Női Amatőr: A TFSE-MTK fiataljai idegenben nyerték meg a zöld csoport csúcsrangadóját
08
2021
2021. március 8.  |  09:36
Próbál tapadni a listavezető BKG Príma Akadémia továbbra is veretlen csapatára a Baját színvonalas találkozón legyőző PINKK-PVSK U23-as együttese a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában. A szintén dobogós MTK-TFSE a DEAC-ot, a Csata pedig a Győrt "gyűrte le" igen nehezen. Felemás hetet zárt a Sportdarázs: a soproniak előbb simán verték a Vasast, majd ugyanígy kikaptak az Ajkától. Csúcsrangadót rendeztek a zöld csoportban, amelyen a TFSE-MTK U23-as együttese remek első félidei játékával biztosan győzött a DKKA otthonában. Egyről a kettőre jutott a győzelmek számát tekintve a Tata, a Kecskemét pedig az ELTE Fortis otthonában tudott nyerni.

Sportdarázs-SMAFC - Vasas Akadémia II 57-41

A páros szakaszokban nyújtott hatékonyabb, pontosabb játékára, valamint elsősorban Szeli Kitti (13 pont, 12 lepattanó, 3 szerzett labda) és Bakó Patrícia (11 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) eredményességére, no meg a 44-32-re megnyert lepattanózásra építve győzték le a soproniak az erősen tartalékos összetételben pályára lépő, a feladathoz, s ellenfeléhez a páratlan negyedekben felnövő fővárosi együttest. A Vasas legeredményesebb játékosa Antal Fanni volt 8/6 ponttal, hibátlan (1/1 dupla, 2/2 tripla) mezőnymutatóval.

Csata DSE - UNI-Győr SzSE 70-64

Csupán egyetlen negyedet nyert meg az Angyal Barbara (22/12 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz)-Gyöngyösi Janka (12 pont - 15 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és gólpassz)-Angyal Nikolett (9 pont, 7 lepattanó) trió vezette hazai együttes. A 25-13-mal "behúzott" harmadik negyed viszont győzelmet ért a Csatának a nagyrészt Révész Boróka (26/3 pont, 9 lepattanó), Kéita Aya (16/3 pont - 17 mezőnykísérlet -, 3 gólpassz) és Rozmán Lilla (10 pont - 14 mezőnykísérlet -, 5 eladott labda, 7 gólpassz) kosaraira, no meg a Bánszegi Borbála (8 pont, 14 lepattanó, 5 eladott labda) vezérletével 43-32-re megnyert lepattanózásra építő győriek ellen. A Csata az elvesztett lepattanózást jobb dobóteljesítménnyel, kevesebb eladott és több szerzett labdával ellensúlyozta.

Kanizsai Vadmacskák SE - BEAC Újbuda 117-66

A szünetig megszerzett több mint 40 pontos vezetésének, no meg Baa Dominika (40/6 pont, 10 szerzett, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Budai Dorina (21 pont, 12 lepattanó), Jurkó Noémi (18 pont, 12 lepattanó), Füredi Linda (15/9 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett labda, 6 gólpassz) és Zsámár Panna (14 pont, 4 gólpassz) ponterős, jó játékának köszönhetően a Nagykanizsa biztosan verte az erősen tartalékos összetételben pályára lépő, s ezúttal Csernik Zita (14/6 pont, 9 eladott labda, 3 gólpassz) és Mérész Petra (13/9 pont - 3/3 tripla -, 4-4 lepattanó és szerzett labda) vezette BEAC-fiatalokat.

MTK-TFSE - DEAC 65-60

Az ellentétes félidőket hozó találkozó - amelynek szünetében 13 ponttal vezettek az esélyes hazaiak - némi túlzással Hanti Daniella (26/18 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda), illetve Mezei Göttlinger Anna (24/6 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz) dobópárbajának jegyében zajlott: csapataikból egyedül ők jutottak 10 pont fölé. A DEAC szünet után nagyon "összekapta magát", a hajrában 2 pontra megközelítette a vendéglátó fővárosiakat. Fordítani viszont nem tudott, s ebben azért annak is lehetett némi szerepe, hogy a lepattanócsatát 45-32-re az MTK-TFSE csapata nyerte.

BKG Príma Akadémia - Atomerőmű KSC Szekszárd II 76-63

Három negyedet megnyerve, egyet, a harmadikat pedig döntetlenre adva győzte le jórészt Suppán Anna (16/3 pont, 3 gólpassz), Bodnár Fanni (12/6 pont, 3-3 eladott labda és gólpassz), Raus Vivien (11/3 pont -, 13 mezőnykísérlet), Casmesha Davis (11 pont, 14 lepattanó, 2 blokk) és Nyulasi Barbara (10/3 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz) találataira támaszkodva a BKG a Vincze Nikolett (14/12 pont, 4 lepattanó)-Németh Lili (12/9 pont, 9 lepattanó) kettős vezette szekszárdi fiatalokat.

Sportdarázs-SMAFC - Ajka 57-82

Minden negyedet megnyerve, szünetig több mint 20 pontos vezetést szerezve aratott Foltin Blanka (26 pont, 7 lepattanó, 2 blokk), Farkas Fanni (12/6 pont), Szabó Bettina (10/6 pont, 3 gólpassz) és Lendér Lilla (10/3 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz) vezérletével magabiztos győzelmet az Ajka a hét közben a Vasast legyőző soproniak otthonában. A hazaiaktól egyedül Kovács Léna (16/6 pont) jutott 10 pont fölé.

PINKK-PVSK U23 - Bajai NKK 76-70

A harmadik negyed végéig kiegyenlített, szoros volt a találkozó. A záró etap előtt 2 ponttal még a Tamás Gréta (19/12 pont, 3 lepattanó)-Pap Regina (16/3 pont, 13 lepattanó, 3 gólpassz)-Hilcz Alexa (12/12 pont, 3 szerzett labda)-Kucsora Réka (12 pont - 16 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda) kvartett vezette Baja állt jobban. A negyedik negyed első felét azonban 15-0-lal hozták le a Tenyér Zsófia (16/3 pont, 6 lepattanó, 5-5 szerzett labda és gólpassz), Pucz Eszter (12 pont, 7 lepattanó), Földing Anna (11/6 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda), Jáhni Zsófia (11/3 pont, 9 lepattanó, 6 gólpassz) és Borbás Panni (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 4 gólpassz) kosaraira alapozó hazaiak, akik ezzel 10 pont fölötti előnyhöz jutottak. A hajrában a szívósan küzdő Baja még szorossá tette a mérkőzést, de megfordítani már nem tudta.

Tatai SE - Szegedi KE 74-59

A 24-9-re megnyert első negyednek, továbbá nagyrészt Gusztafik Lilla (24/12 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 11 szerzett, 4 eladott labda), Horváth Dóra (16 pont - 19 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Morcz Viktória (10 pont, 6 eladott labda) és Orsós-Bogdán Lívia (9/6 pont, 3-3 szerzett és eladott labda, 7 gólpassz) eredményes játékának köszönhetően győzte le a Tata a szinte kizárólag Váradi Nóra (16 pont, 17 lepattanó, 4 szerzett, 7 eladott labda, 3 gólpassz), Perényi Lídia (15/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 5 eladott labda), Ódry Krisztina (12 pont - 14 mezőnykísérlet -, 5-5 lepattanó és gólpassz, 11 eladott labda) és Horváth Gréta (11 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 7 szerzett, 3 eladott labda) pontjaiban bízó szegedieket. A Tata ezzel a győzelmek számít illetően egyről a kettőre jutott.

BKG Príma Akadémia II - Zsíros Akadémia Kőbánya 67-86

A 33-16-ra megnyert második negyedre, valamint Tatár Hanna (19/3 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 6 gólpassz), Horváth Lili (15 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz), Takács Dorina (12 pont, 6 lepattanó, 7 eladott labda, 3 gólpassz), Tálas Lívia (10 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda), Tar Csenge (10 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda) és Kutrik Dóra (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 gólpassz) eredményességére és az 57-29-re megnyert lepattanózásra támaszkodva nyerte a kőbányai együttes az akadémiai ütközetet a Kovács Virág (21/18 pont, 3 szerzett, 4 eladott labda, 5 gólpassz)-Molnár Flóra (15/6 pont, 12 szerzett labda, 6 gólpassz)-Levente Zsófia (15 pont, 3 lepattanó) trió vezette BKG II otthonában.

ELTE Fortis - Kecskeméti KC 48-57

Az első félidőben a valamivel jobban játszó hazaiak a csapata pontjainak több mint a felét szerző, s bizony a társai által a kosárszerzésben eléggé magára hagyott Nagyi Tímea (27 pont, 14 lepattanó, 4 szerzett labda, 41 VAL) vezérletével 4 ponttal még vezettek. Szünet után azonban rendezte védekezését a Kecskemét, amely Bibok Liza (15 pont - 17 mezőnykísérlet -, 17 lepattanó, 6 eladott labda) és Burján Bianka (13/6 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda) kosaraira, valamint az 51-41-re megnyert lepattanózásra alapozva fordított és értékes idegenbeli győzelmet aratott.

Dávid Kornél KA - TFSE-MTK U23 66-81

A forduló rangadóján szünetig a jóval pontosabban, hatékonyabban játszó fővárosiak a remek dobóformát kifogó Takács Emese (27/18 pont - 6/8 tripla -, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), valamint Vörösházi Jázmin (19/6 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz) és Galli-Hirling Borbála (14 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda) ponterős játéka révén 1 híján 20 pontos előnyt szereztek, amelyet a harmadik negyed közepéig tartani is tudtak. A szakasz hajrájában egy 12-4-es rohammal a 10 pontos lélektani határ közelébe küzdötték vissza magukat a Balsay Rita (13 pont, 12 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda)-Balsay Anna (11 pont - 15 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz)-Szőke Cintia (11 pont - 17 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda, 5 gólpassz) trió vezette fehérváriak. A záró etapot egy 6-2-vel indították, majd a szakasz közepéhez közeledve egy 6-0-lal ismét közel 20 pontosra növelték előnyüket a vendégek, akik így lerázták magukról ellenfelüket, s a vártnál jóval biztosabban győztek.

Törekvés SE - Szombathelyi Egyetem 67-96

Minden negyedet megnyerve magabiztos győzelmet aratott a Szombathely a Szabó-Haklits Zsuzsanna (31/15 pont, 8 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda)-Kovács Georgina (22/3 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 16 gólpassz, 47 VAL)-Balogh Viktória (12 pont, 3 lepattanó) trió vezetésével. A hazaiak nagyrészt Szilvási Kincső (20 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Strbik Fanni (14/3 pont, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) és Dobos Kíra (14 pont, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) találataira támaszkodtak.