Női NB I: Soproni siker Cegléden Jelena Brooks visszatérésével
30
2019
2019. december 30.  |  09:20
Soproni siker Cegléden Jelena Brooks visszatérésével

A Sopron Basket 75-66-os sikert aratott a VBW CEKK Cegléd otthonában a hazai élvonal 13. fordulójában. Jelena Brooks visszatért kézműtétje után.

A soproni szakmai stáb Brooks visszatérésével már számolhatott vasárnap, de Candice Dupree és a sérült Tina Jovanovic nem volt ott a keretben. Nem érződött a kisebb szünet a Sopron játékán és négy perc elteltével a címvédő 11-4-es előnybe került. Innen azonban a CEKK 15-13-nál a vezetést is átvette. Végül Dubei Debóra duplája azt jelentette, hogy 10 perc játékot követően 20-17-re mentek a soproniak, akik ezzel a lendülettel a második negyed elején 28-19-es előnyt építettek fel. Az első negyedhez hasonlóan a CEKK ismét felzárkózott. A hazai sorozat 28-26-ig tartott. A félidőig viszont jött egy újabb fordulat, ami egy 12-5-ös soproni futást jelentett.

A 40-31-es félidőben a statisztikai lapról Határ Bernadett 11 pontja mellett azt kell kiemelni, hogy a soproni együttesnek kétszer annyi szerzett labdája és hattal kevesebb eladott labdája volt, mint a hazaiaknak. Ezekre az erősségekre építve a harmadik negyedben 49-33-ra is elszakadtak Gáspár Dávid tanítványai. A ceglédi küzdőszellemet dicséri, hogy innen a negyed végére 61-49-re újra felzárkóztak Gorjanácz Ágnesék. A játék képe a negyedik negyedben sem változott. Ismét 18 pontra ugrott a különbség a két gárda között. A hajrában azonban hét egységre megközelítette a Cegléd a címvédőt. A soproni siker nem forgott veszélyben. A végeredményt Határ Bernadett duplája alakította ki, aki 27 ponttal és 8 lepattanóval emelkedett ki a mezőnyből.

VBW CEKK Cegléd – Sopron Basket 66-75 (17-20, 14-20, 18-21, 17-14)

Legjobb dobók:

VBW CEKK Cegléd: Keita Swanier 17/3, Renata Brezinova 16/6, Ágnes Gorjanácz 13.

Sopron Basket: Határ Bernadett 27, Aleksandra Crvendakic 14/6, Jelena Brooks 12.

Kiélezett csatában verte a Győr a ZTE-t

A hazai élvonal 13. fordulójában az UNI-Győr – MÉLY-ÚT 71-68-ra legyőzte a ZTE NKK-t.

A győri csapat az új vezetőedzője Merim Mehmedovic irányításával készült a találkozóra, melyen a közelmúltban igazolt  új centere Rachel Hollivay is bemutatkozhatott. Az első negyedben nem alakult ki nagy különbség a felek között. Jellemzően a Győr járt előrébb pár ponttal, de 19-14 után a játékrész végére 21-21-nél utolérte riválisát a ZTE. A második szakaszban is lendületben maradtak a zalaegerszegiek, így Kirby Burkholder triplája és Janis Ndiba büntetője után 33-22-nél már 19-3-as futást regisztrálhattunk a vendégeknél. A félidőig valamennyit faragott a hátrányán a Győr, de a nagyszünetben így is 35-29-es állást jegyezhettünk fel. Keyona Hayes már 12 pontnál járt zalaegerszegi oldalon.

A harmadik negyed első felében 5-8 pont között őrizte előnyét a ZTE, majd a Győr fokozatosan elkezdte ledolgozni hátrányát. Sőt, 48-48-nál egyenlíteni is tudott. Ekkor Horváth Zsófia időt kért, de ezen szakasz végéig már egyik gárda sem szakadt el. Az 52-52-ről induló záró szakaszban végig fej-fej melletti kiélezett küzdelmet láthattunk. A ZTE előtt 64-60-nál felcsillant az esély nagyobb különbségre. Ezzel azonban a vendégek nem éltek. A Győr ismét utolérte ellenfelét, majd 66-66-nál másfél perccel a vége előtt Zofia Hruscakova triplájával 69-66-es előnyre tett szert a házigazda. Erre Hayes azonnal válaszolt, de Papp Klaudia duplájával újra 3 egységre nőtt a differencia és innen több találat már nem született. A megújult Győr fontos sikerrel kezdte útját.

UNI Győr – MÉLY-ÚT – ZTE NKK 71-68 (21-21, 8-14, 23-17, 19-16)

UNI Győr – MÉLY-ÚT: Zofia Hruscakova 25/6, Raksányi Krisztina 14, Rachel Hollivay 10.

ZTE NKK: Keyona Hayes 26/6, Kirby Burkholder 20/9, Horti Dóra 5/3, Nagy Dóra 5/3, Kovács Georgina 5/3.