Női Amatőr: Diósgyőri bravúr Szombathelyen
18
Jan
2021
2021. január 18.  |  11:06
A zöld csoportban született a múlt hétvégi forduló szenzációja: a diósgyőri fiatalok meglepetésre egy óriási hajrával nyerni tudtak Szombathelyen, s ezzel megfosztották veretlenségüktől a vasi hölgyeket. A csoport többi találkozóján a papírforma érvényesült - a Kiss Lenke KA két győzelemmel tudta le a múlt hetet. A piros csoportban az Ajkának egy extra negyed elég volt a biztos győzelemhez a MAFC otthonában. Végsőkig kiélezett, izgalmas csatában győzte le a Radobasket a DEAC együttesét. Az MTK-TFSE pedig 14 pontos hátrányból felállva tudott egy színvonalas összecsapást megnyerni Baján.

MTK-TFSE - Vasas Akadémia II 59-37

A 26-6-ra megnyert második negyednek, valamint elsősorban Szeitl Vanessa (12/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) és Király Andrea (9/6 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) eredményességének köszönhetően győzte le simán az MTK-TFSE a Vasast. A vendégektől egyedül Kuncz Petra Laura (14 pont, 4-4 lepattanó és szerzett, 3 eladott labda) jelentett érdemi veszélyt a hazaiak kosarára, csapatából senki más nem érte el még a 7 pontot sem.

UNI-Győr SzESE - NKA-Pécs-PEAC 62-57

A nyitó negyedben egyértelműen a hazai együttes akarata érvényesült. A folytatásban magukra találtak, s Habling Lara (18 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), valamint Hegedűs Rebeka (11/3 pont, 4 lepattanó) vezérletével a harmadik negyed közepén már a vezetést is átvették a vendég pécsiek. A folytatásban egészen a hajráig fej-fej mellett haladtak a felek, majd a záró szakasz közepén egy 10-2-vel a győriek a csapata pontjainak csaknem a felét szerző Révész Boróka (30/3 pont, 11 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz, 43 VAL) vezérletével eldöntötték a meccset a maguk javára. Révész legnagyobb segítségei Kéita Aya (9/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és gólpassz) és Bánszegi Borbála (8 pont, 7 lepattanó) voltak.

UNI-Győr SzESE - Radobasket 84-51

Az előző napi mérkőzésükhöz képest jóval könnyebben, minden negyedet megnyerve, szünetig 20 pont fölötti előnyt szerezve győztek Baffy Fanni (19/9 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz), Révész B. (19/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Kéita A. (15 pont, 6 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda), valamint Füzy-Antolovics Adél (12 pont, 6 lepattanó) eredményességére építve a győriek. A vendégek szünet után elsősorban Gróf Tímea (14/6 pont, 5 lepattanó) és Schirohy Szonja (10 pont, 11 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) jóvoltából már helyenként egyenrangú ellenfelei voltak a győri együttesnek, de így is sima hazai siker született.

Vasas Akadémia II - Atomerőmű KSC Szekszárd II 60-53

Három negyed szoros, kiegyenlített játékot hozott. A Vasas a 15-8-ra megnyert harmadik szakasznak, valamint főként Kuncz Petra Laura (16 pont, 12 lepattanó, 6 blokk), Van Rijs Luca (13/3 pont, 3 lepattanó) és Lőrinczy-Csomós Daniella (10 pont, 3 gólpassz) kosarainak köszönhetően győzte le a Holcz Rebeka (15/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 eladott labda), Vincze Nikolett (13/6 pont, 4 lepattanó) és Renczes Rebeka (11/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 6 gólpassz) pontjaira alapozó szekszárdiakat.

MAFC - Ajka 56-73

A 28-9-re megnyert harmadik negyedre, valamint Szabó Bettina (22/6 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), Székely-Horváth Zsuzsanna (12/6 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz, 2-2 blokk és szerzett labda) és Lendér Lilla (12/3 pont, 3 lepattanó) eredményességére építve aratott összességében magabiztos győzelmet az Ajka a Bozsó Katica (14/6 pont, 3 lepattanó)-dr. Varga Barbara (12 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda, 3 gólpassz)-Aradi Zsanett (8 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) trió vezette MAFC otthonában.

BEAC Újbuda - BKG Príma Akadémia 51-73

Nehezen "pörgött föl" a veretlen listavezető BKG: a 8. percben 13-7-re még a BEAC bátran, vagányan kezdő fiataljai vezettek. Az első negyed hajrájában egy 11-0-lal fordítottak a vendégek. A második negyed elején a Dénes Diána (15 pont, 17 lepattanó, 3-3 blokk, gólpassz és szerzett, 5 eladott labda), Darabos Sára (12 pont, 3 lepattanó) és Orosz Zsófia (9/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5-5 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz) találataiban bízó hazaiak még ledolgozták a hátrányukat. A szakasz közepétől viszont már egyértelmű fölényben játszott a szigetszentmiklósi együttes, amely végül Raus Vivien (13/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz), Kenyeres Anett (12/6 pont, 3-3 gólpassz és eladott, 9 szerzett labda), Camesha Davis (12-12 pont és lepattanó, 3 gólpassz) és Pál Szandra (10/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) vezérletével biztosan hozta a kötelezőt.

Radobasket - DEAC 57-55

A színvonalas, kiegyenlített játékot hozó nyitó etap után a két középső szakaszban jobban, pontosabban kosarazva, Kaluha-Guti Alexandra (13 pont), Gróf Júlia (11-11 pont és lepattanó, 3 eladott labda) és Gróf Tímea (11 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó) kosaraira, valamint a végül 49-38-ra megnyert lepattanózásra építve a Radobasket 9 pontos előnyt alakított ki magának a záró szakasz előtt. Ebben előbb egy 6-0-lal 3 pontra feljöttek a vendégek, ám erre a szakasz közepén egy 7-0-lal felelve 10 pontos előnyre tettek szert, s már-már győzteseknek látszottak a hazaiak. A hajrára azonban nagyon összekapta magát a Holinka-Miklós Hanna (13/9 pont - 14 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) és Mezei-Göttlinger Anna (10 pont, 12 lepattanó, 2 blokk) vezette DEAC, amely egy 12-2-es rohammal ledolgozta hátrányát, így az utolsó percre döntetlennel fordultak a felek. A végjátékban Gróf Júlia kosara döntött: bár volt lehetőségük a hosszabbításért, esetleg a győzelemért támadni a debrecenieknek, eladták a labdát, így a Radobasket egyről a kettőre jutott a győzelmek számát tekintve.

Bajai NKK - MTK-TFSE 76-84

Az első negyed második felében, s a második szakasz elején parádésan kosárlabdázva, az 5. és a 13. perc között egy 26-8-as száguldást bemutatva a 13. percben 14 pontos előnyt szerzett a Hilcz Alexa (20/15 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 4 gólpassz), Tamás Gréta (15/9 pont, 5 lepattanó), Pap Regina (15 pont, 8 lepattanó, 2-2 blokk, szerzett és eladott labda) és Kucsora Réka (13/3 pont, 3 lepattanó, 8 eladott labda, 6 gólpassz) találataira támaszkodó Baja. Ezt követően rendezték soraikat a fővárosiak, s a szünetig 5 pontra feljöttek. A színvonalas harmadik negyed kiegyenlített játékot és nagy dobópárbajt hozott. A záró etapot 13-2-vel kezdve fordított és 5 ponttal meg is ugrott a Burján Laura (24/9 pont, 3 eladott labda), Király Andrea (19/15 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda)-Szeitl Vanessa (15/3 pont, 5 szerzett, 3 eladott labda) trió vezette MTK-TFSE. A vendégek ettől kezdve már kézben tartották az irányítást, s megnyerték a színvonalas, összesen 24 hárompontos kosarat hozó, fordulatos találkozót.

Kiss Lenke KA - BKG Príma Akadémia II 93-62

Az első negyed közepén egy 6-0-s, a második szakasz derekán pedig egy 9-2-es rohamot bemutatva szünetre megnyugtató előnyt szereztek a hazaiak. A második félidőt egy 11-2-es három és fél perccel kezdve, a tripla-duplától egyetlen lepattanóval elmaradó Nagy Andrea (25 pont, 9 lepattanó, 10 szerzett labda, 6 gólpassz, 46 VAL), továbbá Kertész Zsófia (14 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda), Opitz Kitti (12 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), Szabó Enikő (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 6 szerzett labda) és Nagy Zsófia (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 6 eladott labda, 5 gólpassz) vezérletével a KLKA el is döntötte a meccset a maga javára. A hátralévő másfél negyedben egészen a hajráig Molnár Flóra (21 pont, 4 lepattanó, 8-8 szerzett és eladott labda, 6 gólpassz), Kovács Virág (15/9 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda) és Levente Zsófia (11/6 pont, 7-7 lepattanó és eladott és eladott labda) révén kiegyenlítetté tette a játékot a BKG II, de végén 30 pont fölé nőtt a különbség.

Zsíros Akadémia Kőbánya - Szegedi KE 88-57

Minden negyedet megnyerve győzte le egységes csapatjátékkal, Kutrik Dóra (16/9 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda), Gallyas Andrea (16/3 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Turi Eszter (15 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda), Takács Dorina (15 pont, 5 lepattanó, 8 szerzett labda, 4 gólpassz) és Tatár Hanna (14 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz) ponterős játékára, valamint a 62-34-re megnyert lepattanózásra építve a Zsíros Akadémia a szegedieket. A vendégektől egyedül Perényi Lídia (17/9 pont, 3-3 lepattanó, szerzett labda és gólpassz) jutott 10 pont fölé, Horváth Gréta pedig 9/3 ponttal - 10 mezőnykísérletből - és 4 lepattanóval zárta a találkozót.

Dávid Kornél KA - Szolnoki MÁV SE 84-39

A páratlan negyedekben nyomasztó fölényben játszva győzték le Balsay Rita (26 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Ehmann Dalma (10 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Balsay Anna (10 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda) és Szabó Eszter (10 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) vezérletével a fehérváriak a Szolnokot. A vendégek két legeredményesebb játékosa Urbán Anna (7/3 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda) és Miklós Boglárka (7 pont, 3 lepattanó) volt.

Szombathelyi Egyetem - DVTK Miskolc U23 74-75

Óriási meglepetés! Az első negyedet a papírformának megfelelően megnyerte a veretlen éllovas Szombathely, de a szívósan küzdő diósgyőri fiatalok a harmadik negyed közepén átvették a vezetést, a záró etapra döntetlen állással fordultak a felek. Ebben sokáig úgy tűnt, megőrzi veretlenségét a Szabó-Haklits Zsuzsanna (20/12 pont, 8 lepattanó)-Plózer Petra (18 pont, 10 lepattanó)-Kovács Georgina (14/3 pont - 21 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és eladott, 4 szerzett labda, 7 gólpassz)-Balogh Viktória (12 pont - 14 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó) kvartett vezette Szombathely, hiszen 4 perccel a befejezés előtt 9 pontos előnyt alakított ki magának. A hajrát azonban sokkal jobban bírták az Oláh Fruzsina (23 pont, 4 lepattanó, 6 eladott labda, 3 gólpassz), Márkusz Lilla (11 pont, 15 lepattanó, 3-3 blokk, szerzett és eladott labda), Vég-Dudás Anna (11 pont, 12 lepattanó, 2 blokk) és Bacsó Zsófia (11 pont, 3 lepattanó) találataira és az 59-44-re megnyert lepattanózásra alapozó diósgyőri fiatalok. A vendégek egy 12-2-es utolsó 4 perccel a végén a maguk javára fordították a találkozót, s megfosztották veretlenségétől a szombathelyi együttest.

Kiss Lenke KA - Tatai SE 86-50

Az igen gyenge (3/25, 12%) triplázás ellenére is minden negyedet megnyerve győzte le biztosan Nagy Zsófia (25/3 pont, 11 lepattanó, 7 szerzett, 3 eladott labda, 6 gólpassz, 41 VAL), Nagy Andrea (19/3 pont, 11 lepattanó, 6 szerzett labda, 8 gólpassz, 35 VAL) és Ozsvárt Kata (15 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 4 eladott labda, 5 gólpassz) vezérletével a Kiss Lenke KA csapata a Tata együttesét. A két gárda között a legnagyobb különbséget a szerzett (35, ill. 10), az eladott labdák (17, ill. 45) és a gólpasszok (33, ill. 15) közötti differencia jelentette. A lepattanózást 54-50-re megnyerő vendégek három legeredményesebb játékosa Mohai Zita (8 pont - 9 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 5 eladott labda), Tóth Zsófia (8 pont, 7 lepattanó, 6 eladott labda) és Czompó Cintia (8 pont - 9 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 7 eladott labda, 3 gólpassz) voltak.