BL: Győzelemmel kezdte a Falco az idei sorozatot
03
2020
2020. november 3.  |  22:40
A 2020/2021-es kiírásban mindössze két tétmérkőzést játszó Falco a lengyel élvonalbeli Pszczólka Start Lublin csapatát fogadta a Bajnokok Ligája második fordulójában. A szombathelyiek első nemzetközi kupameccse volt ez ebben a szezonban, mivel a Nyizsnyij Novgorod ellen nem tudott pályára lépni az együttes, hiába utazott el Oroszországba. A Lublin az első körben hazai pályán 86-85-re kikapott a spanyol Zaragozától.

Az első támadásból már meg is volt az első szombathelyi kosár a BL-ben, Anderson lépett bele egy nehéz tempóba, de azonnal érkezett egy hármas válaszként. Hiába a két jó dobás kezdésként, idegesen kezdtek a felek, több eladott labda, elhibázott támadás volt a jellemző az első percekre. A vendégek öt pontot szereztek zsinórban, de a Falco rendre jól találta meg az üres embereket a palánk alatt, nem hagyta ellépni az ellenfelét. Perl beállása új lendületet adott a sárga-feketéknek, aminek köszönhetően a negyed végére egy Benke-triplával át tudta venni a vezetést a hazai együttes. 21-19.

Bruinsma egy nagy zsákolással adta meg a második felvonás alaphangját, amin felbuzdulva még négy szombathelyi pont érkezett vendég válasz nélkül (27-19). Átváltott zónavédekezésre a Lublin, de ez sem tudta lelassítani a Szombathelyt, kétszámjegyűre duzzadt a különbség. Nem sikerült megtartani a magabiztos előnyt, viszonylag hamar visszajött a meccsbe a lengyel gárda, egy Dorsey-Walker hármast követően, 33-30-nál kért időt Gasper Okorn. A hajrá megint a Falcónak sikerült jobban, egy 11-2-es futásnak köszönhetően 44-32-vel vonultak a nagyszünetre. A hazaiaknál Bruinsma (15), míg a vendégeknél elsősorban Laksa (8/6) emelkedett ki pontszerzésben.

A fordulás után gyorsan belementek az adok-kapokba a felek, amiből a Lublin jött ki jobban, amely tizennégy pontot dobott négy perc alatt (52-46). Sikerült összerántania a védekezését a Falcónak, ami ritmusosabb támadásokat is eredményezett, visszaállt a 8-10 pontos különbség. Hektikus volt a játék ezekben a percekben, rengeteg támadólepattanót engedtek egymásnak a csapatok, miközben azért eladott labda is akadt mindkét oldalon. Kicsivel többször találtak be a lengyelek, amivel fel is jöttek négyre, de a lehető legjobbkor érkezett Perl faulttal együtt bedobott ziccere – igaz, a megítélt büntető kimaradt. 61-56.

Hamar feljött kettőre a záró negyedben a Lublin, rendesen fel is spanolták magukat a vendégek, talán ennek tudható be az is, hogy technikai hibát ítéltek ellenük. 67-64 állt az eredményjelzőn hét és fél perccel a vége előtt. Benke órásit harcolt a palánk alatt, aminek egy támadólepattanó, majd egy saroktripla lett az eredménye. Lake két támadóhibát is vétett az utolsó felvonásban, amivel kiszállt a meccsből, tovább rövidült a Falco alapjáraton hétfős rotációja. Borowski négy pontját követően ismét bejött egy labdán belülre a vendég csapat, négy és fél perccel a vége előtt. Perl egy nagyon fontos ziccert értékesített – legalábbis megadták a két pontot, hiába nem haladt át a gyűrűn a labda, hiszen leszállóágban ütöttek bele -, aztán Anderson dobott be két büntetőt, újra hat volt közte (74-68). Két perccel a vége előtt érződött a fáradtság már a csapatokon, de a Szombathely óriásit küzdve, a finisben okosan támadva végül kiharcolta a győzelmet. 84-75.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Pszczólka Start Lublin 84-75 (21-19, 23-13, 17-24, 23-19)