pont, 4 gólpassz)-Zlatko Jovanovic (10/6 pont - 12 mezőnykísérlet -, 6 gólpassz) ötös vezette vendégek. A második etapot 9-0-lal kezdve szorossá tették a mérkőzést a hazaiak, de ezzel gyakorlatilag el is lőtték szünetig a puskaporukat. Jött egy 19-5-ös óbudai roham, amelynek köszönhetően szünetben közel 20 ponttal "mentek" a vendégek. A második félidő kiegyenlített játékot hozott. A különbség, ha lassan is, de tovább nőtt, s végül minden negyedet megnyerve simán győzött az óbudai együttes.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Békési SzSK 70-85

Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve aratott Danijel Krsztics (20/18 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz), Balog Gábor (13/9 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz), Széphelyi Tamás (13 pont, 4 lepattanó), Frikker Marcell (12/6 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) és Hargitai Krisztián (12/3 pont, 6 lepattanó) kosaraira alapozva 15 pontos győzelmet a Békés az elsősorban Lógár Bence (12 pont, 8 lepattanó), Horváth Ádám (10 pont, 8 lepattanó) és Berneczei László (9/6 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) pontjaira építő győri gárda otthonában.

Újpest-MT - Vásárhelyi Kosársuli 91-64

A forduló rangadóján a második negyed közepéig tartotta a lépést a vendég Hódmezővásárhely a hazaiakkal. Ekkor egy 8-0-lal megugrott az Újpest, amely 9 ponttal vezetett félidőben. Térfélcsere után 8-1-gyel indítva hamar szorossá tették a rangadót a Varga Zalán (15 pont, 4 gólpassz), Varga Ákos (12/9 pont, 3-3 eladott labda és gólpassz), Nemanja Acsimovics (10 pont, 4 lepattanó) és Molnár Bence (10 pont - 14 mezőnykísérlet -, 4 gólpassz) kosaraira alapozó, s ekkor 2 pontra felzárkózó vendégek. Ezzel azonban gyakorlatilag "ellőtték puskaporukat": a szakasz közepén egy 13-2-vel megnyugtatóvá tette előnyét az Ivosev Tamás (16/3 pont, 12 lepattanó, 4 eladott labda, 7 gólpassz), Horváth Kristóf (13/9 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Peringer Balázs (13 pont, 12 lepattanó), Csaba György (13 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) és Nikola Micev (11/3 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz) vezette Újpest. Ezt követően a vendégekben már nem volt elég erő egy újabb felzárkózáshoz, folyamatosan "nyílt az olló", s összességében a vártnál jóval simább újpesti sikerrel zárult a találkozó.