Női NB I: Magabiztos soproni győzelem az évindító rangadón
02
Jan
2020
2020. január 2.  |  21:15
A 2020-as esztendő első bajnoki mérkőzésén a Sopron Basket 94-63-ra legyőzte az NKE-FCSM Csatát.

A tabella első két helyezettjének rangadójával indult a 2020-as esztendő női kosárlabdában. Határ Bernadett duplájára Horváth Bernadett triplával válaszolt az első percben. A folytatásban is ilyen pontgazdag mederben haladt a küzdelem. A játékrész közepén 15-12-es soproni vezetésnél a visszatérő Candice Dupree is bemutatkozott, de a Sopron keretében a vasárnapi ceglédi meccset kihagyó Tina Jovanovic szintén ott volt. Az első negyedben nem alakult ki nagy különbség a felek között. Briann January és Lelik Réka kosárváltása után 23-20-ra ment a címvédő.

A második szakasz elején 27-20-as előnyre tett szert Gáspár Dávid együttese. Radócz Fanni triplával válaszolt a soproni pontokra, de a játékrész közepén így is tudta növelni előnyét a házigazda. Fegyverneky Zsófia hárompontosa 38-29-re módosította az állást. A legnagyobb differenciát pedig 49-34-nél jegyezhettük fel. A félidőben végül 54-41 állt az eredményjelzőn. Soproni oldalon a 34 mezőnykísérletből 21 sikeres volt, közte négy tripla. Elsősorban azonban nem a dobóformát tekintve, hanem az eladott labdákban mutatkozott meghatározó különbség. A Csata már hétnél járt, míg a Sopron mindössze egynél. A házigazdánál Határ Bernadett neve mellett szerepelt 10 pont, a Csatánál Zala Friskovec és Emma Cannon mondhatta el ezt magáról.

A harmadik negyed első támadásai után még 54-45-re visszajött a Csata és innentől perceken át jellemzően 10 egység környékén mozgott a különbség. A döntő futás 60-49 után jött el. A Sopron 12-3-as szériával zárta a negyedet. A harmadik 10 perc végén January duplája 72-52-re módosította az eredményt. A záró szakaszt ezt követően Határ Bernadett két találata indította és így 76-52-nél végleg bebiztosította magabiztos előnyét a Sopron. A játékrész közepén 88-57-nél lépte át a 30 pontot a differencia. Az utolsó percekben az addig kevesebb lehetőséget kapók is bizonyíthattak. A soproni közönség vastapsa mellett véget ért rangadón a bajnoki címvédő 94-63-as sikert aratott és ezzel tovább növelte előnyét a tabella élén.

Sopron Basket – NKE-FCSM Csata 94-63 (23-20, 31-21, 18-11, 22-11)