Kiváló játékkal győzött Szalonikiben a Falco
17
2019
2019. december 17.  |  22:00

Népes szurkolótábor kísérte el a Falcót Szalonikibe, ahol a vasiak a magyar átok megtörésével próbálkoztak, hiszen korábban a Szolnokkal együtt összesen már tizenegy nyeretlen vendég szereplésnél tartottak (ebből négy volt az övék).

Filipovity büntetőkből szerezte meg a vezetést csapatának, majd Reddic is eredményes volt a palánk alól (0-4). Jobban kezdtek a sárga-feketék, 10-15-nél időt kért a PAOK. Knowles tarthatatlannak bizonyult, tíz pontot jegyzett a görögök tizennyolcából. Az első negyed után 21-26 volt az állás, köszönhetően elsősorban a remek vendég triplázásban (4/6).

Csolasz hármasával folytatódott a mérkőzés, Curry tudott rá felelni, majd Best is betalált kintről (27-29). Megrázta magát a Falco, a tizenhatodik percben, 29-37-nél ismét időt kértek a görögök. Az utolsó percben Benke hármasával meglett a közte tíz (37-47), majd Lake egy büntetőt a helyére küldött. A félidőt pedig Filipovity triplája zárta, így 37-51-es, megnyugtató előnnyel mehetett pihenni az Okorn-legénység.

Reddic növelte a különbséget a fordulás után, de Wiggins 2+1-es akcióval érkezett. Potyogtak a kosarak, állandósult a tizenöt pont körüli különbség (42-59-nél tizenhét volt a legtöbb). Aztán hirtelen visszaestek a csapatok, sok volt a hiba mindkét oldalon, de az idő a Falcónak játszott. A huszonnyolcadik percben, 46-63-nál újra időt kértek a fehér mezesek. Jól is tették, 8-0-val bejöttek tízen belülre az utolsó negyed előtt (54-63).

Reddic törte meg a szombathelyi kosárcsendet. Két eladott labda után könnyű kosarakhoz jutott a hazai együttes, egy perc után, 58-65-nél időt kért Okorn. Hiába, visszajött háromra a PAOK. Szarikopulosz büntetői előtt, 64-67-nél újra felmutatta a T-betűt a szlovén tréner. A görög óriás nem hibázott, így már csak egy maradt a tizenhétből. Nagyon kellett Lake zsákolása, majd Hooker hármasa, 66-72-nél a PAOK kért időt. Washington is betalált kintről, Lake ziccerezett, 9-0-ás Falco rohammal,
visszaállt a közte tíz. 1:55 volt vissza, amikor 74-81-nél két technikait kapott a hazai kispad, reklamálásért. Perl a háromból kettőt dobott be, ezzel el is dőlt minden. Smith és Best ugyan még bevágott egy-egy kamikaze-triplát, de ez már nem osztott, nem szorzott, a Falco másodszor is legyőzte a PAOK-ot.

A Szombathely újabb rekordot döntött meg, övé az első idegenbeli magyar siker a BL-ben, a selejtezőkkel együtt már nyolc győzelemnél tartanak Váradiék, akik továbbra is versenyben vannak a továbbjutásért a BL egyik halálcsoportjában - írta a BB1.hu.

PAOK Szaloniki - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 80-89 (21-26, 16-25, 17-12, 26-26)