U20: Meglepetések nélkül
22
2021
2021. február 22.  |  08:15
Három találkozót rendeztek a héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában. A listavezető Egis Körmend és az élmezőnyre továbbra is tapadó Pécs is a Kaposvárt múlták felül, míg a Falcónak nem okozott gondot a Kecskemét legyőzése.

15. forduló

Egis Körmend U20 - Kaposvári KK U20 78-64 (21-13, 19-21, 14-20, 24-10)

A tabella első helyén álló hazaiak jobban kezdtek, a középső két negyedben viszont jobban játszottak az Eric Edward Cohill (13 pont, 5-5 pattanó és gólpassz, 3 szerzett labda) és Fehér Benjamin (19 pont) vezette kaposváriak. A vendégek a harmadik felvonás során már vezettek is, a két együttes pedig döntetlenről futott neki a záró 10 percnek (54-54). Itt aztán újra magasabb fokozatba kapcsolt az Egis Körmend Balogh Máté (20 pont, 5 pattanó), Andrich Clemens Habel (16 pont, 9 pattanó), Oroszi Bence (7 pont, 10 pattanó) és Kenéz Csaba (12 pont, 5-5 pattanó és gólpassz) vezetésével, és végül simának tűnő győzelmet aratott.

8. forduló

PVSK-VEOLIA U20 - Kaposvári KK U20 89-83 (24-20, 17-27, 23-17, 25-19)

Ezen a találkozón is a kaposváriak vendéglátója kezdett jobban, amely ezúttal a Pécs volt. A második felvonás azonban ezúttal is somogyiak szája íze szerint alakult, félidőben pedig 6 ponttal az Eric Edward Cohill (16 pont, 9 pattanó, 4 eladott labda), Puska Bence (13 pont, 7-7 pattanó és gólpassz), Paár Márk (20 pont, 6 pattanó) és Takács Arnold (14 pont, 5 gólpassz) vezette vendégek álltak jobban. A harmadik negyed után ezen a meccsen is döntetlen volt az állás, a lendületben lévő mecsekaljaiak pedig Aleksej Carev (33 pont, 7 gólpassz), Rátvay Balázs (25 pont, 8 pattanó) és Bor Sándor (11 pont, 9 pattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda) vezetésével be is húzták végül az összecsapást.

KTE-Duna Aszfalt U20 - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 55-97 (16-22, 9-21, 21-32, 9-22)

A Gosztola Gábor Donár (15 pont, 9-9 pattanó és gólpassz, 4 szerzett labda), Rédei Péter (23 pont) és Takács Zsolt (12 pont, 5 pattanó, 6 gólpassz) vezette Falco végig jobban játszott a Kecskemétnél, megérdemelten aratott győzelmet. A hazaiaknál Botka Botond (17 pont, 8 pattanó, 7 eladott labda) és Cserkó Krisztián (18 pont, 5 pattanó, 4 eladott labda) voltak a legjobbak.