Férfi NB I B: Pécsi siker a forduló rangadóján
31
2020
2020. január 31.  |  10:30
Az alsó és a felsőházban is rendeztek rangadót az NB I B zöld csoportjának hétközi fordulójában. Előbbin a Bonyhád minden negyedet megnyerve aratott sima, 25 pontos győzelmet Egerben, utóbbin pedig, bár az első negyed után még 12 pontos hátrányban voltak az újpestiekkel szemben, végül közel 20 ponttal nyertek a pécsi fiatalok. Folytatta jó sorozatát a Győr, a jelenlegi leghosszabb vereségsorozat pedig a Békéssel szemben saját pályáján fordulatos, nagy csatában alulmaradó SMAFC-é.

Concordia MOTAX KC Pápa - DEAC U23 96-71

A 32-13-ra megnyert második szakaszra, valamint elsősorban Sonyák Béla (27/9 pont) és Burai Róbert (23/6 pont, 4 gólpassz) ponterős játékára, illetve Hódi Patrik (9/9 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) és Murai Gábor (9-9 pont és lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) mezőnymunkájára alapozva verte biztosan a Pápa a Gáspár Mátyás (19 pont, 3 lepattanó) és Várbíró Gergő (16/6 pont) pontjaira hagyatkozó debreceni fiatalokat.

EKE Eger KOK - Knipl Kft. Bonyhádi KSE 65-90

Hiába "adta" Papp Bendegúz (25/18 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda) személyében a vendéglátó Eger a mezőny messze legeredményesebb játékosát, rajta kívül hazai részről egyedül Máté Balázs (13/3 pont, 8 lepattanó) jutott 10 pont fölé, így a csapatként egységesebb bonyhádiak Pupp Bence (14/3 pont, 6-6 gólpassz és eladott labda), Somogyfoki Szabolcs (13 pont, 10 lepattanó) és Baki Sándor (13 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) vezérletével minden negyedet megnyerve végül fölényes győzelmet arattak.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - KTE-Duna Aszfalt 78-69

Hullámzó, fordulatos találkozón a 33. percben még 9 pontos előnye volt a Molnár Dániel (21 pont - 24 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 7 gólpassz)-Plézer Gábor (14/6 pont - 18 mezőnykísérlet -, 3-3 gólpassz és eladott labda)-Kucsera Dániel (13/9 pont, 4 lepattanó) trió vezette vendég kecskeméti együttesnek. Ekkor azonban egy szédületes, 17-0-s 5 percet "repesztve" a maga javára fordította a találkozót a Domsitz Márton (19 pont, 15 lepattanó, 4 eladott labda, 6 blokk), Geiger Bálint (15/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 11 gólpassz), Csaba György (10 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz) és Berneczei László (10 pont, 4 lepattanó) eredményes, hatékony játékára építő hazai gárda.

SMAFC - Omnia Pub&Food Békés 90-94

A kosarakban gazdag, izgalmas, fordulatos találkozó félidejét követően 7 ponttal a Danijel Krsztics (25/21 pont), Koma Dániel (19 pont, 9 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda), Szabó Norbert (13/9 pont, 4 lepattanó) és Lógár Bence (10 pont) kosaraira támaszkodó Békés, két és fél perccel a befejezés előtt viszont Czukor Bence (22 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz), Djordje Krajisnik (17/6 pont), Bakk Krisztián (15/3 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett, 4 eladott labda) és Panta István (11 pont) eredményességének köszönhetően 8-cal már a SMAFC állt jobban, s biztos győztesnek látszott. A viharsarkiak azonban egy valóban viharos, 16-2-es bő kétperces "száguldással" a maguk javára fordították a találkozót, a végeredményt Czukor állította be büntetőkből.

Tiszaújvárosi Phoenix KI - Óbudai Kaszások 78-93

Három negyedet megnyerve, egyet - a másodikat - pedig döntetlenre adva aratott összességében simának mondható győzelmet a Kaszások együttese a Tiszaújváros otthonában.

Ceglédi KE - Szolnoki Olajbányász U23 74-71

Fordulatos, izgalmas presztízscsata végén diadalmaskodott jobb hajrájának, a 8-3-as utolsó 2 percének, 48-35-re megnyert lepattanózásnak, valamint elsősorban Darren Miller (23 pont, 12 lepattanó), Tóth Zoltán (15/6 pont, 4 eladott labda) és Piukovics Patrik (11 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda) eredményes játékának köszönhetően a Cegléd a 2 perccel a találkozó vége előtt még jórészt Csák Bence (20/15 pont), Frank Áron (13/6 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda, 6 gólpassz) és Taiwo Samuel (11 pont, 16 lepattanó) jóvoltából 2 ponttal ellenfelük előtt járó szolnoki fiatalok ellen.

Pécsi NKA - Újpest-MT 77-59

A hétközi forduló rangadóján az első negyed második felében bemutatott 9-0-lal a nyitó etap végére tetemes, 12 pontos előnyt szerzett az elsősorban Darion Rackley (25/12 pont, 4 lepattanó, 2-2 blokk és szerzett, 3 eladott labda, 6 gólpassz) és Nagy Krisztián (10/6 pont - 15 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó) találataira alapozó vendég gárda. A hazaiak szívós munkával, főként Aleksza Dobrijevics (18 pont, 11 lepattanó) és Meleg Gergő (11 pont - 13 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 3 gólpassz) eredményességének, valamint a 45-30-ra megnyert lepattanózásnak köszönhetően a harmadik szakasz közepére ledolgozták hátrányukat, s a záró etapot már a pécsi fiatalok várhatták előnnyel. Ennek első felét 9-1-re nyerve megugrottak a hazaiak, s ez megtörte az Újpestet, így a végére közel 20 pontos különbség alakult ki.